«

Ankara da kamp yapılacak yerler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ankara da oldukça güzel kamp alanları mevcut. Bu yazımızda sizler için beğendiğimiz en iyi kamp alanlarını listeledik. Bunların haricinde birçok kamp alanını keşfettiğimizde yazımızı güncelleyeceğiz.

Yayla Mocamp

Yayla Mocamp

Yayla Club, 1993 yılından bu yana doğası ve özel hizmet anlayışı ile misafirlerine hizmet vermektedir. Muhteşem doğası ve doğal ortama uyum sağlayan mimari yapısı ile şehir yaşantısından uzak, doğa ile başbaşa alternatif bir tesis olan Yayla Club; doğal yürüyüş parkurları, pırıl pırıl göleti, şömineli restoranı, bungalowları ve modern hayatın vazgeçilmez standartları ile dört mevsim ayrı güzellikler sunmaktadır. Oldukça bakımlı ve birçok faaliyeti olması sebebi ile sıkılmaya vakit bulamayacağınız bu tesisi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Karagöl Kamp Alanı

Işık Dağı Karagöl 

Işık Dağı, jeolojilik oluşumlar sayesinde zengin olan Kızılcahamam bölgesindedir. Işık dağı eteklerinde, heyelan sonucu oluşan gölün ismi ise etrafının ağaçlarla ve gölgelerin güneşi engellemesinden ötürü ismi Karagöl olarak kalmıştır.  Göl bölgesindeki alan düzlük bir zemindir. Karagöl günlük gezinti ve çadır kampı için oldukça uygun bir kamp alanıdır. Göl çevresi açık olduğu için oldukça rüzgarlı olabiliyor. Rüzgardan rahatsız olur iseniz tavsiyemiz orman içerisine çadırınızı kurabilirsiniz.

 

Kurumcu Göleti

Kurumcu Göleti

Kurumcu Göleti, Kızılcahamam’a 37 kilometre, Ankara’ya ise 84 kilometre uzaklıktadır. Genellik ile Ankara taraflarında yürüyüş yapanların tercihi olan Kurumcu Göleti, bölgesinde her hangi belirlenmiş bir kamp alanı mevcut değil. Bölge halkı tarafından balıkçılık ve piknik alanı olarak kullanılan Kurumcu Göleti, malesef pis kullanılmış, her türlü atık söz konusu.  Bölgede yapabileceğiniz etkinliklerde oldukça kısıtlı bunlar; dağ bisikleti, doğa yürüyüşü ve kamp yapmak gibi etkinliklerdir.

 

 

Aluçdağı Milli Parkı

Aluçdağı Tabiat Parkı

Ankara’ya 105 kilometre uzaklıkta olan Aluçdağı Tabiat Parkı, Kızılcahamam ilçesine ise 32 kilometre uzaklıktadır. Tabiat parkı içerisinde tuvalet, içme suyu gibi imkanlar mevcut. Bölgede geleneksel hale gelen Çamlıdere Aluç Dağı Festivali  ağustos ayında oldukça ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

 

 

Sorgun Göleti

Sorgun Göleti

Ankara kamp yapılacak yerler denildiğinde aklınıza gelen ilk yer Sorgun Göleti ve Yaylasıdır. Doğal ve tarihi güzelliği sayesinde birçok kampçının tercihi olan bir bölgedir. Ankara’ya olan uzaklığı 105 kilometredir. Halk arasında Sorgun Göleti’nin suyu sedef ve mantar hastalığına iyi geldiği söyleniyor. Sorgun Göleti’nde doğa yürüyüşü, bisiklet sürebilir, İn-Önü mağaralarını gezebilir ve keyifli bir kamp yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Emrah CANKAR Hakkında

avatar

Emrah CANKAR

Merhabalar ismim Emrah 24 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır webmasterlık yapıyorum. 2 yıla yakın bir süredirde bulduğum her fırsatta doğaya kaçıp kamp yapıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Sculptor

    Aynı yerleri birçok yerden okudum; yalnız buradan kısa ve öz okumam daha iyi oldu. Bazı yerler uzadıya anlatıyor. Sağ ol.