Kamp Yerleri

Artvin Kamp Yerleri

Artvin Kamp Yerleri

Artvin, Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan güzide şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Doğa ile iç içe vakit geçirebilecek alanların diğer şehirlere oranla fazla olması nedeniyle kamp faaliyetlerine oldukça uygundur. Şehirde yer alan milli parklar, yerli turistlerin ilgisini çekecek yapıda bulunur. Artvin kamp yerleri, doğa ile baş başa vakit geçirmeyi seven insanların keşfetmek isteyeceği yerlerdendir. Birbirinden güzel kamp yerleri ile ruhunuzu keşfedeceğiniz bir yolculuğu size sunan Artvin’de yer alan kamp yerlerini tanıyalım.

Cennetten Bir Köşe: Mençuna Şelalesi
Artvin kamp yerleri

Artvin’in Arvahi ilçesinde bulunan şelale, gördüğünüz anda sizi büyüleyebilecek bir güzelliğe sahiptir. Mençuna Şelalesi, Kamilet Vadisi’nde bulunan yabancı ve yerli turistlerin dikkatini çeken bir bölgedir.

Mençuna Şelale’sine giderken geçeceğiniz köprüler ve dereler, Artvin’in tarihine tanıklık ederken muhteşem manzaralar ile karşılaşmanızı sağlar.Bahar aylarında coşkun bir hal alan bu şelale çevresinde kamp yapabileceğiniz alanlar bulabilirsiniz. Mençuna Şelalesi önünde oluşan gölette yüzerek serinleyebilir, derelerin suyundan içerek doğanın tadına varabilirsiniz.

Bambaşka Bir Manzara: Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı
Artvin kamp yerleri

Artvin kamp yerleri deyince akla gelen ve anıt ağaçlar ile karşılaşabileceğiniz Camili Gorgit Tabiatı Koruma Alanı, Borçka’da bulunmaktadır. Yeşilin her tonunu gözlemleyebilme imkanı sunan bu koruma alanı, Türkiye’nin dokunulmayan tek ormanı olma özelliğini taşımaktadır.

İlgili Makaleler

Bu alanda yer alan kestane, ıhlamur ve ladin ağaçlarını yakından inceleyerek doğal güzelliklere duyduğunuz ihtiyacı bir nebze de olsa karşılayabilirsiniz.1998 yılında koruma altına alınan “Yaşlı Orman” ruhunuzu dinlendirebileceğiniz en güzel noktalardandır.

Kampçıların İlk Tercihi: Deriner Barajı Kamp Alanı
Artvin kamp yerleri

Artvin kamp yerleri deyince akla gelen ilk nokta olan Deriner Barajı Kamp Alanı, kendinizi Norveç’te hissetmenize neden olacak bir görünüme sahiptir. Çoruh Vadisi üzerine oluşturulmuş olan Deriner Barajı, Dünya’da bulunan barajlar arasında en büyük 6. baraj olarak bilinmektedir.

Bu bölgede kamp yapabilmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Yeşilin bambaşka tonlarını göreceğiniz bu noktada tamamen doğa ile iç içe olacağınız için herhangi bir market bulma ihtimaliniz bulunmamaktadır. Bu nedenle bu noktada kamp yapmak istiyorsanız kamp malzemelerinizi eksiksiz olarak getirmeniz önerilmektedir. Sizi bir anda büyüleyebilecek bir görüntüye sahip olan Deriner Barajı Kamp Alanı’nda ruhunuzu dinlendirecek birçok anı yaşayabilirsiniz.

Borçka’nın İncisi: Karagöl Kamp Alanı
Karagol Kamp Alani

Artvin kamp yerleri deyince Borçka ilçesinin oldukça önemli bir yer olduğu bilinmektedir. Karagöl’ün eşsiz manzarası ve etrafında bulunan ağaçların güzelliği ile iç sesinizi dinleyebileceğiniz bir huzur ortamına kavuşabilirsiniz.

Karagöl, Borçka’da bulunan bir dağ üzerinde yaklaşık 1480 metre yüksekliğe sahip bir göldür. Her sene binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği göl etrafında farklı çadırlarda kamplar yapan insanları görebilirsiniz. Kuş sesleri eşliğinde doğal bir manzaraya uyanacağınız Karagöl’de tuvalet ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir alan bulunmaktadır. Aynı zamanda duşunuzu alabileceğiniz noktalar da tesislerde bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyacınızı doğadan veya getirmiş olduğunuz malzemelerden karşılamak istemiyorsanız Karagöl etrafında bulunan tesisler yardımı ile bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Şavşat’ın Eşsiz Manzarası ile Huzuru Yakalayın: Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı
Karagöl Sahara Milli Parkı

Artvin kamp yerleri aradığınız zaman dikkatinizi çekecek ilçelerden biri de Şavşat’tır. Bu milli park, Şavşat ilçesinin 25 km kuzeyinde bulunur. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bu kamp alanında, birbirinden güzel manzaraları izleme imkanı yakalarsınız.

Karagöl Sahara Milli Parkı Kamp Alanı, hem yaz aylarında hem de kış aylarında sunduğu güzel manzaralar ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Kamp yaparken görmüş olduğunuz eşsiz manzaraları fotoğraflamayı seviyorsanız bu alan tam olarak size hitap etmektedir. Kamp alanında yiyecek ve içecek satın alacağınız bir yer bulunmadığı için kampa gelmeden önce bunları temin etmeniz önerilmektedir.

Doğanın Eşsiz Yüzü: Cehennem Deresi Kanyonu
Cehennem Deresi Kanyonu

Artvin kamp yerleri deyince göz gezdirilmesi gereken noktalardan biri de şüphesiz ki Cehennem Deresi Kanyonu’dur. Bu kanyon Ardanuç ilçesinde yer almaktadır. Dünyada yer alan eşsiz kanyonlardan biri olan Cehennem Deresi Kanyonu, çoğu kişi tarafından keşfedilmemiş bir noktadır.

Kanyona girişin zor olması nedeni ile turistler tarafından tercih edilmemektedir. Bölgede çadırınızı kurabileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. İlerleyebilmek adına yanınıza alacağınız kamp aletleri ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bölgede geçireceğiniz zaman, kendinizi daha serbest hissetmenizi sağlayacaktır. Bölge etrafında herhangi bir market bulunmadığı için kamp malzemelerinizi önceden temin ederek gelmeniz önerilir.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu