Gezi & Seyehat

Vize Olmadan Gidilen Ülkeler – 2021

Vize Olmadan Gidebileceğiniz Ülkeler   

Vize olmadan gidilen ülkeler 2021 yılında hangi ülkeler tek tek sizler için listeledik.Yurt dışı tatil planlamak çok iş diye bir fikriniz olup tatil planınızı ertelemeyin. Vizesiz ülkeler hakkında bilgi sahibi değilseniz yazacağımız yazıda birazda olsa fikir sahibi olabilirsiniz. Sadece kimlik veya pasaport ile Avrupa, Güney Amerika, Afrika ile Uzak Doğu gibi dünyanın çeşitli yerlerine vizesiz gitme imkanınız bulunuyor.

Bu fırsattan yararlanmak için vize olmadan dünyanın birçok yerini keşfetmek için vize gerektirmeyen ülkelere yönelebilirsiniz. Yeni yerler keşfetmek keyifli olacaktır.

Türkiye’den Vize İstemeyen Güney Amerika Ülkeleri 

Rengarenk insanlar olduğu sıcak dans gösterileri, doğal güzellikler ve daha birçok farklı kültürler, Güney Amerika, uçsuz bucaksız bir yer. Arjantin, Brezilya, Peru ve diğerleri de akıllardan geçirilince vize olmadan gidilebilecek Güney Amerika ülkeleri çok davetkar olduklarını söylesek hiçte yanlış olmaz.

Biraz macera aramak isteyen bu yerleri gezip görmek zengin kültürüne şahit olmak ve muhteşem doğal yerlere kavuşmak isteyen her birey vize gerektirmeyen Güney Amerika seyahatlerini araştırsın. Vakit geçmeden Türkiye’den vize şartı olmayan Güney Amerika ülkelerine gitmek için beklemeden seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vizesiz gidebileceğiniz ülkeler arasında Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador var.

Arjantin Ve Bolivya 

Türkiye’den vize şartı olmadan gidebileceğiniz Güney Amerika ülkelerinden Arjantin’de doksan güne kadar kalma imkanınız bulunuyor. Vizesiz Arjantin seyahatini plan yaparken ülkenin gezilecek yerlerini tespit edip ona göre plan yapmanız seyahatinizin eğlenceli geçmesine fayda sağlar.

Arjantin’de görülmesi gereken yerler And Dağları ve Atlas Okyanusu muhteşem doğal güzellikleri bulunan bu ülke Güney Amerika’da gidilmesi gereken yerlerden biridir. Çok kültürlü bir yapıya sahip Bolivya yaklaşık otuz altı dil tanımlanmış.

Güney Amerika

Temel İspanyolca bilgisi olan bireyler bu bölgede gezmek için yeterli olacaktır. İspanyolca dili bilmeyenler Bolivya’da rahat rahat gezebilmek için bir rehbere başvurarak seyahatlerini dil bilmeden tamamlama fırsatı bulabilirler. Güney Amerika coğrafi yapısı, kültürü ve insanı oldukça dikkatleri üzerine çeken bu bölge keşfetmeyi isteyen insanları beklemektedir. Dünya’nın en büyük tuz gölü Bolivya’da bulunuyor. Bu göllerin adı Salar de Uyuni Gölü’dür. Birçok zenginlikleri olan bu ülkeyi gezmek oldukça keyiflidir.

Brezilya Ve Ekvador 

Vize Olmadan Gidilen Ülkeler

Türkiye’den vize şartı olmayan ülkelerden biri de Brezilya ülkesidir ve vizesiz kalma süresi doksan gündür. Vize olmadan Brezilya seyahatine çıkmak ve ülkede yeni bir şeyleri deneyimlemek gerçekten ilginç olmalı. Brezilya denince akla çok güzel bir doğa, etkileyici kentler, Brezilya sahilleri, samba, karnaval ile futbol geliyor. Brezilya’da o kadar çok gezilecek yer var ki saymakla bitecek gibi değil. Vize istemeyen ülkelerden bir diğeri ise Ekvador.

Macera, kültür ve doğa bakımından birçok güzelliği aynı anda bulacağınız Ekvador plajları, Amazon Havzası ve And Dağları arasında keyifli anlar yaşanabilecek bir ülkedir Ekvador. Yağmur Ormanlarının yağmurlu zamanlarını görmek isteyen bireyler ekim sonrasında gitmesi tavsiye edilir.

Kolombiya Ve Paraguay 

Kolombiya Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında bulunur. Kolombiya’da görülebilecek birçok güzel manzara mevcut durumda. Bunların en başında muhteşem bir doğa içinde olan Las Lajas Tapınağı’dır. Mimari bakımından görkemli bir yapıya sahip olan tapınak haç yeri olarak görülüyor. Güney Amerika’nın oldukça dikkatleri üzerine çeken ülkeler arasında Paraguay geliyor. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen bireyler ekonomik olması yönünden rahatlıkla tercih edilebilir.

Türkiye insanından vize şartı olmayan Paraguay para birimi olarak Paraguay Guaranisi’ni aktif kullanıyor. Başkenti Asuncion kenti olan Paraguay’ın resmi dili genelde İspanyolca ve Guarani dili olarak belirtiliyor. Vizesi olan Paraguay ülkesinde doksan güne kadar ülke sınırları içerisinde sorun yaşamadan kalınabilir.

Diğer ülkelerin gezi rehberleri‘ne bakmak için sitemizi incelemeyi unutmayın.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu