Kamp Yerleri

Ayvalık Ücretsiz Kamp Alanları – 2021

Ayvalık ücretsiz kamp alanları ve kamp tesisleri ile Türkiye’de ön plana çıkan önemli konumlardan biridir. Kamp severlerin çadırını alarak Ayvalık ve çevresinde rotaları boyunca pek çok farklı gizli kalmış kamp alanıyla tanışması mümkündür. Ücretli ve ücretsiz sayısız kamp alanına sahip Ayvalık, doğal güzelliği, denizi ve temiz havasıyla Türkiye’de sadece tatilciler tarafından değil, gezginler tarafından da çok sık tercih edilmektedir.

Deniz ve doğayı bir arada sunan Ayvalık ayrıca Türkiye’de en köklü ve eski kamp alanlarının, işletmelerin olduğu bölgeler arasında yer alır. Ayvalık’ta kamp yapılacak yerler deyince tavsiye edilen en iyi lokasyonlar:

  • Akvaryum Koyu,
  • Kozak yaylası,
  • Çamlık Kamp Alanı,
  • Ada Camping,
  • Murat Reis Çamlık Kamp Alanı vb.

Ön plana çıkar. Hem doğayla iç içe olmak hem de berrak denizin tadını çıkarmak için Ayvalık’ta kamp yapabileceğiniz pek çok güzel alan bulunur.

Ayvalık Akvaryum Koyu’nda Deniz Kampı
ayvalik akvaryum koyu

Ayvalık Akvaryum Koyu özellikle kamp alanlarını tercih etmeyerek, tek başına ve ücretsiz olarak kamp deneyimi yaşamak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Ayvalık büyük ölçüde ücretli kamp alanlarına da ev sahipliği yapmasına rağmen pek çok nokta kamp için uygundur. Akvaryum Koyu’nda herhangi bir ücret ödemeden rahatlıkla tek başınıza veya dostlarınızla kamp yapmanız mümkündür. Ağaçların altına çadırınızı kurabilir ve denize sıfır bir şekilde kamp tatilinizi geçirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Fıstık Çamı Ağaçları Altında Kozak Yaylası Kampı
Ayvalık ücretsiz kamp alanları

Kozak Yaylası İzmir sınırlarından başlayarak Bergama – Ayvalık’a kadar uzanan ve deniz seviyesinden yaklaşık 500 – 1.000 metre kadar yüksekte olan özel bir alandır. Çam fıstığı ve dokumaları ile ünlü olan bu bölge yayla turizmi açısından son derece önemli bir merkezdir. Ağırlıklı olarak trekking faaliyetleri için tercih edilse de kamp yapmak isteyenler için harika bir orman kampı deneyimi olacaktır. Ayrıca burada bulunan tesisleri de tercih ederek tesis içinde kamp imkanı da elde edebilirsiniz. Çadır veya karavan ile bu bölgede kamp yapmak mümkündür. Ayvalık’ta kamp yapılacak yerler arasında Kozak Yaylası sadece kamp için değil aynı zamanda ölmeden önce görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Ayvalık’ın En Köklü Kamp Alanı Çamlık Kamp Alanı

amlık kamping

Ayvalık Çamlık kamp alanı en köklü kamp tesislerinden biridir. 1983 yılından beri kamp tutkunlarını ağırlayan kamp alanı hem denize çok yakın hem de ormanlık alanının içindedir. Çadır kampı yapılmasına olanak sağlayan kamp alanı, karavanla seyahat edenleri de ağırlamaktadır. Ayrıca doğrudan buradaki Bungalov evlerinde kalarak da deniz ve doğayla iç içe bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Duş, tuvalet, bulaşıkhane, mutfak, mangal yerleri vb. avantajları sayesinde hem kamp yapmak hem de rahat bir şekilde vaktini değerlendirmek isteyenler için eşsiz bir deneyim sunacaktır.

Ayvalık Ada Camping Kamp Alanı
ayvalık ada camping

Ayvalık Ada Camping Ayvalık Alibey adasında yer almaktadır. Oldukça geniş bir alana yayılan kamp alanı aynı zamanda denize yakınlığı ve sakinliğiyle dikkat çeker. Gezi ve dalış turlarını da tercih edebileceğiniz avantajlara sahip alanda; duş, tuvalet, restoran vb. unsurlar yer almaktadır. İster çadır ister karavan ile kamp için uygun bir alandır. Ayvalık’ta ücretli kamp alanları arasında yer alan bu alan ziyaretçilerine iyi kamp deneyimi sunar.

Doğası, denizi ve eşsiz güzellikleriyle Türkiye’nin en iyi kamp alanlarına ve gezi rotalarına sahip Ayvalık, ücretli kamp alanlarının dışında ücretsiz birçok alanla kamp yapılmasına olanak tanır. Ayvalık’ta kamp yapılacak yerler çadır veya karavanlar seyahat edenlerin ilk rotaları arasında yer almaktadır.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu