Ekipmanlar

Kamp Malzemelerinin Kalitesi Neden Önemlidir?

Kamp Malzemelerinin Kalitesi Neden Önemlidir?

Kamp kurmak, doğa ile baş başa hoş zamanlar geçirmek, şehrin sıkıntı ve stresinden uzaklaşmak çoğu kişi için büyük bir tutkudur. Kamp kurmadan önce detaylı bir alışveriş yapılmalı, alışverişe çıkmadan önce tüm ayrıntılar net olarak hesap edilmelidir. Alışveriş sırasında alınacak olan tüm ürünlerin en kalitelileri tercih edilmeli ve bu ürünlerin dayanıklı olan ürünlerden seçilmesi gerekmektedir. Ürünlerin kalitesiz olması doğal olan ortamlara dayanıklı olmadığı manasına gelir ve bu durum kamp alanında kişiyi zor durumda bırakabilir.

 

  • Kamp Çadırı

Kamp çadırı kamp kurmak için en gerekli malzemedir ve kaliteli bir ürün seçilmelidir. Kişi sayısına uygun olarak seçilmesi gerekir ve kalın ama rahat açılacak kumaştan tercih edilmelidir. Kamp çadırının mutlaka küçük bir penceresi olmalı ve bu pencere açılır kapanır olmalıdır. Çünkü gece uykusunda nefes alıp vermek ortamda nem oluşmasını sağlar ve nemli bir ortamda uyumak ıslanmışlık hissi verir.

  • Uyku Tulumu

Kaliteli bir uyku tulumu tercihiyle gece kamp çadırı içinde rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Kaz tüyü bir uyku tulumu hem az yer kaplayacak hem de hafif olacaktır. Ancak sentetik uyku tulumları hem ağır hem de sert yapısı ile kişiyi rahat ettirmeyecek özelliklere sahiptir.

  • Mat

Uyku tulumunu tek başına kullanamam diyenler için uyku tulumunu rahat hale getirmek için kaliteli bir mat kullanılmalıdır. Mat yer zemini ile uyku tulumu arasındaki konforu sağlayacak olan yatak benzeri bir yapıdır. Aynı zamanda yerden gelen soğuğu engeller. Ancak mat kaliteli değilse, kullanışlı olmayacaktır.

kamp cadiri

  • Yastık

Yastıksız yatamayan kişiler için yastık seçimi önemlidir. Çok küçük bir yer kaplayacak kaliteli bir şişme yastık kamp döneminde oldukça işinize yarayacaktır.

  • Çanta

Kamp için çantanın kaliteli olması şarttır. Özellikle gıda ve yiyeceklerin saklanıldığı izolasyonlu çantalar gıda maddelerinin bozulma olasılığına karşı önlem alınmış şekilde olmalıdır. Kampa çıkarken bu çantaların kaliteli ve izotonik olduğundan emin olmak gerekir.

  • Ayakkabı

Kamp sırasında yürüyüş kaçınılmazdır. Ancak hava şartları göz önünde bulundurulduğunda ayakkabının ıslanma ihtimali düşünülmelidir. Tüm hava şartlarına uygun olan kaliteli bir ayakkabı tercih edilmelidir.

  • Şapkalı Mont

Hava şartlarının soğuk veya sıcaklığından koruyan en önemli üst giysisi şapkalı montlardır. Montların ağaç dallarına takılma ihtimaline karşı dayanıklı olması ve kaliteli olması yıpranmasını engelleyecektir.

  • Kalın Çorap ve Eldiven

Eldiven ve çorap tercih edilirken pamuklu olanlar ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir.

  • Powerbank

Kamp süresince cep telefonu şarjına ihtiyaç duyulacağından kaliteli ve kullanışlı bir powerbank tercihi yapmak gerekir. Powerbankın tam olarak dolu olduğundan emin olunmalıdır.

  • Çakmak

Kamp sırasında en çok ihtiyaç duyulan enerji hiç şüphesiz ateş olmaktadır. Ateş yakmak için kaliteli bir çakmak alınmalıdır. Uzun süreli dayanacak bir çakmağın kalitesi, kamp boyunca önemli bir gerecin kullanılmasını sağlayacaktır.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu