Genel Bilgiler

Kamp Çadırında Olması Gerekenler

Kamp Çadırında Olması Gereken Özellikler

Kamp yapmayı seven kişiler için özel kamp çadırları üretilir. Ve bu Kamp Çadırında Olması Gerekenler vardır. Bu çadırlar sayesinde kamp hayatınızı daha konforlu bir hale getirmeniz mümkün olur. Kapsamlı özellikler ile donatılmış olan bu çadırlar hem yaz ayları için hem de kış ayları için gerekli olan özellikleri bünyesinde taşır.

Kamp çadırlarının dış hayattan koruyucu ve konforlu olması gerekir. Böylece kamp yapan kişilerin daha rahat olmasına imkan sağlar.

Su Geçirmez Taban Kumaşı

Kamp için çadır arayışında olan kişilerin her yönü ile düşünmesi gerekir. Özellikle kış aylarında  ya da sulan alanlarda kamp yapacak olan kişilerin çadırda en çok dikkat etmesi gereken özellik su geçirmez taban kumaşına sahip olmasıdır.

Kar, yağmur ve toprağın kendi ıslaklığına karşı koruyucu olmaktadır. Böylece olası yağışlara karşı kendinizi güvence altına almanız mümkün olur. Mevsim ve hava koşulları ne olursa olsun su geçirmez taban kumaşı tercih edildiği zaman konforlu bir kamp imkanına ulaşmış olursunuz.

Çadırda Havalandırma Sistemi

Kamp yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken diğer bir çadır özelliği ise havalandırma sistemi olmasıdır. Çadır içerisinde konaklamak isteyen kişiler mutlaka havalandırma sistemi bulunan bir çadır tercih etmelidir. Böylece çok daha rahat bir şekilde çadır içerisinde vakit geçirebilirsiniz.

Çadır içerisinde yer alacak olan havalandırma sistemi çadırın üst tarafında yer almalıdır. Aynı zamanda havalandırmaların çok küçük delikler ile açılı olması gerekir. Büyük boşluklar ile yapılan havalandırma sistemleri böceklerin ve sineklerin içeri girmesine sebep olur. Bu durum da kişinin konforunu olumsuz yönde etkiler.

Dayanıklı Çadır Kazıkları

Kamp için çadır seçimi yapan kişilerin ön planda tutması gereken diğer bir özellik ise dayanıklı çadır kazıkları olmaktadır. Çadırın güvenli ve sağlam bir yapıya sahip olması içiin çadır kazıkları son derece önemli olmaktadır. Yaşanacak olan herhangi bir rüzgar ve yağış durumunda çadırın sağlam bir şekilde durması çadır kazıkları ile mümkün olur.

Çadır kazıklarını toprak içerisine derin bir şekilde yerleştirmek gerekir.  Aynı zamanda çadır bağlarının da sıkı olduğundan emin olmak gerekir. Çadır seçiminde bu konuya çok dikkat etmek gerekir.

 

Kamp Çadırında Olması Gerekenler

Kamp Çadırlarında Kar Eteklerinin Fonksiyonu

Kar etekleri kamp çadırlarının olmaza olmaz özelliklerinden bir diğeri olarak karşımıza çıkar. 4 mevsim kamp yapmayı seven kişilerin çadırlarında mutlaka olması gereken bir özelliktir. Kar ve yağmur gibi mevsimsel olaylara karşı çadır önünü korur. Aynı zamanda yaz aylarında da güneş ışınlarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

Kar eteklerinin dayanıklı yapıda olması gerekir. Özellikle kış aylarında kamp yapan kişiler için zorunlu bir çadır özelliğidir. Çadır önünde her mevsim rahat bir şekilde oturma imkanı sağlar. Aynı sistem çadır etrafına yapılabilir. Böylece çok daha kapsamlı bir koruma sağlamış olursunuz.

Kamp Çadırlarında Gerdirme İpleri

Kamp çadırlarının olmazsa olmaz özelliklerinden bir diğeri ise gerdirme ipleri olmaktadır. Çadırın kurulması esnasında en büyük rol gerdirme iplerine düşmektedir. Gerdirme ipleri ne kadar kaliteli ise kurulan çadır o kadar sağlam bir yapıya sahip olur.  Gerdirme iplerini dayanıklı çadır kazıklarına sağlam düğümler ile bağlamak gerekir. Böylece son derece sağlam bir kamp imkanı sağlamış olursunuz.

Kış aylarında ya da rüzgarlı alanlarda kamp yaparak olan kişilerin bu konuda son derece dikkatli davranması gerekir. Kamp için özel olarak üretilen çadırlarda bu konu ile ilgili büyük bir hassasiyet söz konusudur. Son yıllarda kamp çadırlarının gerdirme ipleri daha da kapsamlı bir hale getirilmiştir. Gerdirme iplerini en iyi şekilde gerdirerek çadırı kurmak gerekir.

 

Ve bunlara ek olarak kamp yaptığınızda yanınıza almanız gereken kamp malzeme listesi hazırlamayı kesinlikle unutmayın. Doğayı sev, doğayla kal!

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu