Kamp Yerleri

Deniz Kenarında Kamp için En İyi 6 Yer

Deniz Kenarında Kamp için En İyi 6 Yer

Deniz kenarı kampı için tavsiyeler verilirken dikkat edilen şeyler, denize sıfır olması ve kamp alanlarının sunduğu imkanlar oluyor. 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de, deniz kenarında kamp yapılabilecek birçok güzel alan bulunuyor. Bu deniz kenarı kamp yerlerinin en iyileri ise şu şekilde sıralanıyor:

cunda adası kampCunda, Balıkesir:

Balıkesir’in en çok tercih edilen bölgesi olan Cunda Adası, içerisinde birçok kamp alanı da barındırıyor. Bu kamp alanlarının çoğu ücretli ancak içerisinde duş, tuvalet gibi imkanlar da bulunuyor. Manzarasıyla herkesi büyüleyen Cunda, denizi ve doğayı bir arada bulunduran yerlerden.

 

kaş kamp 1Kaş, Antalya:

Antalya’nın en çok tercih edilen bölgelerinde olan Kaş, denizinin berraklığıyla gelenleri memnun ediyor. Kaş’ın en iyi özelliği ise, ücretsiz kamp alanları bulundurması. Kaş merkezinde market ihtiyaçlarınızı da karşılamanız mümkün. Kaş’ta yer alan kamp alanlarında da duş, tuvalet, elektrik gibi imkanlar bulunuyor.

İlgili Makaleler

 

kelebekler vadisi kampKelebekler Vadisi, Fethiye:

Fethiye’de kamp yapabileceğiniz birçok alan mevcut. Ancak şüphesiz ki, bu alanlar arasında en özeli Kelebekler Vadisi. Kelebekler Vadisi, doğası ilk gün gibi korunan nadir yerlerden biri. Çeşitli desenlerde kelebeklere rastlayabileceğiniz bu alanda, her türlü imkana sahip kamp alanlarında konaklayabilirsiniz. Buraya ulaşım ise Ölüdeniz’den motorlarla gerçekleştiriliyor.

akyaka kampAkyaka, Muğla:

Birçok kamp alanında denizle iç içe bir tatil geçirebilirsiniz. Ancak hem denizin hem de ormanın bir arada bulunduğu bu alanda, pek çok deneyimi bir arada yaşayabilirsiniz. Bu alan içerisinde bulunan Azmak Deresi de, serin suyuyla ziyaretçilerin uğrak noktalarından. Akyaka içerisinde 8 koy bulunuyor.

olmypos kampOlympos, Antalya:

Zeytin ve Keçiboynuzu ağaçları arasında sessiz sakin kamp kurmak isteyenlerin tercihi olan Olympos, Likya Yolu’nun üzerinde bulunuyor. Olympos’ta denize girerken öncelikle tarihi antik kentin içerisinden geçiyorsanız. Hem denizin hem de tarihin bir arada bulunduğu bölgede kamp yapabileceğiniz birçok alan da mevcut. Bu kamp alanları içerisinde tuvalet, duş gibi imkanlar da mevcut.

bozcaada kampBozcaada, Çanakkale:

Çanakkale denince akla gelen iki tatil yeri, Gökçeada ve Bozcaada’dır. Bozcaada’da kamp yapmak isteyenler, duş, tuvalet gibi imkanlardan faydalanmak istiyorlarsa, ücretli kamp alanlarını tercih etmelidir. Ama kendi imkanlarınızla da çadır kurabileceğiniz ücretsiz yerler mevcuttur.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Merhabalar, Kaş’ta ücretsiz Kamp alanları olarak bir kaç yer önerebiliriz. Halk’a açık plajlarda kamp yapabilirsiniz.
      Kaş Camping, Olympos Camping, Can Mocamp, Aktaş Beach Camping

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu