Gezi Rehberleri

Dikili’de Gezmeniz Gereken Yerler

Dikili’de Gezmeniz Gereken Yerler

Dikili’de yapılacak birçok heyecan verici şey var. Tarihi mekanlardan kültürel cazibe merkezlerine, Dikili’de gezilecek yerlerin ayrıntılı listesini keşfedin. Dikili’ye mükemmel bir gezi planı sizi iyi gelecektir. Dikili ve civar bölgelerinde yapılacak en iyi şeyler; tarihi anıtları gezmek, doğal güzellikleri merkezlerini dolaşmak, macera ve eğlence dolu etkinliklere katılmak ve sonrasında güzel lokantalarına gidip karnımızı güzelce doyurmak.

dikili karagöl minKaragöl

Dikili Karagöl, bir krater gölüdür. Göl, tam anlamıyla bir doğa harikasıdır. Gölün her tarafından yamaçlar ile sarılmıştır. İçerisinde yer alan martı sürüleri su ihtiyaçlarını buradan gideriyorlar. Gölün etrafında yer alan çiriş otları görülmeye değer. Gölün karşısında Midili ve Corciyo adaları yer almaktadır. Buraya gitmez uzun zaman alacağından ve dönüşü de biraz yorucu olacağından yanınızda yiyecek ve içecek getirmeyi unutmayın. Aynı zamanda bu manzarada piknik yapmakta ayrıca güzel bir aktivite olabilir.

dikili asiklar selalesi minAşıklar Şelalesi

Aşırı yoğun olarak ziyaret edilen, bir doğa harikasıdır. Bu doğa harikası gezilmek istenir ise hafta içi gidilmesi tavsiye edilir: Çok yoğun olduğundan gezinin tadını alamayabilirsiniz. Şelalenin içerisinde bir de ağlayan mağara yer almaktadır. Bazı kısımlar biraz bakımsızdır. Orada yer alan lokanta ve kafelerden yararlanabilirsiniz. Ancak aşırı yoğun olduğundan dolayı siparişler çok gecikebilmektedir.

dikili plajı minDikili Plajı

Plajın içerisinde, şamandıraların biraz ötesinde yer alan ilginç kayalıklara ulaşmak çok kolay; su normal seviyelerde olduğundan yüzülerek gidilebilir. Sürekli olarak temizlenen plaj, eskiden olan kirli görüntüsünden kurtulup, modern bir mekan halini almıştır. Özellikle aile ile yapılacak olan geziler için güzel bir mekandır. İçerisinde bir çocuk parkı da yer almaktadır. Plajın engelli bireyler için oluşan bir girişi de mevcuttur. Kısacası, Dikili Plajı’na uğramadan tatilinizi sonlandırmayın.

dikili atatürk botanik bahcesiAtatürk Botanik Bahçesi

Birçok bitkiyi içerisinde bulunduran Atatürk Botanik Bahçesi, rengarenk bir mekandır. Üç bin bitki çeşidi burada yer almaktadır. Bu doğa harikası dünya literatürüne girmiştir. Güzel ve zengin doğasıyla kendine hayran bırakmaktadır. Ülkemizin halka açık, en donanımlı ve büyük botanik bahçesidir. Dünyanın birçok yerinden toplanan bu cenneti görmeden tatilinizi bitirmeyin.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu