Neler yeni
Hoşgeldin!

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlk defa tek başıma kamp

Babür

Yeni üye
Öncelikle herkese selamlar 17 yaşında lise 3 ü bitirmiş biriyim geçen seneden beri aklımda kamp yapmak var ailemle yapıcaktım sıkıntılar oldu olmiyicak hiç arkadaşlarım deseniz kafalar bir dünya her şeyi arabaya bağlıyorlar rahatlık açısından tamam da asıl eğlencesi burda işin zaten anlıyıcağınız tek başıma kaldım az çok tecrübe ettiğim konular var en son karar malzemelerimi hazırlayıp tek başıma çıkmak istiyorum biraz daha para kasıyorum sizin düşüncelerniz nelerdir acaba tecrübeli abilerim ablalarım kardeşlerim şimdiden teşekkürler.

alican

Yeni üye
İlk kampını tecrübe kazanmak için oturduğun bölgede illa ki kamp grupları vadır onlarla yapabilirsin. 1-2 günlük bi kamp ilk deneyim için ideal orman kampı yerine daha çok yayla deniz gibi yerlerde yapabilirsin.

Kardeşim merhaba.Henüz çok gençsin. Bilmen gerekir ki bu işler "az çok" deneyim ile olacak iş değil doğaya gideceksen bu işin şakası olmaz.
Ne yapacaksın peki ? Ücretli götüren gruplar var toplu çadır vs atıyorsun toplu deneyim yaşıyorsun hem öğrendiklerini uygulamaya çalışıyorsun zorda kalsan da yadımlaşıyorsun vs bu şekilde bir kaç toplu organizasyonlarla git yedigöller kamp turu gibi vsvs aratırsan çok var. Yada şehirdeki mesire alanları olabilir veya toplu kamp alanları oluyor yine ücretli oralarda kalabilirsin. Malzemelerin tam mı buda önemli konu.. gideceğin yer başka bir konu yazın karadenizede gidecek olsan kışlık malzeme ile gitmen gerekebilir gibi vs. Tek başına tecrüben olmadan az çok deneyimle doğaya gitme kardeşim.Sonra akşam olup karanlık basınca elin ayağına dolnamasın :)) Bol bol kamp videoları izle kamp atanları bblogları vs yazıları yerli yabancı kaynakları araştır incele notunu al toplu yerlere gidince uygulamaya çalış. Misal ateş yakmayı biliyorsundur bütün ilkel veya yeni tarzlarda ama havaya bir nem basarsa nemli havada nasıl ateş yakacagını bilmek vs gibi gibi çok etmen var genişce oku öğren arastır ekipmanlarda ucuza kaçma doğa bu unutma "ucuz etin yahnisi olmaz" aklına takılan olursa burdan yada ismim ile aratırsa sosyal medyadan bana yazabilirsin saygılarımla