Kamp Yerleri

Beyşehir Karaburun Plajın’da Kamp

Merhaba,

Sizlerle bugün Konya’mızın güzide ilçesi Beyşehir’i anlatacağım. Beyşehir gölü Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü ve birçoğunuz haritada görüyorsunuz fakat buranın doğası hakkında birçok kişinin fikri bulunmamakta. İnanın o çok popüler Yedigöller kadar güzel ve özel bir yer. Özellikle iç Anadolu bölgesinde kamp yapan arkadaşların kesin gelmesi gereken bölge. Beyşehir Konya merkeze 85km uzaklıkta ulaşımı çok kolay bir ilçe merkezde pansiyon oteller bulunan bu ilçede Merkezde gezmek isterseniz yürüyerek tüm doğal güzelliklerini görerek gezmeniz mümkün. Merkezde özellikle EŞREFOĞLU CAMİİ ve YAKAMANASTIR kesin görün.

İlçenin en güzel yanlarından biride Antalya’yı aratmayan bir plaja sahip olması, bu plaj çevresinde wc, duş gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz imkanlar var. Plaj kısmına araç ile ulaşım yapılması daha uygun köy otobüslerinin yakınından geçtiği plaj kısmı aracınız yoksa size az eziyet olabilir. Ama güneşin doğuşu ve batışı esnasında göl ile oluşan dansı inanın bu eziyete değer, ayrıca ziyaretçisi çok olduğu için yolda otostop ile gitmeniz de kolay olacaktır. Google KARABURUN PLAJI yazarsanız sizi nokta atışı plaja götürecektir ama yine de kısaca tarif etmek gerekirse Beyşehir’den eski Antalya yolunu takip ederek 15 km kadar düz gittikten sonra sağa Yeşil dağ tarafına döneceksiniz ve ilk gelen sağ da kamp tabelası zaten görürsünüz bu tabelayı takip etmeniz yeterli.

Beyşehir Karaburun

Kamp alanı girişinde güvenlik mevcut. Plaja geldik derseniz sizi yönlendireceklerdir ama plaj olmasa da olur manzarası yeter ayrıca ağaçlık olsun orman istiyorum diyorsanız aynı güvenliğe bu durumu söyleyerek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Güvenliği göremediniz diyelim güvenlik kulübesi zaten yolun kenarında o kulübeden sola dönerseniz plaja ulaşırsınız ki tabelalarda var, düz gidip ilk gelen çeşmeden sağa girerseniz ormanlığa ilerlersiniz ilk çeşme demişken ormanlık alanda suyu bu çeşmeden karşılayacaksınız kamp attığınız yerle uzak değil ama yanınızda şişeniz olsa iyi olur. Ayrıca bu göl çevresinde birçok kamp yeri daha var YEŞİLDAĞ İSKELE ve YENİŞARBADEMLİ benim en sevdiğim doğasıyla huzur veren size de hitap edecek bir doğa harikası buralar biraz daha doğa ile iç içe olan sessiz yerler.

İlgili Makaleler

Yeşil dağ köyünden iskele mevkiine yönlendiren tabelayı takip ederseniz sizi geldiğinize pişman etmeyecek bir doğa harikası ile karşılaşırsınız Ben insanlardan uzak olayım sadece doğayı dinleyeyim derseniz size küçük bir tavsiyem Yeşil dağ iskelesinde balıkçılardan size adaya geçirmelerini isteyin ücreti dahilinde geçtiğiniz ada size doğayı iliklerinize kadar yaşamanıza yardımcı olacaktır. Bu bölge doğanın huzurun size en iyi şekilde hissettirecektir. Yenişarbademli ise orman kampını seve tırmanma trekkingci arkadaşların gidip görmesi gereken yüksek rakımda çadır kurup çam kokularıyla sarhoş olmak isteyen birinin arayıp bulamayacağı bir rota.

BU ROTADA YARDIMA İHTİYACI OLAN BANA ULAŞABİLİR

instagram : biryarimizdogada

Bu ilçenin diğer kültürel mirasları da aşağıdaki linkte belirtilmiştir.

https://www.konyakultur.gov.tr/index.php?route=modules/towns&town_id=16

APRScan7615 20190407 121825 Kopya Kopya 20190605 205927 Kopya  APRScan10185 FB IMG 1509622746961 Kopya Kopya FB IMG 1560877730231 Kopya Kopya FB IMG 1560877761834

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu