Kamp Yerleri

En Bilinmedik 10 Kamp Yeri

En Bilinmedik 10 Kamp Yeri

Kamp yapmak bir tutkudur. Doğanın kucağında geçirilecek zaman paha biçilemez. Sabah güneşin ilk ışıklarıyla uyanmak ve akşam yıldızları izlemek kamp tutkusunun en can alıcı noktası belki de. Cennet ülkemizde kamp yapılabilecek onlarca yer var. Ancak bazıları henüz keşfedilmemiş cennet gibi. İşte ülkemizin en bilinmedik 10 kamp yeri.

  • Salda Gölü

Ülkemizin Maldivleri Salda, Burdur’un turkuaz incisi. Sodalı suyu ve killi toprağı ile şifa yuvası olan bu göl, muhteşem manzarası ve tüm alçakgönüllülüğü ile sizi bekliyor. Dünyanın en temiz göllerinden biri olma unvanını yakalamış olan Salda’da ömrünüzün uzadığını fark edeceksiniz. Üstelik sahil boyu kamp yapmaya elverişli pek çok alan var. Tabi gölde yüzmek de mümkün.

  • Hatila Vadisi

Bana yeşillik gerek diyenler için muhteşem bir tercih olan Hatila Vadisi de Artvin’de bulunuyor. Üstelik bu vadideki göllerden tatlı su balığı tutabilir ve yiyecek ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Milli parkı, plajları ve orman içi dinlenme alanları bulunan bu vadi, hem çadır, hem de karavan kampına oldukça elverişli.

  • Gito Yaylası

Bir başka yeşil cennet de Rize’nin Gito yaylası. Televizyon, internet hatta telefondan dahi uzaklaşmak, doğayı ve kendinizi dinlemek isterseniz bu yayla gibisi yok. Trekking imkânı da sunan bu yayla da onlarca kamp alanı keşfetmeye ne dersiniz? Bir tarafınız Fırtına vadisi, bir tarafınız ise Kaçkar Dağları olan bu yayla sizi ağırlamayı bekliyor.

İlgili Makaleler
  • Geyik Bayırı

Eğer dağcılık gibi bir merakınız varsa Geyik Bayırı tam size göre. Konyaaltı’nda bulunan bu kamp alanında ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz pek çok nokta bulunuyor. Henüz yeni yeni keşfedilen bu kamp alanı da orman içinde harika bir kamp deneyimi sunuyor.

  • Borabay Gölü

Kamp ve trekking için uygun noktalardan biri de Amasya’daki Borabay gölü. Üstelik gazino, milli park, piknik alanı, bungalov evler gibi pek çok alternatif de bulunuyor.

  • Meke Maar Gölü

Biz Fransız çiftin burada kamp yapması sonucu keşfedilmiş, volkanik bir göl olan Meke Maar Gölü, onlarca adacığı ile sizleri görsel bir şova davet ediyor. Ancak yerler kar olmadığında siyah, elektrik ve asfalt da bulunmuyor.

  • Ballıkayalar

Tırmanış sevenlerin dikkatinden kaçmayan Ballıkayalar, Gebze’de bulunuyor. Dolayısıyla hafta sonu kaçamağı için bile hayli uygun bir yer. 1.5 kilometre vadi uzunluğu ve 10 – 100 metre kayalık uzunluğu ile adeta görsel bir tapınağı andırıyor.

  • Valla Kanyonu

Eğer zorluğu seviyorsanız ve ne gelecekse doğadan gelsin diyorsanız Kastamonu Valla Kanyonu tam size göre. Numaralandırılan tehlikedeki bölgelere de sahip olan bu koy, özellikle dağcıların ilgisini çekiyor.

  • Dedegöl Dağı

2.992 metre yüksekliği ve Pınargözü mağarası ile ünlü bu dağ da Isparta’da bulunuyor. Oksijeni ciğerlerinizde hissedeceğiniz ve doğa ile baş başa kalabileceğiniz cennet köşelerinden biri Dedegöl Dağı.

  • Aladağlar

3.767 metrelik bir doruğa sahip olan Aladağlar, Kayseri, Niğde ve Adana sınırında bulunuyor. Sokulupınar gibi ünlü bir kamp alanına da sahip olan bu dağlar, tırmanış sporu için oldukça uygun.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu