Genel Bilgiler

Kampta Mutlaka Karşınıza Çıkacak Zorluklar

Kampta Mutlaka Karşınıza Çıkacak Zorluklar

Bazen tatil yapmak amacı ile bazen de kafa dağıtmak doğa ile baş başa kalmak için ara sıra kamp yapıyoruz. Kamp yapmak her ne kadar her insana çok iyi gelse de bir o kadar da zorlukları bulunuyor. Bu zorluklardan bazılarını kısaca açıklayalım.

  • Börtü Böcek

Kampa çıkarken doğa ile baş başa kalacağınızı düşünürken aslında kamp alanında sizi bekleyen ve onların doğal alanı olan börtü böcek sizi bekliyor olur. Zararsız börtü böcekler olsa da size zarar verebilecek zararlı böcekler de olabilir. Bu sebeple kamp alanına gitmeden önce kamp alanı ile ilgili biraz bilgi edinmeniz ve yanınızda böceklerle ilgili koruyucu sprey ya da krem gibi malzemeler götürmeyi unutmayın. Özellikle alerjiniz varsa bu konuda daha hassas davranmanız gerekiyor.

 

Kampta Mutlaka Karşınıza Çıkacak Zorluklar
Kampta Mutlaka Karşınıza Çıkacak Zorluklar
  • Hava Koşulları

Kamp için hazırlıklar yaparken her ne kadar yanınıza birçok şeyi almaya çalışsanız da kamp yapacağınız tarihlerde ki hava durumuna mutlaka bir göz atın. Mevsim geçişlerinde hava koşulları beklenmedik durumlar oluşturabiliyor. Örneğin sağanak yağmur altında kalarak sırılsıklam olabilirsiniz. Bu gibi ihtimallere karşı mutlaka tedbirli gitmeniz gerekiyor.

  • Beklenmedik Ücretler

Kamp alanına gitmeden önce mutlaka araştırdınız ve fiyatlarla ilgili bilgi aldınız ancak bazen karşınıza beklenmedik ek ücretler çıkabiliyor. Örneğin kamp alanında 2 kişiden fazlasına ek ücret isteniyor olabilir ya da duş kabini gibi kullanımlar ücretli olabiliyor. Bu sebeple gideceğiniz alanda daha önce konaklama yapmış insanların yorumlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

  • Ortak Kullanım Alanlarının Kötü Olması

Kamp alanına gittiğinizde kötü sürprizlerle karşılaşabileceğiniz bir konu. Dolayısıyla hijyeniniz için yanınızda fazladan hijyen malzemesi götürmenizde fayda vardır.

  • Komşular

Her ne kadar kamp yapma nedeniniz kafa dinlemek olmasa da bazen hem komşu çadırda bulunan kampçılar yüzünden ya da börtü böceğin çıkardığı ses sebebiyle sesten dolayı rahatsız olduğunuz bir gece geçirebilirsiniz. Bu yüzden yanınızda ne olur ne olmaz diye mutlaka bir kulak tıkacı ya da kulaklık götürmenizde fayda bulunuyor.

  • Beslenmenize Dikkat Edin

Kamp alanına gitmeden önce mutlaka alışveriş yapmanız gerekiyor ancak alışveriş listenizde mutlaka enerjisi yüksek besinler almanız faydanıza olur.

  • Yanınıza Mutlaka Polar Almalısınız

Hava koşulları ne olursa olsun en kötü ihtimalle gece üşümemeniz adına mutlaka yanınıza polar almalısınız.

  • Besinlerinizi Uzun Ömürlü Seçin

Kamp alanına gitmeden önce yanınıza alacağınız malzemelerin erkenden bozulmaması ve aç kalmamanız için mutlaka yanınıza uzun süre dayanabilecek besinler almanız faydanıza olur.

  • Yaralanmalar Olabilir

Kamp sırasında doğa ile baş başa olduğunuz için her an her şey olabilir. Siz düşebilir bir yerinizi yaralayabilirsiniz. Bu gibi bir duruma karşı tedbirli olmanız ve yanınıza küçük bir ilk yardım seti bulunmanız yararlı olabilir.

  • Hırsızlık

Gitmeden her ne kadar kamp alanını yeterince araştırsanız da bazı şeyleri öngöremezsiniz. Bu sebeple yanınıza değerli eşya almamakta yarar olabilir.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu