Kamp Yerleri

Bursa Ücretsiz Kamp Alanları – 2021

Bursa Ücretsiz Kamp Alanları

Merhabalar sevgili kamp severler, bu yazımızda sizlere Bursa ücretsiz kamp alanları hakkında mümkün olduğunda bilgiler vermeye çalışacağız. Bursa yeşilliği ve doğal güzellikleri ile meşhur bir şehir olduğunu hepimiz biliyoruz. Böyle bir şehirde ücretsiz kamp alanları olmazsa olmaz.

Dağyenice Göleti / Nilüfer

Bursa’da kamp yapılabilecek güzel yerlerden birisi olan Dağyenice Gölet’i şehre yakın olmasından ötürü Bursa’lıların uğrak noktalarından birisi. Doğancı barajına 10km uzaklıkta bulunan gölet, şehir merkezine ise 20km uzaklıktadır. Dağyenice göleti hafta sonu piknikçilerin uğrak noktası olduğu için gündüz ve akşam saatlerinde istediğiniz huzuru bulamayabilirsiniz. Fakat hafta içi ve geceleri gölet tamamen size ait oluyor. Göl manzarasına karşı kamp yapmanın yanı sıra patika yollarında gezip dolaşabilirsiniz. Bölgede her hangi bir tesis bulunmuyor. Bu yüzden ihtiyaçlarınızı alana gelmeden önce alabilirsiniz. Bölgede çok temiz olmasa tuvalet ve içme suyu mevcut. Eğer aracınız yok ise acemler metro istasyonundan Misi Köyü otobüslerine (2/B) binerek, Misi Köyünde iniş yapıyorsunuz ardından Dağyenice Göletine giden 8km’lik patikadan veya asfalt yoldan giderek otostop çekebilirsiniz.

WhatsApp Image 2018 09 04 at 15.48.13 1
Dağyenice Göleti

 

Çobankaya Kamp Alanı / Uludağ

Bursa’da kamp yapılacak yerler denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Çobankaya Kamp Alanı, doğasıyla herkesi kendine hayran bırakmasıyla ünlü. Uludağ içerisinde göller, şelaleler ve patika yolları ile sizlere sıkılmayacağınız bir kamp deneyimi fırsatı sunuyor. Uludağ geziniz boyunca çevrede göreceğiniz büyük kayalarla karşılaşacaksınız. Bu kayalar tor adı verilen yer altında katılaşan magma, batolit denilen bir kütle oluşturuyormuş ve bu kütlenin yeryüzüne çıkan kısmına da tor deniyormuş. Çobankaya kamp alanı rakımı 1640 metredir. Özellikle yaz sezonunda Bursa’nın sıcağından bıkıp uzaklaşmal isterseniz, gidebileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Çobankaya Orman içi Kamp ve Dinlenme Alanı olarak’da bilinen bu alanda ücretsiz çadır kurabilirsiniz. Bölgede temiz tuvalet ve bakkal, elektrik gibi imkanlarda mevcut.

İlgili Makaleler
obankaya Kamp Alanı
Çobankaya Kamp Alanı

Kocayayla  / Keles

kocayayla keles
Kocayayla / Keles

Kocayayla Bursa’nın Keles ilçesine bağlı olan Marmara bölgesinin en yüksek olan yaylasıdır. Kampçıların ve piknikçilerin uğraş noktası olan Kocayayla’da kafe, restoran, tuvalet, temiz su gibi imkanlarda mevcut. Bursa’nın sıcağından kurtulmak için tercih edebileceğiniz bir yer olan Kocayayla’ya ulaşım Nilüfer’den Keles’e yaklaşık olarak 1 saat kadar sürebiliyor. Geceleri oldukça rüzgarlı ve serin olabiliyor bu yüzden gitmeden önce tedbirli olmakta fayda var.

Kapanca Korsan Limanı / Mudanya

Mudanya ile Eşkel arasında yer alan Kapanca Korsan Koyu, antik kent ve liman kalıntıları ile olan bir alandır.Mudanya ile Eşkel arasında yer alan Kapanca Korsan Koyu, antik kent ve liman kalıntıları ile olan bir alandır. Denizi oldukça berrak olan Kapanca Korsan Koyu’nda doğal oluşumları yürüyerek gezebilir. Sessiz sakin bir kamp yapmak istiyorsanız aradığınız yer kesinlikle Kapanca Korsan Limanı olacaktır. Daha detaylı kapanca korsan limanı makalesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Mudanya Korsan Koyu
Kapanca Korsan Limanı / Mudanya

Baraklı Göleti / Keles

Bursa’nın dağ ilçelerinden birisi olan Keles’e bağlı Baraklı Göleti kamp için oldukça uygun bir gölettir. Doğası ve sakinliği ile sizi oldukça memnun edeceğine eminiz. Merkeze uzaklığı yaklaşık olarak 50 kilometre civarında olan gölette kamp , olta balıkçılığı ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bursa’da kamp yapmak isteyenlerin mutlaka görmesini düşündüğümüz Baraklı Göleti’nde hiç bir tesis bulunmadığını belirtmeden geçmeyelim.

baraklı göleti kamp
Baraklı Göleti / Keles

 

Sadağı Kanyonu / Orhaneli

Bursa’nın en büyük ikinci Kanyonu olan Sadağı Kanyonu Bursa’nın dağ ilçelerinden birisi olan Orhaneli’de yer almaktadır. Bursa merkeze uzaklığı 58 kilometre olan kamp alanında dilerseniz çevrede yürüyüşler yapabilirsiniz. Kanyon içerisinde kamp yapmanın yasak olduğu söyleniyor fakat yinede yapan insanlar görebiliyoruz. Aynı zamanda Kanyon dışında bir çok kamp yapılabilecek bölgelerde mevcut.

sadağı kanyonu
Sadağı Kanyonu / Orhaneli

 

Eşkel Essen Köyü  / Eşkel

Bursa ücretsiz kamp alanları diyince akla Mudanya ilçesinde bulunan Eşkel Essen Köyü Kamp Alanı, deniz kampı yapmayı sevenlerin tercih ettiği kamp alanı gelir. Çok güzel bir yürüyüş parkuru olan Eşkel Essen Köyü’nde kamp tamamen doğal yollar ile yapılıyor. Elektrik, duş, market gibi ihtiyaçlarınızı kamp alanına yakın olan köyden rahatlıkla giderebilirsiniz. Köy halkı da gelen misafirlere karşı oldukça anlayışlı ve yardımcı olma odaklı olduklarından dolayı pek bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Bölgede genellik ile karavancılar görülse de çadır kampı yapan doğa severlerde oldukça fazla. Çadır için her hangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor.

eskel essen koyu
Eşkel Essen Köyü Kamp Alanı

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu