Gezi & Seyehat

Adrasan’da Görmeniz Gereken 5 Yer

Adrasan’da Görmeniz Gereken 5 Yer

Adrasan, Türkiye’deki ünlü turistik yerlerden biridir. Adrasan, Antalya İli, Kumluca İlçesi’nde bir köydür. Daha küçük köy ve mezralardan oluşan Adrasan, 2,5 km uzunluğundaki sahil şeridi boyunca uzanmaktadır – çoğu kum ve çakıl plajıdır. Adrasan’ın bu sahil kesiminin yerleşim yerleri, çok sayıda pansiyon tarzı otel, daire ve restoran ile neredeyse sadece turizm sektörüne adanmıştır. İç bölgelerde görülen tarımsal faaliyet, ova alanlarında ve ayrıca yerleşim yerlerinde de görülebilir.

Adrasan’da gezilecek yerler rehberimizi takip ederek önemli bölgeleri tanıyabilirsiniz.

Adrasan Koyu

adrasan koyuÜç tarafı dağlarla çevrili açık denizi olan sert rüzgarların olmadığı Adrasan Koyu’nun, harika bir havası vardır. Hava çok sıcak veya soğuk olması, bu koyda gezmenize engel olmuyor. Özellikle aile ile bir tatil planlanıyor ise mutlaka gezilmesi gereken bir mekandır. Bu limanda balıkçılık ve mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Peki, Adrasan Koyu nerede: Antalya, Kumluca’ya bağlıdır.

gelidonyaGelidonya Burnu

Likya yolunun üzerinde, Akdeniz’in en uç noktası olarak bilinen Gelidonya Burnu, bir doğa harikasıdır. Güzel bir manzarada dinlenip, bir şeyler atıştırmak isteyen tatilcilerin uğrak noktalarındandır. Gelidonya Burnu’nda bir Fenike batığı yer almaktadır. Bu batığın 3500 yıl öncesine dayanan bir geçmişi bulunmaktadır. Burada yer alan Gelidonya Feneri, gezilmesi gereken, güzel resimlerin kaynağı olabilecek mekanlardan biridir. Bu manzarayı kaçırmayın, derim.

suluadaSuluada

Maldivler’e gidecek kadar paranız yoksa Suluada tam size göre. İçerisinde tatlı su barındıran tek ada olma özelliği ile kendine haran bir bırakan bir manzarası bulunmaktadır. Burada yapılacak olan gezilerde bir tur firması kullanılması, her yerin gezilmesi için daha iyi olacaktır. Tertemiz su içerisinde ufuk ile birleşen mavilik bu güzel manzaranın tadını sonuna kadar çıkarmalısınız.

adrasan sahiliAdrasan Sahili

Temiz, dalgasız ve berrak bir Adrasan Sahili’nde güzel bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada yer işletmelerin fiyatları diğer tatil beldelerine göre uçuk değildir. Sahilin içerisinde ücretli şezlong kiralanabilmektedir. Güzel bir denize sahip olsa kumsalın temiz olduğunu söylemek doğru olmaz. Özellikle izmarit ve hızlı tüketilen içecek kutuları sahilin her tarafında görülebilmektedir.

musa dagiMusa Dağı

Likya yolu üzerinde, antik yerleşim harabelerinin yer aldığı ve doğa yürüyüşleri için çokça tercih edilen bu dağı, mutlaka gezmelisiniz. Çok sakin olmasından dolayı, insana kendiliğinden bir huzur vermektedir. Deniz seviyesinden 400 metre kadar yüksekte yer almaktadır. Buraya yapılacak bir gezide havanın durumuna dikkat edilmesi gerekir: Özellikle yağmurlu havalarda buraya bir gezinin yapılmaması tavsiye olunur.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu