Kamp Yerleri

Bolu Ücretsiz Kamp Alanları – 2021

Bolu Ücretsiz Kamp Alanları

Merhabalar, sevgili kamp severler bu yazımız’da sizlere Bolu Ücretsiz Kamp Alanları nereleridir bundan bahsedeceğiz.  Doğal güzellikleri ile görenleri kendisine hayran bırakan Bolu, Karadeniz bölgesi’in batısında kalan bir şehirdir. Bolu’ya her yıl yüzbinlerce kişi hem tatil amaçlı hemde iş için sık sık uğramaktadır. Bizde kampçıların Bolu’da kamp yapmaya gidebilecekleri bir liste hazırdladık. İşte o listemiz;

Yedi Göller Mili Parkı / Bolu Merkez

Bolu’ya gidipte Yedigöller Milli Parkı’nda kamp yapmadan kesinlikle dönmeyin. Hem rahat bir nefes alıp hemde doğanın tüm güzelliklerinden faydalanabileceğiniz bir alan olan Yedigöller Milli Parkı, Bolu’nun 42 km kuzeyinde yer almaktadır. Birbirinden farklı 7 gölü içerisinde barındıran park adını bu 7 gölden almaktadır. Kamp alanında içme suyu,tuvalet ve elektrik gibi imkanlar mevcut. Bölgeye ulaşım arabasız gitmek ne yazık ki zor. Otostop çekerek gidebilirsiniz birçok kampçı bu şekilde ulaşım sağlıyor.

Bolu Ücretsiz Kamp Alanları
Yedi Göller Mili Parkı / Bolu Merkez

 

Pürenli Yaylası / Mudurnu

Bolu kamp alanları arasında sıkça tercih edilen bir diğer kamp alanı olan Pürenli Yaylası son yıllarda ön plana çıkıyor. Sakin ve sessizlik arayan tüm kamp severleri kesinlikle Pürenliş Yaylası’na davet ediyoruz.  Hafta sonu bile çok fazla yoğunluk olmayan Pürenli Yaylas’ında kuş sesleri ve su sesinin huzur dolu olduğunu hissedeceksiniz.  Kötü yanı şu ki arabasız gitmek maalesef mümkün değil ve yayla yoluna girdikten sonra yaklaşık olarak 10km patika yol gitmeniz gerekiyor. Rakım 1500’e yakın gündüzleri sıcak geceleri ise soğuk bir havası var o yüzden önlemlerinizi alarak gitmenizi tavsiye ediyoruz. Bölgede hiç bir bakkal ve tesis bulunmuyor ve telefonda çok az çekiyor.

İlgili Makaleler
pürenli yaylasi
Pürenli Yaylası / Mudurnu

Sülüklü Göl / Mudurnu

Sülüklü göl, bölge halkının ismi ile sarıgölcük, Sülüklü göl tabiat parkı Batı Karadeniz’in en muhteşem güzelliklerinden birisidir. Bolu Kamp Alanları denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Sülüklü Göl, yürüyüş ve kamp ve diğer doğa aktiviteleri için en ideal yerlerden birisidir. Telefonların bile çekmediği Sülüklü Göl’de her şeyden uzaklaşarak doğa’da iş ve okul gibi streslerden uzak bir kaç gün geçirebilirsiniz. Bölge geceleri oldukça soğuk olduğu için yanınıza tulumlarınızı almayı unutmayın.

sülüklü göl
Sülüklü Göl / Mudurnu

 

Karagöl Tabiat Parkı / Kıbrısçık

Sonbahar aylarında özellikle tercih edebileceğiniz Bolu Karagöl Tabiat Parkı bolu ücretsiz kamp alanları denilince akla gelen uğrak kamp alanlarından birisidir. Alanda birçok kampçı görebilirsiniz şaşırmayın. Doğanın vermiş olduğu sakinlik kuş sesi ile huzur dolu anlar yaşayabileceğiniz parkta güzel bir kamp geçirebilirsiniz.

karagöl tabiat parkı
Karagöl Tabiat Parkı / Kıbrısçık

 

Göksu Tabiat Parkı / Bolu Merkez

Göksu Tabiat parkı sessiz bir kamp geçirmek isteyen kamp severlerin beğeneceği bir kamp alanı olacaktır. İçme suyu tesis, tuvalet gibi tüm imkanların bulunduğu parkta rahatlıkla kamp atmak isteyenler tercih edebilir.

göksu tabiat parkı
Göksu Tabiat Parkı / Bolu Merkez

 

 

Abant Tabiat Parkı / Mudurnu

Türkiye’de gidilebilecek en iyi yerlerden birisi olarak düşündüğümüz Abanr gölü, tam anlamıyla tabiat harikası bir yerdir. Gölün çevresi zengin bir bitki örtüsüne sahip olması nedeni ileve turizm açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Şehir merkezine yaklaşık 42km mesafede olan gölde, çevresinde bulunan oteller ve teller ile çevrili bir çadır alanına sahiptir. Oteller bölgesine günün belirli saatlerinde otobüsle ulaşım ve market hizmetleri mevcuttur.

abant tabiat parki
Abant Tabiat Parkı / Mudurnu

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Yedigöller ücretli diye biliyorum fakat yazının başlığı ‘ücretsiz kamp yerleri’ şeklinde?

  2. Kıbrısçık Karagöl Milli Parkı da ücretli maalesef. Bu ay gittik ve çadır başı 25 TL verdik.

  3. Harika ülkemin neresinde kamp alanı varsa bilmek isterim seviyorum bu hayatı teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu