Kamp Yerleri

Balıkesir Kamp Yerleri Listesi – 2021

Balıkesir Kamp Yerleri

Her şeye ara verme zamanı! Biraz dinlenme ve enerjini toplama zamanı geldi de geçiyor. İşlerinizin yoğunluğundan ve günlerinizin bir sonraki gün gibi geçmesinden ve gitgide mental olarak yorulduğunuzu hissediyorsanız artık bir şeyler yapmanın vakti gelmiştir. Böyle durumlarda çoğu insan kendini doğaya bırakmayı tercih ediyor. Temiz havası ve ortamın verdiği huzur ile yenilendiklerini ve eski enerjilerini tekrar bulduklarını söylüyor. Siz de bu durumdan şikayetçiyseniz artık bir şeylerin vakti gelmiş demektir. Ormanda kamp kurmaya ne dersiniz? Kuşlarla muhabbet etmeyi, göl kenarında serinlemeyi, ateş kenarında sevdiklerinizle sohbet etmeyi, şehrin kirli ve egzozlu havasından uzakta kalmayı istemez misiniz? Gelin size Balıkesir kamp yerleri  anlatayım. Öyleyse ilk kamp yerimiz;

Hızır Kamp

Balıkesir kamp yerleri 
Hızır Kamp

Balıkesir’in Binbir Pınarlı Kazdağları’nın Kirişlik Vadisin’nin eteğinde bulunan bir kamp alanı. Kamp alanına 2km uzağında ise Mehmetalan Köyü var. Kaz Dağları Milli Parkı’nın yürüyüş mesafesi kadar da yakın. Hızır kamp alanında akan Zeytinli Çay’ı kısa bir yaz tatili için serinleme imkanı sağlıyor. İsterseniz Çay’ın berrak suyunda yüzebilirsiniz de… Kaz Dağları’nda yürüyüş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken rezervasyonunuzu yaptırmak. Günübirlik kamp yapacaksınız Hızır Kamp doğru bir seçim olmayacaktır çünkü; günübirlik ve rezervasyonsuz müşteriyi kabul etmiyorlar. Bu da kaliteli bir hizmet verdiklerini gösteriyor. Tercih sizin!

Akaleos

Balıkesir kamp yerleri 
Akeleos

Buranın hikayesi tahmin ettiğinizden biraz farklı. Öğretmen bir aile, emekli olduklarında bir yer almak ve sonraki hayatlarında orada yaşamaya karar veriyorlar ve Akaleos arazisini alıyorlar. Bu yerin muhteşemliği zamanla ilgi çekmeye başlıyor. Bunun ardından arazinin sahipleri bu bölgeyi kamp alanı olarak işletmeye karar veriyor. Sandığınız kadar büyük bir alan değil. Oldukça küçük ama güzel dekore edilmiş. Doğa ile baş başasınız. Kamp alanı 2 veya 3 yıldır kamp severleri ağırlıyor. Temiz ve bir o kadar berrak olan Zeytinli Dere’de Keyfinizce yüzebilir ve ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Tuvalet, şezlong gibi ihtiyaçlardan fiyat alınmamaktadır. Bu bile Akaleos’da kamp yapmak için iyi bir sebep. Tatilinizin tadını çıkarmak, burada oldukça keyifli bir şey.

Çaylak Şelalesi

Balıkesir kamp yerleri 
Çaylak Şelalesi

Susurluk da bulunan doğa harikalarından biri olmaya aday Çaylak Şelalesi, kamp yapmanız için en uygun yerlerden biri. Alana, ücretsiz girebilirsiniz ve arabayla geldiğinizde park sorunu da yaşamazsınız. Kamp yapmakla birlikte piknik yapmak için de bu alanı tercih edebilirsiniz. Eğer kamp veya piknik yapmak istiyorsanız yiyecek ve içecekleri sizin yanınızda getirmeniz gerekiyor. Kamp malzemeleri de sizin sorumluluğunuzda… Kaz Dağları’nın yukarısın doğru yürüyüş yapabilir, manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Seyir Tepesi bu özelliklere oldukça uygun. Kamp yapmak belki Çaylak Şelalesi’nde harikaya dönüşecek!

İlgili Makaleler

Ortunç Koyu
ortunç koyu kamp

Cunda Adası, Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ne bağlı bir adadır. İsmini mutlaka duymuşsunuzdur hatta tatile bile gitmişsinizdir de… Yaz tatilinizi ya da işinizin getirdiği stresten kurtulmak istediğinizde bu alanda kamp yapmanızda mümkün. Cunda Adası’nın koyundan biri olan Ortunç Koyu sizi kampa çağırıyor. Hem de bunu ücretsiz yapacaksınız. Alana araba ile gelmenizi tavsiye ediyorum çünkü onun dışında bu alana gelmeniz biraz zor. Orman ve deniz alanında taşlar bulunmakta bu Koy’a muhteşem bir manzara verse de sizin için biraz sıkıntılı olabilir. Kamp yapmaya gelirken hazırladığınız giysilerinize bir de parmak arası terlik ekleyin. Kamp yapmanın geleceğinden biri olan kamp ateşi, maalesef bu bölgede yapılamıyor, yasak. Sıkıntı yaşayacağınız birkaç problem var. Burada tuvalet ve duş bulunmamakta.

İnek Obası (Çamlaraltı)
inek obası kamp yeri

Kamp ateşi sizi bekliyor! Kamp yapmakla birlikte günlük egzersizlerinizi ve sporunuzu da bu alanda yapabiliyorsunuz. Kamp ve restaurant olarak işletilen mekan Kazdağların’da bulunuyor. Şehrin kirli havasından uzakta temiz havayı içinize çekeceksiniz. Bu Kazdağı Milli Park’ın yakınlarında bulunuyor. Doğa ile iç içe alacaksınız. Ormanda yaptığınız yürüyüş veya koşuş sırasında ormandaki birbirinden güzel ve farklı canlıları da keşfediyorsunuz. Kamp yapmak için harika bir sebep değil mi? Çadır kurmaya karar verdiyseniz şimdi şartlardan bahsedelim; isterseniz kendi çadırınızı kurabilir ya da tesisin size sunduğu çadırlarda kalabilirsiniz. Bunun için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Tesisi harika yapan sebeplerden biri de enerji ihtiyacını güneşten karşılıyor. Şarj üniteleri ve enerji panelleri sayesinde 7/24 ışık ve enerjiniz oluyor. Tesiste duş alabilir ve kahvaltınızı, akşam yemeğinizi yapabilirsiniz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu