Genel Bilgiler

Pratik Kamp Yemekleri

Hemen hemen her kampçının ilk düşündüğü şey? Kamp yapmaya başladığımda ne yiyebilirim, ne götürmeliyimdir. Pratik Kamp Yemekleri eğer ki yürüyerek kamp alanınıza ulaşacaksanız kesinlikle size yük olmayacak ve kolay bozulmayacak yiyecekler götürmelisiniz. Genellikle sık kamp atan kişiler yiyecekleri ve içecekleri taze tutmak için buzla dolu bir soğutucu yanlarında götürürler.

Uzun Kamp Gezileri

Uzun kamp gezilerinde bir soğutucu kesinlikle yanınızda götürmelisiniz. Yanınızda götürdüğünüz yiyecekleri hesaplayıp 1 veya 2 adet soğutucu kamp geziniz boyunca yiyecek ve içeceklerinizi taze tutacaktır.

Kısa Kamp Gezileri

Eğerki kısa bir kamp gezisi düşünüyorsanız yukarıda bahsettiğim gibi çabuk bozulmayacak ve soğuk tutmanıza gerek olmayan ve paketlemesi kolay olan yiyecekleri tercih etmelisiniz.
Paketlenmesi Kolay ve Aşçılık Gerektirmeyen Konular

Bisküvi

biskivüKampta yanınıza kesinlikle almanızı önerdiğimiz bisküvi hem hafif, hem yer kaplamaz ve oldukça da doyurucu olabilir.

Kraker

Pratik Kamp Yemekleri

Tatlı veya tuzlu krakerler, yürüyüş yaparken veya içeceğiniz ile birlikte atıştırabileceğiniz güzel bir aparatiftir.

Patates Cipsi

patates cipsPatates cipsleri yine içeceğiniz ile birlikte atıştırabileceğiniz kamp için harika bir seçenektir. Pringles gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Kaşar Peyniri
kaşar peynir

Temiz bir havluyu sirke ile ıslatın. Ardından peynirin etrafına bu havluyu sarın ve üzerini strec film ile sarın. Bu şekilde peyniri uzun süre muhafaza edeceksiniz. Kaşarı ekmek arası yapabilir veya getirdiğiniz diğer aparatifler ile birlikte tüketebilirsiniz.

Ekmek

ekmekOlmazsa olmazlardan birisi olan ekmek.Yanımızda getirmiş olduğumuz kaşar peyniri ve diğer aparatifler ile kendimize hızlıca bir sandviç yapabiliriz. Ekmeğinizi plastik bir kaba koymanızı öneririz bu şekilde yükünüzün ekmeğinizi ezmesini engellemiş olursunuz.

Simit & Poğaça

simitSimit veya bir poğaça ekmek türü olarak kabul edilebilir. Simitler sizi yeterince enerjide tutacaktır. Karbonhidrat ve protein bakımından zengin olan simit ve poğaçayı da yanınıza alabilirsiniz. Yanına birde çay yaptığınızda demeyin keyfinize.

Kek

kekKısa süreli kamp yapmayı hedefliyorsanız (1-3 gün) güzel bir kek kampınıza renk katacaktır.

Patates

patatesPatatesleri saklaması kolaydır fakat yük ağırlığı yaptığından genellik ile kampçılar tarafından tercih edilmez. Patateslerinizi keserek mangal ateşinizde ızgara yapabilir veya patates püresi yapıp tüketebilirsiniz.

Makarna

makarnaTaşıması kolay ve marifet gerektirmeyen besleyici birşey arıyorsanız o kesinlikle makarna olabilir. Sadece sıcak su ile kısa sürede hazırlayabileceğiniz makarnayı da yanınız da götürebilirsiniz.

Çorba

orbaHazır bir çorba hayatınızı kurtarabilir. O yüzden çantanıza bir kaç paket çorba atmayı ihmal etmeyin.

Kuruyemiş

kuruyemişHer kuruyemişin size vereceği besin değeri farklıdır. Bu yüzden damak tadınıza uygun ve size besin açısından destek verecek kuruyemişleri tercih edebilirsiniz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu