«

Avrupa’da Kamp Yapılabilecek 6 Nokta

Avrupa’da kamp yapmak için pek çok alan bulunuyor. Avrupa’da yeşil alanların yüzdesi, beton alanlara göre daha fazla. Bu konuda oldukça dikkatli davranan Avrupa ülkeleri, doğayla iç içe olmak isteyen tatilcilere kamp imkanı sunuyor. Kendi imkanlarınızla da kamp kurabilirsiniz ancak uygun fiyatlı kamp yerlerinde kalırsanız duş, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Avrupa’nın çadır kamp yerleri ve fiyatları değişiklik gösteriyor ancak ortalama 10 avroya birçok yerde kamp yapabilirsiniz.

Halkidiki, Yunanistan:

Yunanistan’ın kuzeyinde bulunan bu alan oldukça geniş. Sadece sıradan kamp imkanları bulunmuyor. Plaj voleybolundan rüzgar sörfüne kadar pek çok aktiviteyi de yapmanız mümkün. Bakir doğasının içerisinde okaliptüs ağaçları bulunuyor. Tabi tüm bu fırsatlardan faydalanmak için ücretli kamp alanlarını tercih etmeniz gerekiyor. Ücret ödemek istemezseniz de kendi imkanlarınızla kamp kurabilmeniz mümkün.

Aquitaine, Fransa:

Sadece Fransa’nın değil, Avrupa’nın en gözde kamp alanlarından biri olan Aqutaine bölgesi üzerinden birçok kamp alanı mevcut. Bu kamp alanları içerisinde, hemen hemen her ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz imkanlar yer alıyor. Elbette bunlardan faydalanmak için ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak kendi imkanlarınızla da Aquitaine’de kamp yapmanız mümkün. Sakin bir bölge olan Aquitaine’de deniz de oldukça berrak.

Pag Adası, Hırvatistan:

Hırvatistan, dalmaçya kıyıları ve yeşil adalarıyla Avrupalıların en çok tercih ettiği tatil bölgelerinden biri. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bu bölgede, birden fazla kamp alanı mevcut. Burada kendi imkanlarınızla kamp kurabileceğiniz gibi, belirli bir ücret ödeyerek de kamp alanlarından faydalanabilirsiniz.

Katalonya, İspanya:

Çam ve meşe ağaçlarıyla bezeli manzarasıyla Katalonya’da kamp kurabileceğiniz pek çok alan mevcut. Avrupa’daki kamp rotaları arasında en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Katalonya’da uygun fiyatlarla kamp alanlarından faydalanabilirsiniz. Birden fazla plajın da yer aldığı bölgede, denizin de keyfine çıkarabilirsiniz.

Ansen, Hollanda:

Hollanda, doğa güzellikleriyle bilinen ülkeler arasında. Ansen de bu güzelliklerin bulunduğu alanlardan biri. Ansen’de kamp yapmak isterseniz daha çok doğayla iç içe bir tatil sürdüreceksiniz. Burada bulunan kamp alanları ücretli olarak hizmet veriyor. Ancak WI-FI hizmetlerine kadar birçok imkan sunuyor. Manzara ve huzurun birleştiği noktalardan biri.

Bregenz, Avusturya:

Almanya, Avusturya ve İsviçre sınırları arasında bulunan bu bölgede, 3 farklı ülkeyi görmeniz mümkün. Gün boyu yürüyüşler yaparak, doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Burada birçok ücretli kamp alanı bulunuyor ancak kendi imkanlarınızla da kamp kurmanız mümkün

Bir Cevap Yaz

Emrah CANKAR Hakkında

avatar

Emrah CANKAR

Merhabalar ismim Emrah 24 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır webmasterlık yapıyorum. 2 yıla yakın bir süredirde bulduğum her fırsatta doğaya kaçıp kamp yapıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *