Genel Bilgiler

Kamp Malzeme Listesi 2021

Yaz mevsimi sonunda geldi. Kamp malzeme listesi için bu yazımızı okumalısınız. Herkes geçen yıldan beri kamp ve tatil hayali ile yaz mevsiminin iyice gelmesini bekliyor. Kamp yapmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapılması gerekir. Öncelikli olarak iyi ve geniş bir çadır temin edilmelidir. Bu çadırın genişliği kamp yapılan kişi sayısı ile orantılı olmalıdır. Tatilinizin rahat bir şekilde yapılabilmesi için bu bir ön koşuldur.

Daha sonra uyku tulumu, şişme yastık, nevresim gibi gece uyurken sizi rahat ettirecek olan eşyaları temin edilmelidir. Kaç gün kalınacaksa yiyecekler ona göre ayarlanmalıdır. Hazır gıdalar tercih edilebilir. Örneğin ton balığı, bisküvi ve konserve gibi tüketime hazır gıdalar sayesinde yemek yeme ihtiyacı kolayca karşılanabilir.

Kamp Alanında Bunlara İhtiyacınız Olabilir

Kamp kurduğunuzda çantanızda mutlaka havlu, güneş gözlüğü, yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler, haşere ve böceklerden korunmak için losyon ya da sprey gibi malzemelerin mutlaka bulunması gerekir.

Telefon ve tablet gibi elektronik aletlerinizin şarj olabilmesi için ise powerbank gibi aletleri kullanmanız da lazım olacaktır. Her ihtimale karşı yanınızda mutlaka el feneri de bulundurulmalıdır. Akşam nasıl bir ortamda olacağınız konusunda bir bilginiz yok ise bu el feneri size yol gösterecektir. Kendinize pil ile çalışan bir radyo alarak müzik ya da haberleri dinleyebilir, telefonunuzun şarjının müzik dinlerken bitmesini önleyebilirsiniz.

kamp malzeme listesi

 Kamp  Tatilinin Tercih Edilme Sebepleri

Kamp bazı insanlar için bir tutku iken bazı insanlar için ise tatil açısından bir seçenektir. Yaz aylarında güzel ve ekonomik bir tatil için kamp yapmak çok akıllıca bir fikirdir. Tatilcilerin çok fazla tercih ettikleri alanlardan birisi olan Akdeniz ve Ege bölgelerinde kamp için özel olarak hazırlanmış birçok alan bulunur.

Bu alanları gitmeden önce mutlaka arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekir. Yaz aylarında kamp alanlarında neredeyse yer bulmak çok zordur. Bu anlamda gidiş tarihinden bir ya da iki ay öncesinden rezervasyonun yapılması gerekir. Kamp yapmak için tüm bu önlemleri alarak tatile çıkmanız sizlerin daha rahat etmesini sağlayacaktır.

Bu Yaz Nerelerde Kamp Yapabiliriz?

Yaz döneminin gelmesi ile birlikte herkes kamp yerleri araştırmasına girdi. Doğal ortamda tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan kamp alanları internette listelenmeye başlandı. Ülkemizin pek çok farklı yerinde bulunan bu kamp alanları doğa ve deniz severler için adeta birer biçilmiş kaftan olarak oldukça seviliyor.

Yaz aylarında en güzel kamp alanlarının olduğu Akdeniz ve ege kıyıları, tatilcilere huzurlu bir dinlenme imkanı sunuyor. Egenin eşsiz ve birbirinden güzel koyları sayesinde kamp seçenekleri artıyor. Türkiyemizin güzel iklim şartlarında en güzel kamp yapılan yerler Antalya, Mersin, Muğla, İzmir başta olmak üzere mükemmel doğal güzelliklerde kamp alanları mevcuttur.

 Kamp Yapmadan Önce  Yemek İçin Yapılan Hazırlıklar

Kamp yaparken hazır yemek için restorant bulmanız çoğu yerde mümkün olmayabilir. Bu açıdan sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği için bazı hazırlıkların yapılması gerekiyor. Konserve türü hazır yemekler size kolaylık sağlayacaktır. Yanınıza alacağınız ızgara sayesinde etlerinizi kolaylıkla pişirebilirsiniz. Domates, biber, salatalık gibi aperatif olan ve bozulmayan yiyecekleri de yanınızda bulundurunuz. Peynir, yoğurt, süt gibi kolay bozulacak gıdaları aldıktan kısa bir süre içinde tüketmeniz gerekir.

Ertesi güne bırakılan bu gibi gıdalar bozulacağı için sağlığınızı tehlikeye atacaktır. Yanınıza alacağınız mini termos dolaplar sayesinde bir kaç gün gıdalarınızı muhafaza edebilirsiniz. Plastik tabak, bardak, çatal, kaşık, bıçak, peçete gibi malzemeler kamp sürecince kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu