Genel Bilgiler

Pratik Kamp Yemekleri

Pratik Kamp Yemekleri

Kamp doğa ile baş başa kalmak ve daha iyi hissetmek için bulunmaz bir yoldur. Bunun için hazırlık yaparken hazırlığın en önemli kısmını kamp malzemeleri ve yemekler oluşturur. Kamp doğal bir alanda yapıldığından dolayı yemek bulmak doğasına aykırı bir durum olacaktır. Pratik ama lezzetli yemekler kampta hayat kurtarır. Hazırlıklı olmak ise kampın daha çok tadının çıkmasına imkan tanır. Pratik kamp yemekleri denilince kesinlikle liste uzun olacaktır.

Hangi Malzemeleri Almak Gerekir?

Kamp yapmaya gitmeye karar verdiğinizde aklınıza hangi malzemeleri almanız gerektiği ile alakalı bir soru geldiğinde ilk olarak bilmeniz gereken konu pikniğe gider gibi davranmaktır. Pikniğe giderken yanınıza aldığınız tüm malzemeler aynı zamanda kamp içinde yeterli olur. Bunun dışında bir listeye gerek kalmaz. İstek ve zevklerinize göre ekleme yapmak da size kamış bir tercihtir.

Makarna Ve Ona Benzeyen Ürünler

Makarna en fazla tercih edilen kamp yemeklerinden bir tanesidir. Kendi başına ortalama 350 – 400 kalori civarında bir değere sahip olan makarna eklenen etmenler sayesinde ortalama 1000 kaloriye kadar günlük yemek ihtiyacınızı karşılayabilir. Hem pratik hem de lezzetli olmasından dolayı da zevkle tercih edilebilir. Sevdiğiniz malzemeler ile de sos yapabilirsiniz.

Kavurma

Kampta tercihini etten yana kullanmak isteyenler için de bir başka alternatif kavurmadır. Kavurma malzemeleri belli olan ve sadece doğrandıktan sonra ateşle buluşması yeterli bir yemek olduğundan dolayı kolaylıkla sevenleri için bir ana yemek olacaktır. Bunun için malzemeleri doğranmış bir halde yanınızda bulundurmak daha da pratik olmasına neden olacaktır.

Sucuklu Yemekler

Et ile uğraşmak istemeyenler için gerek makarnaya eklenmesi gerekse sadece yağda kızartılması bile ayrı bir lezzet olan sucuk devreye girebilir. Doğranıp ateşle buluşması yetecektir. Makarnanızın üzerine sos yapmak istediğinizde de aynı şekilde kullanmanız lezzetli ve pratik olacaktır. Damat lezzetinize göre kullanabilirsiniz.

Ton Balığı Salatası

Balık hayatınızın her döneminde vitaminleri ve yağı açısından oldukça önemli bir besindir. Hazır şekilde satılıyor olması ise ton balığını güzel bir kamp malzemesi haline getirir. Hafif ama doyurucu bir lezzet arayanlar için sadece marul ve domates eklendikten sonra üzerine ton balığını dökerek bile güzel bir menü oluşturulabilir. Ateş ihtiyacınız da olmayacağından oldukça lezzetli ve sağlıklı bir menü olacaktır.

Kahvaltı

Tam anlamıyla bir yemek sayılmasa bile güzel bir kahvaltı her zaman en güzel gün kurtaran menüdür. Kampta kahvaltı için yanınıza alacağınız malzemeler ise her zaman en zor bozulan malzemeler olmalıdır. Alırken marketten de vakumlu poşette almayı unutmamalısınız. Ayrıca zeytin, tahin, pekmez, bal gibi besinler en zor bozulacak besinlerdendir. Peynir çeşitlerinden ise en son bozulanı tulum ve deri peyniridir. Bu şekilde en güzel öğününüzü geçirmek ve ardından yürüyüş yapmak mümkündür.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu