Kamp Yerleri

Dağyenice Göletinde Kamp Yapmak

Bursa Dağyenice Gölet’inde Kamp Yapmak

Bursa’da kamp yapmaya başlayacağınız en güzel yerlerden birisi olan Dağyenice Gölet’i şehre yakın olmasından dolayı, ilk defa kamp yapacak kişilerin tercihi oluyor. Doğancı Barajına 10km uzaklıkta bulunan Dağyenice Göleti, şehir merkezine yaklaşık 20km uzaklıktadır.

Dağyenice Göletine Nasıl Gidilir ?

Öncelikli olarak kendi aracınızla direkt olarak kamp yapacağınız yere ulaşabilirsiniz. Kendi aracınız ile giderseniz giriş ücreti yaklaşık olarak 10₺ alınmaktadır. Eğer aracınız yok ise acemler metro istasyonundan Misi Köyü otobüslerine (2/B) binerek, Misi Köyünde iniş yapıyorsunuz ardından Dağyenice Göletine giden 8km’lik patikadan veya asfalt yoldan giderek otostop çekebilirsiniz.

Dağyenice Göleti Hakkında Bilgi:

Doğancı Barajından gelen akarsuyun önüne set çekilerek oluşturulmuş bu yapay gölet, çevresindeki ağaçların zaman içerisinde kuruması ile oluşmuştur. Genellikle hafta sonlarını tercih eden günü birlikçilerin piknik yapmak için tercih ettikleri yerdir. Gölet balık tutmak isteyenler için ideal bir mekan. Dağyenice Gölet’i gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor.

Dağyenice Göletinde Kamp Yapmak:

Eğer ki şehir stresi ve şehir gürültüsünden sıkılıp hafta sonu pek uzak olmayan doğa harikası bir yer istiyorsanız, Dağyenice Göleti sizin için ideal bir mekandır. Bizim tavsiyemiz patika yolları tercih etmenizdir Dağyenice Göletine giderken doğa sesleri ve görmediğiniz manzaralar ile karşılaşabilirsiniz. Dağyenice Göletinde, Doğa yürüyüşü, Kanonuz varsa gölet’de kano ile gezebilir, dağ bisiklet sürüşü, su bisikleti gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Fakat hafta sonları günü birlikçi piknikçilerin izdihamına uğradığından mangal kokusu ve ses kirliliğine uğrayabilirsiniz. Dağyenice Göletinde bulunan işletme sayesinde tuvalet ve market alışverinizi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Dağyenice Göletinden Görüntüler: 

 

Dağyenice Göleti Haritada Konumu:

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhabalar, Tek başınıza eğer sabit kalırsanız sıkılabilirsiniz benim tavsiyem Dağyenice Göletinde kamp yapma niyetindeyseniz toprak yolu takip ederek geniş bir araziye geleceksiniz sağ taraftan devam ederseniz 2-3 km mesafe kadar yürüyeceksiniz ve karşınıza akarsu,nehir ve geniş rahat bir mekanla karşılaşacaksınız. Tek başınıza Dağyenice Göletinde yapmak istiyorsanız bir faaliyetle (Su Sporları, Bisiklet sürme, Motor veya ATV sürmek) uğraşmanızı tavsiye ederim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu