Genel Bilgiler

Neden Kamp Yapmalıyım ?

Kamp Kafası

Hayatta birçoğumuz ya tam zamanlı bir işyerinde çalışıyor ya da kendi işini yapıyor yani hayatımızı çalışarak geçiriyoruz. Binaların içerisinde geçirdiğimiz bu iş yoğunluğunun üzerine bir de şehrin sonu gelmeyen trafiği eklenince insan bir yerine iki kez yorulmuş oluyor. Bu yorgunluk ise üst üste geldiğinde insan dinlenmeye kendine zaman ayırmaya ihtiyaç duyuyor. Yani artık tatile ihtiyaç duyuyoruz.

Tatil Denilince Akla Gelen

Tatil anlayışı birçoğumuza göre farklı şeyleri ifade diyor. Kimimiz lüks bir otelde tatil yapmayı tercih ederken kimisi ise daha salaş yerleri tercih edebiliyor. Bize sorarsanız en güzel tatil şekli ise doğa ile iç içe yapılan tatillerdir. Üzerimizde ki kötü enerjiyi atmak, kafa dinlemek için kendimizi doğaya bırakmak yapacağınız tek şey.

Bunun yapabilmenin en güzel yolu ise tercih ettiğiniz bir yerde kamp kurmak. Ekonomik yönden de oldukça uygun olacak bir yöntem olan kamp atmanın artılarını saymakla bitmez. Sizde hayatınızda hiç kamp yapmadıysanız mutlaka bu deneyimden uzak kalmamalısınız. Bir kere kamp yaptıktan sonra devamını isteyeceğinizden eminiz.

Kamp İçin Neler Yapmalıyım?

Eğer ilk defa kamp yapacaksanız eğer ilk yapmanız gereken şey mutlaka kamp malzemelerinizi temin etmenizdir. Kamp malzemelerini temin edebileceğiniz çok kaliteli mağazalar ülkemizde mevcut. Tabi kamp malzemelerini yılın hangi döneminde kamp yapacaksanız ona göre almanız gerekiyor. Yaz döneminde almanız gereken malzemeler sonbahar dönemine göre almanız gereken malzemelere göre değişkenlik gösterir.

Nerde Kamp Yapmalıyım?

Ülkemizde kamp kurabileceğiniz birçok kamp alanları mevcuttur. Bu sebeple bu kadar çok seçeneğin olması sebebi ile nerede kamp yapmak istediğiniz ise tamamiyle sizin tercihiniz. Sitemizde de bu konuyla ilgili birçok kamp yeri incelemeleri bulunuyor. Eğer ilk kez kamp yapacaksanız bulunduğunuz ilde ya da bulunduğunuz ile yakın bir yerde kamp yapmayı tercih edebilirsiniz. Kamp yerleri bazen ücretli olabiliyor. Tabi bu durumda da kamp alanında olanaklarınızda fazlalaşıyor. Örneğin ufak ihtiyaçlarını alabileceğiniz küçük dükkanlar olabiliyor. Tabi bunun yanında ülkemizin birçok yerinde ücretsiz kamp yerleri buluyor. Kamp yapılabilecek yerleri sitemizde sizlerle paylaşıyoruz. Nerede kamp yapmak istediğinizi sitemizden rahatça seçebilirsiniz.

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu