Kamp Yerleri

Çanakkale Ücretsiz Kamp Yerleri – 2021

Çanakkale’de Kamp Yeri İçin Öneriler

Çanakkale ücretsiz kamp yerleri ile günümüzde kamp severlerin ilk tercih ettikleri bölgeler arasında yer almaktadır. Çanakkale ilçeleri ve çevresinde sayısız doğal güzellikte yerin olması bu bölgenin kamp açısından da cazip fırsatlar sunmasını sağlar. Yeşili ve maviyi birleştiren Çanakkale’de kamp kurabileceğiniz ücretsiz birçok alan bulunur.

Çanakkale’de ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz başlıca alanlar:

  • Atikhisar Barajı
  • Assos
  • Marmaros Plajı
  • Çamlıca Şelalesi
  • Batık Gemi
  • Bakacak Barajı
  • Kömür Limanı
  • Kaz Dağları vb.

Olarak sıralanabilir. Çanakkale’de kamp yeri arayışı içinde olanlar için birçok farklı alternatif rota mevcuttur. Bozcaada ve Gökçeada seçeneklerinin de olması Çanakkale’yi tatilciler, özellikle kamp ve karavan ile tatil yapmayı sevenler için vazgeçilmez yapmaktadır.

Doyumsuz Manzarasıyla Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Atikhisar Barajı

İlgili Makaleler

Atikhisar Baraj kampı için şehir merkezinden yaklaşık olarak 15 dakika boyunca gitmeniz gerekecektir. Gezgin ve turistlerin yanı sıra Çanakkaleliler tarafından da çok sık tercih edilen Atikhisar Baraj’ı, hem şehir merkezine yakınlığı hem de doğal güzellikleri tek başına taşıyor olması cazip bir kamp alanı haline gelmesini sağlamıştır.

Yürüyüş, kamp ve piknik alanlarıyla dikkat çeken Atikhisar Barajı, mavi ve yeşili bir araya getirmesinin yanında eşsiz manzarası ile de dikkat çeker. Zeminin ayrıca kamp için son derece uygun olması zaman için kamp severlerin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Marmaros Plajı Kamp Alanı

Marmaros Plajı Kamp Alanı

Marmaros Plajı Gökçeada’ya bağlıdır. Özellikle eşsiz gün batımı manzarası ile dikkat çeken bu alanda temiz ve yumuşak zemin üzerinde çadırınızı kurmanız mümkündür. Denizle iç içe bir kamp deneyimi yaşamak için Marmaros Plajı’nı kamp yapmak için tercih edebilirsiniz. Dalgasız ve son derece berrak bir denize sahip plaj, ulaşım konusunda çeşitli zorlukları barındırmaktadır.

Ulaşım konusunda ziyaretçilerine zorlu bir süreç yaşatan Marmaros Plaj çevresinde ise ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz herhangi bir tesis bulunmadığı için temkinli ve hazırlıklı olmanız tavsiye edilir. Hiçbir tesisin olmaması nedeniyle saklı kalmış kamp alanları arasında ilk sırada yer alır. Çanakkale’de kamp yeri arayışı içinde olanların tercih edebilecekleri bu alan adeta saklı kalmış bir cennettir.

Çamlıca Şelalesi İle Doğanın İçinde Kamp Deneyimi

amlıca Şelalesi

Çanakkale Çamlıca Şelalesi, Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı doğal bir cennettir. Kamp yapmak için son derece elverişli bir alan sahip olan Çamlıca Şelale bölgesi, Çamlıca köyünden başlayarak 20 dakika kadar yürüdükten sonra rahatlıkla ulaşılabilir. Ancak mevsime göre değişmekle beraber yürüyüş yolunda çamurlu bir arazi ile karşılaşabilirsiniz.

Sonbahar veya kış mevsiminde bu alanda kamp yapacakların kalın giyinmeleri ve yedek kıyafetlerini de yanlarında getirmeleri tavsiye edilir. Şelale çevresinde Çamlıca köyü bulunduğu için birçok farklı ihtiyacınızı köyden karşılamanız mümkündür. Ancak bölgede kamp yaparken ateş yakmadan önce temkinli davranmanız tavsiye edilir.

Deniz Kampı Severlere Batık Gemi Kamp Alanı

Çanakkale ücretsiz kamp yerleri
Çanakkale ücretsiz kamp yerleri

Batık Gemi kamp alanı Çanakkale ve Balıkesir’e yakınlığı, geniş bir ormanlık alan sahip olması ve deniz kampı için ideal bir alan olması nedeniyle yaygın olarak tercih edilir. Eski bir yük gemisinin kıyıda terk edilmiş halde durmasından dolayı adını alan Batık Gemi Kamp Alanı, Bozcaada’da bulunur. Bozcaada sahilinde terk edilen bu gemin yakınlarında kamp yaparak farklı bir atmosferde kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Herhangi bir ücret ödemeden giriş yapabileceğiniz bu alanda kamp yapmak isteyenlerin çevrede market vb. olmaması nedeniyle yanlarına gerekli malzemeleri getirmeleri önerilir. Çanakkale’de kamp yeri arayışı içinde olanların tercih edebilecekleri daha pek çok farklı alan mevcuttur. Denizi, yeşili ve doğal, tarihi güzellikleriyle Çanakkale kamp tutkunları için eşsiz bir rotadır.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu