Genel Bilgiler

Kamp Çadırı Kiralama Fiyatları? 2021

Kamp yapmayı sevenler kamp çadırı kiralama fiyatları konusunda kapsamlı bir araştırma yapmalıdır. Günümüzde bu konuda hizmet veren çok sayıda firma bulunduğu için bütçenize uygun seçimler yapmanız önemlidir. Elbette kamp çadırlarının farklı çeşitleri vardır. Fuar çadırı, tören çadırı, gölgelik çadır ya da kamelya çadırı gibi ihtiyacınıza yönelik seçimler yapabilir ve kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kamp Çadırı Neden Kiralanmalı?

Kısa süreli veya belirli aralıklarla kamp yapan gezginler genelde kamp çadırı kiralamaktadır. Kiralanacak gün ve çadırın özelliklerine göre değişen kamp çadırı kiralama fiyatları aslında bütçenize uygun olmalıdır. Bu süreçte çadırların boyutu ve ekstra eklenen özellikler de fiyatları artırabilmektedir. Örneğin kişisel bir kamp çadırı ile toplantı çadırı kiralama fiyatları benzer özellikler göstermeyecektir.

Çeşitli etkinlikler için çadır kiralamak isteyenler internet üzerinden bu hizmeti sunan firmalara anında ulaşabiliyor. Kiralık çadır konusunda farklı model, görsellik ve büyüklük özellikleri ön plandadır. Küçük veya büyük organizasyonlar için ihtiyacınız olan kamp malzemelerini de bu yüzden kiralamanızda yarar var.

 

Kamp Çadırı Kiralama Fiyatları?

Kamp Çadırı Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadır kiralama hizmeti almak isteyenler, bir süre ikinci ev olarak kullanacağı çadırlarla ilgili mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Bu ürünlerin genel bir tarifi de bulunuyor. Pek çok gezgin semaya uzanan bir ev olarak adlandırdığı çadırların ağırlıklarına dikkat edilmelidir. Ek olarak kiralarken yanında verilmesi gereken bazı malzemeler de olacaktır. Genel çadır parçaları;

  • Çadır ipleri
  • Çadır kazıkları
  • Çadır tabanı
  • İç ve dış tente
  • Poller şeklinde sıralanabilir.

Her çadır 3 farklı bölümden oluşuyor. Dış, iç ve taban katmanı şeklinde hazırlanan çadırların delinme ve yırtılmalara karşı dayanıklı olması gerekir. Ayrıca tabanın su geçirmez olması çok önemlidir. İç katman özelliklerine bakıldığında ise fener, cepler ve eşya bölmelerinin olması şarttır. Yine iç yüzeyde bir havalandırma boşluğu da olmalıdır. Bu yüzden kamp çadırı kiralama fiyatları araştırılırken dikkat edilmesi gerekenlerin de oldukça önemli olduğu unutulmamalıdır.

Kaliteli Bir Kamp Çadırında Olması Gereken Özellikler

İlk kez çadır kiralayacak olan kişiler 3, 4 ya da 5 mevsim olarak adlandırılan çadırlar hakkında bilgi elde etmelidir. 3 mevsim çadırlar yaz, sonbahar ve ilkbahar aylarında kullanılır. Dış etkenlere karşı koruyucu özellikleri az olduğu için pek tercih edilmezler. 4 mevsim çadırlara bakıldığında, yılın her mevsiminde kullanıldığı bilinmelidir. 5 mevsim çadırlar ise profesyonel dağcılar tarafından kullanılmaktadır. Bu çadırın en önemli özelliği, güçlü fırtına ve zorlu hava şartlarına karşı son derece dayanıklı olmalarıdır.

O halde çadır kiralamadan önce sizlerle paylaştığımız bu bilgilere sahip olmanızda fayda var. Mevsim ve hava koşullarına uyum sağlayıp sağlamadığına dikkat etmeniz gereken bu çadırlarda kalacak kişi sayısı, havalandırma, kapı sayısı, ekstra malzeme bölmeleri ve üretimde kullanılan malzemenin kalitesi her zaman önemlidir. Son olarak kamp çadırı kiralama fiyatları konusunda firmalarla iletişime geçerek kiralama yapacağınız güne ve çadırın özelliklerine göre detaylı bilgi alabilirsiniz. Satın almak için ise en düşük çadır fiyatının 100-150 TL arasında olduğunu unutmayın.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu