Genel Bilgiler

Kamp yapmak yasak mı?

Merhabalar arkadaşlar, dünya maalesef ki zor bir dönemden geçiyor ve bizde doğa severler olarak ne yazık ki kamp yapamıyoruz. Kamp yapmak yasak mı? sorusu ülkemizin normale dönmesi ile sorulmaya başlandı.  Tüm kampçıların aklında ki soru ise kamp yapmak yasak mı? Antalya’nın Kumluca İlçesinde Jandarma ekipleri deniz koylarına, izinsiz alanlarına, Doğa Koruma ve Milli Park alanlarına çadır kuranlara idari para cezası uygulandı.

1 Mayıs 2020 tarihinden bugüne dek izinsiz alanlara kamp yapan 210 kişiye 82 Bin TL para cezası verildi. Yasaklanan alanlara çadır veya kamp kurmanın yasak olduğunu, idari para cezası uygulamasının devam edeceği bildirildi.

kamp yapmak yasak mı?

Özel İşletmelerde Kamp

Özel işletmeler tarafından işletilen kamp alanlarının birçoğu açıldı ve sosyal mesafe kuralına uyarak çalışıyorlar. Bazı özel işletmeler ise sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde tesislerden dışarı çıkılmasına izin vermiyor.  Umuyoruz ki bu zor günler biran önce geçer ve eski güzel günlere dönebiliriz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu