Gezi & Seyehat

Avrupa’da Kamp Yapılabilecek En İyi Yerler

Avrupa’da Kamp Yapılabilecek 6 Nokta

Avrupa’da kamp yapmak için pek çok alan bulunuyor. Avrupa’da yeşil alanların yüzdesi, beton alanlara göre daha fazla. Bu konuda oldukça dikkatli davranan Avrupa ülkeleri, doğayla iç içe olmak isteyen tatilcilere kamp imkanı sunuyor. Kendi imkanlarınızla da kamp kurabilirsiniz ancak uygun fiyatlı kamp yerlerinde kalırsanız duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Avrupa’nın çadır kamp yerleri ve fiyatları değişiklik gösteriyor ancak ortalama 10 avroya birçok yerde kamp yapabilirsiniz.

halkdiki gezi rehberi minHalkidiki, Yunanistan:

Yunanistan’ın kuzeyinde bulunan bu alan oldukça geniş. Sadece sıradan kamp imkanları bulunmuyor. Plaj voleybolundan rüzgar sörfüne kadar pek çok aktiviteyi de yapmanız mümkün. Bakir doğasının içerisinde okaliptüs ağaçları bulunuyor. Tabi tüm bu fırsatlardan faydalanmak için ücretli kamp alanlarını tercih etmeniz gerekiyor. Ücret ödemek istemezseniz de kendi imkanlarınızla kamp kurabilmeniz mümkün.

Aquitaine minAquitaine, Fransa:

Sadece Fransa’nın değil, Avrupa’nın en gözde kamp alanlarından biri olan Aqutaine bölgesi üzerinden birçok kamp alanı mevcut. Bu kamp alanları içerisinde, hemen hemen her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz imkanlar yer alıyor. Elbette bunlardan faydalanmak için ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak kendi imkanlarınızla da Aquitaine’de kamp yapmanız mümkün. Sakin bir bölge olan Aquitaine’de deniz de oldukça berrak.

Pag Adası minPag Adası, Hırvatistan:

Hırvatistan, dalmaçya kıyıları ve yeşil adalarıyla Avrupalıların en çok tercih ettiği tatil bölgelerinden biri. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bu bölgede, birden fazla kamp alanı mevcut. Burada kendi imkanlarınızla kamp kurabileceğiniz gibi, belirli bir ücret ödeyerek de kamp alanlarından faydalanabilirsiniz.

katalonya gezi rehberiKatalonya, İspanya:

Çam ve meşe ağaçlarıyla bezeli manzarasıyla Katalonya’da kamp kurabileceğiniz pek çok alan mevcut. Avrupa’daki kamp rotaları arasında en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Katalonya’da uygun fiyatlarla kamp alanlarından faydalanabilirsiniz. Birden fazla plajın da yer aldığı bölgede, denizin de keyfine çıkarabilirsiniz.

ansenAnsen, Hollanda:

Hollanda, doğa güzellikleriyle bilinen ülkeler arasında. Ansen de bu güzelliklerin bulunduğu alanlardan biri. Ansen’de kamp yapmak isterseniz daha çok doğayla iç içe bir tatil sürdüreceksiniz. Burada bulunan kamp alanları ücretli olarak hizmet veriyor. Ancak WI-FI hizmetlerine kadar birçok imkan sunuyor. Manzara ve huzurun birleştiği noktalardan biri.

bregenz gezi rehberiBregenz, Avusturya:

Almanya, Avusturya ve İsviçre sınırları arasında bulunan bu bölgede, 3 farklı ülkeyi görmeniz mümkün. Gün boyu yürüyüşler yaparak, doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Burada birçok ücretli kamp alanı bulunuyor ancak kendi imkanlarınızla da kamp kurmanız mümkün

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu