Kamp Yerleri

Ankara Kamp Alanları 2021

Ankara da kamp yapılacak yerler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ankara kamp alanları dediğimiz de oldukça güzel yerler mevcut. Bu yazımızda sizler için beğendiğimiz en iyi kamp alanlarını listeledik. Bunların haricinde birçok kamp alanını keşfettiğimizde yazımızı güncelleyeceğiz.

yayla mocamp kamp
Yayla Mocamp

Yayla Mocamp

Yayla Club, 1993 yılından bu yana doğası ve özel hizmet anlayışı ile misafirlerine hizmet vermektedir. Muhteşem doğası ve doğal ortama uyum sağlayan mimari yapısı ile şehir yaşantısından uzak, doğa ile baş başa alternatif bir tesis olan Yayla Club; doğal yürüyüş parkurları, pırıl pırıl göleti, şömineli restoranı, bungalowları ve modern hayatın vazgeçilmez standartları ile dört mevsim ayrı güzellikler sunmaktadır. Oldukça bakımlı ve birçok faaliyeti olması sebebi ile sıkılmaya vakit bulamayacağınız bu tesisi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

ankara karagöl kamp alanı
Karagöl Kamp Alanı

Işık Dağı Karagöl 

Işık Dağı, jeolojilik oluşumlar sayesinde zengin olan Kızılcahamam bölgesindedir. Işık dağı eteklerinde, heyelan sonucu oluşan gölün ismi ise etrafının ağaçlarla ve gölgelerin güneşi engellemesinden ötürü ismi Karagöl olarak kalmıştır.  Göl bölgesindeki alan düzlük bir zemindir. Karagöl günlük gezinti ve çadır kampı için oldukça uygun bir kamp alanıdır. Göl çevresi açık olduğu için oldukça rüzgarlı olabiliyor. Rüzgardan rahatsız olur iseniz tavsiyemiz orman içerisine çadırınızı kurabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler
kurumcu göleti
Kurumcu Göleti

Kurumcu Göleti

Kurumcu Göleti, Kızılcahamam’a 37 kilometre, Ankara’ya ise 84 kilometre uzaklıktadır. Genellik ile Ankara taraflarında yürüyüş yapanların tercihi olan Kurumcu Göleti, bölgesinde her hangi belirlenmiş bir kamp alanı mevcut değil. Bölge halkı tarafından balıkçılık ve piknik alanı olarak kullanılan Kurumcu Göleti, maalesef pis kullanılmış, her türlü atık söz konusu.  Bölgede yapabileceğiniz etkinliklerde oldukça kısıtlı bunlar; dağ bisikleti, doğa yürüyüşü ve kamp yapmak gibi etkinliklerdir.

 

 

aluçdağı milli parkı
Aluçdağı Milli Parkı

Aluçdağı Tabiat Parkı

Ankara’ya 105 kilometre uzaklıkta olan Aluçdağı Tabiat Parkı, Kızılcahamam ilçesine ise 32 kilometre uzaklıktadır. Tabiat parkı içerisinde tuvalet, içme suyu gibi imkanlar mevcut. Bölgede geleneksel hale gelen Çamlıdere Aluç Dağı Festivali  ağustos ayında oldukça ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

 

 

ankara kamp alanları
ankara kamp alanları

Sorgun Göleti

Ankara kamp yapılacak yerler denildiğinde aklınıza gelen ilk yer Sorgun Göleti ve Yaylasıdır. Doğal ve tarihi güzelliği sayesinde birçok kampçının tercihi olan bir bölgedir. Ankara’ya olan uzaklığı 105 kilometredir. Halk arasında Sorgun Göleti’nin suyu sedef ve mantar hastalığına iyi geldiği söyleniyor. Sorgun Göleti’nde doğa yürüyüşü, bisiklet sürebilir, İn-Önü mağaralarını gezebilir ve keyifli bir kamp yapabilirsiniz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aynı yerleri birçok yerden okudum; yalnız buradan kısa ve öz okumam daha iyi oldu. Bazı yerler uzadıya anlatıyor. Sağ ol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu