Genel Bilgiler

Kampta Yapılacak Etkinlikler

Kampta Yapılacak Etkinlikler

Kamp sıradan hayatın gürültüsünden ve getirdiklerinden kaçmak için en eğlenceli yollardan bir tanesidir. Kamp malzemelerinizi aldıktan ve kafa dengi arkadaşlarınızı bir araya getirdikten sonra geriye sadece haritadan kamp için uygun alanları bulmak kalacaktır. Kamp hem doğa ile baş başa olmanın huzurunu hem de eğlenceyi arayanlar için listenin en başında gelen etkinliklerden bir tanesidir. Kampta yapılacak etkinlikler listesinde ise en bilineni elbette kamp çadırı oyunlarıdır.

Kampta Çadır Oyunları

Kampa giden ve kamp arkadaşlığı kavramını bilen herkes için en bilinen kavram ise çadır içinde oynanan oyunlardır. Çoğu zaman kağıtlar ile oynanan oyunlar bile olsa ortamdaki enerjiyi daha artıran ve eğlence akışına olumlu etken olan faktörlerden bir tanesidir. Diğer bir oyun ise satranç veya masa oyunları olarak düşünülebilir. Ayrıca grup şeklinde oynanacak oyunlara eklenen muhabbet de güzel olacaktır.

Yürüyüşler Yapmak

Doğa ile baş başa olmaya gidince kaçınılmaz olan etkinliklerden bir tanesi de doğa yürüyüşleridir. Bu yürüyüşler düzenli şekilde spor yapan insanların da olmazsa olmazıdır. Hem yürüyüş yapmak hem de dinlendiğiniz yerde veya sporunuzu bitirdiğinizde kitap okuyarak manzaranın tadını çıkarmak özellikle zevk verecektir. Bundan dolayı mutlaka siz de manzaranın tadını çıkarmadan dönmemelisiniz.

Su Sporları Yapmak

Kamp yapacağınız alanın durumuna göre kampa yakın alanlarda su sporları yapmak da size keyif verir. Suyun insan üzerindeki dinlendirici ve keyif veren yönünü keşfetmenize imkan sağlar. Ayrıca su alanlarına yakın kısımlarda fiziksel olarak spor yapmanıza imkan tanıyacak eğlenceler de bulabilirsiniz. Spor yapmak, bisiklet kullanmak ve ata binmek gibi seçenekler de değerlendirilebilir.

Müzik ve Yemek

Doğayı keşfetmek için güzel bir yol olan kamp için en önemli ritüellerden bir tanesi de kamp ateşi başında şarkılar söylemek ve yemek yapmaktır. Atıştırmalık bir şeyler hazırlamak, ateş lezzetinde yemek ve sonrasında şarkılar söylemek size iyi gelecektir. Muhabbet etmek için de güzel bir atmosfer oluşturur. Ayrıca böyle zamanlarda kampta yapılacak en iyi etkinlik kesinlikle sessiz sinema oynamaktır.

Doğayı Anlamaya Çalışmak

Doğa insanların dışarıdan gördüklerinden çok daha fazlası ve farklısıdır. Kamp yapmanın en iyi avantajlarından bir tanesi de doğanın ne olduğunu anlamak için elinize güzel fırsatlar vermektir. Bunun için siz de elinizden geldiğince doğayı anlamak için kendinize bir keşif arkadaşı edinin ve doğanın en gizemli halini sabahın erken ışığında bulmaya çalışın.

Yanınıza harita almanız kesinlikle önerilir. Kamp alanında eğlendikten sonra da doğaya saygı göstermek ve bir daha geldiğinizde de aynı şekilde eğlenebilmek için ateşleri söndürmeyi ve çevreyi toparlamayı unutmamak gerekir. Kamp yapmanın temelinde doğaya karşı sorumluluk bulunduğundan dolayı kesinlikle dikkat etmek ve korumak için çaba gösterilmelidir. Bu şekilde hem doğa hem de siz mutlu olabilirsiniz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu