Kamp Yerleri

Armutlu Kamp Alanları – 2021

Yalova’da kamp yapmayı düşünüyor iseniz ilk baktığınız yerin Armutlu olduğunu biliyoruz. İstanbul yakınlığından ötürü birçok ziyaretçi alan Yalova’nın Armutlu kamp alanları çok fazla seçeneği olmasa da yine de oldukça sık ziyaretçi alan bir yer.

Armutluya ulaşmak için İstanbul’dan gelen ziyaretçiler İDO ile ulaşımlarını sağlıyorlar. Tabii ki kara yolu ile de bölgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Otobüs seferleri ile Yalova’ya ulaşıp ardından Armutlu servislerine binerek ulaşabilirsiniz.

Gizli Bahçe Kamping

armutlu kamp alanları
Gizli Bahçe Kamping

Gizli Bahçe Kamping hem ormanlık alana çadırımı kurayım hem de denize sıfır olsun diyenlerin tercih edebileceği bir kamping alanı.  İsminden de anlaşılacağı üzere sessiz sakin kamp yapabileceğiniz bir işletme.  Sadece aile ile gelenlere kapısını açan Gizli Bahçe Kamping ailelerin rahatça bir kamp deneyimi gerçekleştirmesini sağlıyor. İşletmede market, WC ve elektrik gibi imkanlar mevcut. Market fiyatları gayet uygun bulduğumuzu da belirtelim. Gitmeyi düşünenlere ise ufak bir tavsiye olarak deniz ayakkabısı yanınıza almanız olacaktır. Denizin dibi biraz taşlı fakat kumu oldukça güzel ve yumuşak.

Gizli Bahçe Kamping Ulaşım

Deniz Atı Camping

Armutlu Kamp Alanları
Deniz Atı Camping

Armutlu’da en iyi manzaraya sahip olduğunu düşündüğümüz Deniz Atı Camping’de tıpkı ilk başta bahsettiğimiz kamp alanı gibi sadece ailelere konaklama izni veriyor. Kamp alanı olarak biraz küçük bir yere sahip olan Deniz Atı Camping denizi ve manzarası ile ziyaretçilerini mest ediyor. Kamp alanının kendine ait ufak bir plajı mevcut. Alanda WC, Elektrik, Duş ve Market gibi tüm imkanlar mevcut.  Denizi ve kumsalı biraz taşlı olduğundan yanınızda bir deniz ayakkabısı getirmenizde fayda var.

Deniz Atı Camping Ulaşım

Küçübük İpek Kamp ve Piknik Alanı

kucukbuk ipek kamp ve piknik alani
Küçübük İpek Kamp ve Piknik Alanı

Armutlu içerisinde orman ve deniz kampı istiyorsanız aradığınız yer Küçükbük İpek Kamp ve Piknik Alanı olduğunu söyleyebiliriz. İşletmenin kamp alanlarında yeşilin her türlü tonunu görmek mümkün. Bir ağaç altına çadırınızı atarak deniz manzarasını izleyebilirsiniz.  Bu kamp alanı da bildiğimiz kadarı ile sadece ailelere konaklama hizmeti veriyor.  Plajı oldukça temiz ve yumuşak bir kuma sahip. Denizi de temiz fakat bu alanda da denizin dibinde ufak taşlara denk gelebilirsiniz. Kamp alanında WC, Duş, Elektrik, Market gibi imkanlar mevcut.

Küçübük İpek Kamp ve Piknik Alanı Ulaşım

Bizim Yer Dila Camping

bizim yer dila camping
Bizim Yer Dila Camping

Denize sıfır yüzyıllık zeytin ağaçları gölgesinde keyifli bir kamp yapabileceğiniz Bizim Yer Dila Camping müşteri memnuniyeti ile Armutlu kamp alanları arasında gönüllerde taht kurmuş bir kamp işletmesi. İşletme de ayrıca bir çok balık tutan insan görebilirsiniz. Balık tutmayı sevenlerin oltası ile gelmesini tavsiye edebiliriz.  Plajı biraz ufak ve taşlı olsa da işletmenin temizliği ve samimiyetinden dolayı ziyaretçisi yoğun olduğunu belirtelim.

Bizim Yer Dila Camping Ulaşım

Delmece Yaylası Tabiat Parkı

delmece yaylasi tabiat parki
Delmece Yaylası Tabiat Parkı

Yalova’nın en çok tanınan yaylalarından birisi olan Delmece Yaylası Çınarcık ilçesine bağlıdır. Büyük alanda çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçlarına sahiptir.  Dipsiz göl olarak bilinen derin bir krater gölünün bulunduğu doğa harikası yanı sıra şifalı su diye bilinen bir içe su kaynağı da mevcut. Yayla kampı sevenlerin tercih ettiği Delmece Yaylası Tabiat Parkı sessizliği ve yeşilin her tonunu barındırması ile keyifli bir kamp deneyimi sunuyor. İşletmelerin olmadığı bir alan olduğu için temizliğe önem verenlerin ona göre hazırlıklı gelmesini öneriyoruz. Yalova tarafından ulaşımın daha rahat asfalt üzerinden gelinebileceğini belirtelim.

Delmece Yaylası Tabiat Parkı Ulaşım


Armutlu kamp alanları makale içerisinde bahsetmiş olduğumuz gibi çok fazla bir seçeneğe sahip değil. Genellik ile ormanlık ve deniz kenarı zeytin ağaçlarının gölgesinde kamp yapmak için Yalova’nın ilçesi olan Armutlu’ya aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte gelip hoş vakit geçirebilirsiniz. Bölgede yalnızca Çadır kampı ve karavan kampına uygun işletmeler mevcut. Bungalov, tiny house gibi konaklama istiyor iseniz Armutlu’da böyle bir imkanın olmadığını belirtmek isteriz. Armutlu çevresinde birçok tarihi ve doğal güzellik mevcut. Bu bölgeleri de kesinlikle ziyaret etmeden gitmenizi önermiyoruz. Diğer şehirlerimiz de yer alan tüm kamp yerleri keşfetmek için sitemizi gezmeyi ihmal etmeyin. Doğayı sev, doğayla kal!

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu