Kamp Yerleri

Çadır kampı nerede yapılır?

Çadır kampı nerede yapılır?

Merhaba sevgili doğa severler, bu yazımızda kamp yapmayı seven ve çadır kampı nerede yapılır? Sorusunun cevabını arayanlara yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık. Türkiye içerisinde seyahat isteyip kalabalıktan kaçmak isteyenler için bu yazımız tam da size göre.

Türkiye’nin Gözde Kamp Yerleri

Kabak Koyu / Fethiye

Kabak Koyu, Fethiye merkeze 33 km uzaklıkta olan, dünyanın koruma altına alınan 100 dağı içerisinden birisi olan Babadağ’ın eteklerinde bitki çeşitliliği ve yaban hayatı ile kampçıların uğrak noktasıdır. Kabak Koyu’nda yeme içme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Alanda her türlü yiyecek ve içecek mevcut. Konaklama için birden fazla kamp alanı ve bungalov evler mevcut.

çadır kampı nerede yapılır?
Kabak Koyu / Fethiye

 

 

İlgili Makaleler

Akyaka / Muğla

Muğla’nın eşsiz güzelliklerinden birisi olan Akyaka orman kamp alanı, her kampçının mutlaka gidip görmesi ve kamp yapması gerektiğini düşündüğümüz yerlerden birisi. Kampta hem doğa ile birlikte olayım hem de her türlü etkinliği yapayım diyorsanız, Akyaka Orman Kam Alanı tam da size göre! Kamp alanı içerisinde 8 koy bulunmakta ve bütün koylardan denize girebiliyorsunuz. Kamp alanında yeme içme ve tuvalet, bulaşıkhane gibi birçok imkanda bulunuyor.

 

akyaka kamp
Akyaka / Muğla

Çobankaya / Uludağ

Bursa’nın en çok tercih edilen kamp alanlarından birisi olan Çobankaya kamp alanı, eşsiz doğası ve kampta yapılabilecek etkinlikleri sayesinde sık tercih edilen kamp alanlarından biri. Kamp alanına ulaşım oldukça kolay ve güzel. Teleferik kullanarak Bursa’yı ayaklarınızın altına alarak gidebilir veya kendi aracınız ile kamp alanına ulaşabilirsiniz. Kamp alanına yakın olan Bakacak’tan Bursa manzarasına karşı çayınızı içebilirsiniz.  Trekking sevenler için Bakacak girişinde hemen sağda bulunan merdivenli patikadan aşağı inerek 40 dakikalık zorlu bir yürüyüş sonrası kendinizi serin şelaleye atabilirsiniz. Elektrik, su, tuvalet ve yeme içme gibi tüm imkanlar kamp alanında mevcut.

 

obankaya
Çobankaya / Uludağ

Gökova / Muğla

Gökova Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan, yemyeşil yamaçların arasında saklanan çok sayıda koyu ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir kamp alanıdır. Ülkemizde kamp alanı olarak en düzenli ve donanımlı tesislerinden birisi olan Gökova Orman Kamp alanı 300 çadır ve karavan kapasitesi ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Alanda elektrik, tuvalet, duş, bulaşıkhane, çeşme ve büfe gibi bir çok imkanda mevcut.

gökova kamp
Gökova / Muğla

 

Suuçtu Şelalesi / Bursa

Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa ilçesine bağlı olan Suuçtu Şelalesi ziyaretçilerini doğası ile büyülüyor. Piknik alanları ve harika kahvaltıları ile meşhur olan Suuçtu Şelalesinde kamp yapmak oldukça zevkli. Özellikle hafta sonu ailelerin sık uğradığı yerlerden birisi olan Suuçtu Şelalesinde kamp yapmaya karar verdiyseniz, hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz.

 

suuçtu kamp
Suuçtu Şelalesi / Bursa

 

Salda Gölü / Burdur

Burdur ilinin Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü, son günlerde oldukça popüler bir kamp alanı. Mavinin bembeyaz kumlar ile birleşerek oluşturduğu muazzam görüntü popüler olmasının en büyük sebeplerinden birisi. Tesis belediye tarafından işletildiği için oldukça uygun fiyata kahvaltı ve ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Bölgede ücretsiz bir şekilde kamp atabilirsiniz fakat, bölge sit alanı olduğu için yasak olduğunu belirtelim. Bir gece ansızın jandarma tarafından çadırlarınız kaldırılabilir. Fakat Yeşilova Belediyesinin Tabiat Parkı’nın orada uygun fiyata kamp yapabilirsiniz.

 

salda gölü kamp
Salda Gölü / Burdur

 

İnbükü Orman Kampı / Marmaris

Muğla’nın bir diğer güzelliklerden birisi olan İnbükü Orman Kampı, doğa severler için vazgeçilmez bir tatil bölgesidir. Sakin sessiz ve doğa ile iç içe bir kamp yapmak istiyorsanız İnbükü Orman kampı tamda size göre.  Kamp alanı içerisinde çamaşırhane, elektrik, kapalı duş, yeme ve içme gibi birçok imkan bulunuyor. Çadır başı 20 TL fiyat ödeyerek dilediğiniz gibi kamp yapabilirsiniz.

 

inbükü kamp
İnbükü Orman Kampı / Marmaris

 

Borçka Karagöl / Artvin

Borçka’dan 25km uzaklıkta olan Karagöl, yemyeşil bir alanı kaplayan kamp alanı, ziyaretçilerine dört mevsim çeşitli güzellikler sunuyor. Kamp alanında belediyeye ait tesiste bulunuyor. Kuş sesleri ve yazın sıcağından kaçmak için son derece eşsiz olan Karagöl’de kafe, lokanta ve tuvalet imkanı da mevcut.

 

karagöl kamp
Borçka Karagöl / Artvin

Bu yazımızda sizlere mümkün olduğunca çadır kampı nerede yapılır? ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Kamp alanımızı temiz bırakmayı unutmayalım iyi kamplar diliyoruz.

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu