Genel Bilgiler

Kamp İçin Kıyafet Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?

Kamp İçin Kıyafet Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?

Kamp yapmak birçoğumuz için yeri çok farklı olan bir aktivitedir. Çoğu zaman kafa dağıtmanın en güzel yollarından biridir. Kaliteli ve sakin vakit geçirmenin en güzel yollarından biridir. Kimi zaman arkadaş grubu ile yapılırken kimi zaman da tek başına bile çıkılabilir. Tabi kamp sırasında kaliteli bir zaman geçirebilmek içinde bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor.

Örneğin kıyafet seçimi kamp sırasında kaliteli vakit geçirebilmeniz için gerekenlerden birisidir. Sırasıyla kamp alanı için kıyafet seçiminizin nasıl olması gerektiğini kısaca açıklayalım.

  • Sentetik Kumaşlar

Sentetik kumaş özelliği itibariyle vücudunuzu ter ve nemden uzak tutarak kuru kalmanızı sağlayacak bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kamp sırasında sentetik kumaştan yapılmış sentetik elyaf kumaşları tercih edebilirsiniz.

  • Çorap Seçimi

Ayak sağlığınız da en az vücut sağlığınız kadar önemli bir konudur. Bu sebeple çorap seçimi de kamp malzemelerinde önemli bir yer kaplar. Bu konuda kamp yapacağınız dönem tabi ki çok önemli. Ayağınızın terlemesini önlemek için ter emici kumaşlı çoraplar seçebilirsiniz. Ya da daha serin havalarda kamp yapacaksanız pamuklu çorapları tercih edebilirsiniz.

  • İç Çamaşırı Seçimi

Bu konuda pamuklu iç çamaşırı seçimi her dönem için faydanıza olur.

  • Pantolon Seçimi

Özellikle soğuk dönemlerde veya akşam saatlerinde ateş etrafında otururken üşümemek adına pamuklu ürünler tercih edebilirsiniz.

kamp cadir

 

  • Gömlek Ve Triko Seçimi

Eğer soğuk hava şartlarında kamp yapıyorsanız yün içerikli kıyafetler bir numaralı kurtarıcınız olur. Yün kumaşlar sizi soğuktan koruyacak en iyi kumaştır. Yün kumaş vücut ısınızın dışarı yayılmasına karşı vücudunuzu korur. Ayrıca koku oluşmasını da önler.

  • Rüzgarlık

Rüzgarlık kampa çıkarken mutlaka yanınıza almanız gereken kıyafetlerden birisidir. Yağmurluk yapısı gereği oldukça hafif ve yer kaplamayan özelliğe sahiptir. Bu sebeple yanınıza mutlaka almalısınız. Özellikle yağmurlu günlerde işinize çok yarar.

  • Şapka veya Bere

Kamp yapacağınız döneme göre yanınızda mutlaka şapka veya bere bulundurmalısınız. Güneşli dönemde şapkayı tercih edebilir soğuk dönemlerde ise başınızı soğuktan çok rahat bir şekilde koruyabilirsiniz.

  • Eldiven Önemli

Eğer Soğuk dönemlerde kamp yapıyorsanız almayı unutmamanız gereken giyim malzemelerinden birisidir. Çantanıza yük etmeyecek fakat ellerinizi sıcak tutacak yine yün yapıda ki eldiven tercih edebilirsiniz.

  • Ayakkabı Seçimi

Kamp sırasında rahat ve sizi koruyacak en önemli ihtiyaçlarınızdan birisidir ayakkabılar. Spor ayakkabı olarak olabildiğince rahat sert zeminlere dayanıklı, aynı zamanda ayaklarınıza hava aldıran bir yapıda olması gerekir.

  • Bot Seçimi

Eğer soğuk bir dönemde kamp yapıyorsanız bot seçimine çok nem vermeniz gerekiyor. Ayaklarınızı soğuktan koruması ve sıcak tutması ön şarttır. Ardından ayaklarınızı sıkmayan rahat bir yapısı olması gerekiyor. Ayaklarınız uzun süre içinde kalabileceğinden ayaklarınızın rahat olması gerekiyor. Botunuzun kaliteli bir yapıda olması sorunsuz bir kamp geçirmenize olanak sağlar.

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu