Kamp Yerleri

Akdeniz’deki En İyi 5 Karavan Kamp Alanı

Akdeniz’deki En İyi 5 Karavan Kamp Alanı

Akdeniz’deki kamp yerleri tarih ve doğanın iç içe geçmiş olmasıyla, pek çok kampçının uğrak noktası. Akdeniz’de kamp atarken duş, elektrik gibi imkanlardan faydalanmak istiyorsanız ücretli kamp alanlarını tercih etmelisiniz. Ancak kendi imkanlarınızla da kamp yapabileceğiniz birçok ücretsiz kamp alanları mevcut. Karavan tatili yapacaksanız da, birçok kamp alanı karavan konaklamasına da izin veriyor. İşte Akdeniz’deki en iyi 5 karavan kamp alanı:

                                        Olympos:

olmypos kampAntalya’da bulunan Olympos, yıllardır en çok tercih edilen kamp alanları arasında yer alıyor. Karavan kampına da olanak sağlayan Olympos, tarihin ve doğanın bütünleştiği nadir yerlerden. Olympos’ta denize girmek için antik kentten geçmeniz gerekiyor. Bu yüzden yanınızda müze kart bulundurmanız faydalı olacaktır. Kamp alanları içerisinde, ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tüm imkanlar bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

kaş kampKaş:

Antalya’nın sevilen bölgelerinden olan Kaş’ta karavan kamp alanları oldukça fazla. Kaş merkezden de her türlü market ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Deniz kenarı kamp yerleri arasında ilk akla gelen bölgelerden olan Kaş’ta, karavanınızla huzur dolu bir tatil geçirmek mümkün.

 

kaş patara kampPatara:

Antalya ve Muğla sınırları arasında bulunan Patara da, doğayı ve tarihi bütünleştiren noktalardan. Patara plajının caretta carettalara da ev sahipliği yapması, burayı cazip kılan özelliklerden biri. El değmemiş doğa da hem tarihe tanıklık edebilirsiniz, hem de masmavi soğuk suda serinleyebilirsiniz. Karavan alanlarının da yer aldığı Patara’da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kamp alanları bulunmakta.

taşucu kampTaşucu:

Her ne kadar Akdeniz’de kamp atmak denilince akla ilk Antalya gelse de, Mersin de kamp kurmak için gözde mekanlardan biridir. Mersin içerisinde pek çok bakir koy bulunur. Karavan kampı tercih edenlerin de isteklerini karşılayan Taşucu’nda, denizin ve doğa yürüyüşlerinin tadını çıkarabilirsiniz. Taşucu’nda da birçok antik kent bulunmaktadır ve buradaki ücretli kamp alanlarında elektrik, duş gibi imkanlardan faydalanabilirsiniz.

 

salda gölü kampSalda Gölü:

Her ne kadar iç kesimlerde kalsa da, Burdur da Akdeniz bölgesinin güzel şehirlerinden biridir. Son zamanlarda git gide popülerleşen Salda Gölü’nün dikkat çekici özelliği ise bembeyaz kumları. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen bu bölgeye karavanınızla gelerek kamp yapmanız mümkün. Duş, elektrik gibi imkanlara da ücretini ödeyerek ulaşabilirsiniz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu