Kamp Yerleri

Didim Kamp Yerleri 2021

Didim kamp yerleri denilince aklınıza birçok kamp alanı gelmektedir. Aydın’ın doğası ve deniziyle meşhur turistik yeri Didim, Türkiye’deki kamp severleri yoğun bir şekilde kamp için misafir ediyor. Didim, tüm çevresiyle kolay ve basit bir ulaşıma sahiptir. İlçe merkezinin deniz kıyıların da pek çok kamp alanı mevcuttur. İleride bir kamp planı yapıyor ve didim kamp yerleri’ni araştırıyorsanız, aşağıda paylaşmış olduğumuz Didim ücretli kamp yerleri ve Didim ücretsiz kamp yerleri olarak listelediğimiz makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Didim Ücretsiz Kamp Yerleri

Cennet Koy Plajı

didim kamp yerleri
Cennet Koy Plajı

Didim ücretsiz kamp alanları denilince akla ilk gelen Cennet Koy Plajı olacaktır. Altınkum’un kalabalığından uzakta rahatça denize girip kampınızı yapabileceğiniz bir yer arıyorsanız burası kesinlikle Cennet Koy Plajı’dır. Merkeze uzaklığı yaklaşık olarak 5km civarı. Araçlarınız için ücretsiz otopark ve uygun fiyata alışverişinizi yapabileceğiniz kafe mevcut. Ulaşımı kendi aracınız ile yapabilirsiniz, fakat yolun biraz bozuk olduğunu baştan belirtelim. Denizin temizliğini ve sakinliğini gördüğünüz de gitmiş olduğunuz bozuk yolu emin olun unutacaksınız.

Sarıkum Plajı

didim ücretsiz kamp yerleri
Sarıkum Plajı

Didim Sarıkum Plajı kamp yeri olarak kuytu bir köşede yer alan sakin ve temiz bir yerdir. Adını plajın da bulunan sarı kumlardan almış olan bu alanda birçok kamp yapılacak yer bulabilirsiniz. Bu bölgeye ulaşımı tamamen kendi imkanlarınız ile yapmanız gerekiyor, çünkü bölgeye her hangi bir toplu taşıma aracı yok. Koyda balık tutmak ve dalış yapmak için gelen insanları görebilir ve sizde bu aktiviteleri yapabilirsiniz. Didim ücretsiz kamp yerleri arasında kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir alandır. Bölgede Wc, Su ve Market gibi imkanlar ne yazık ki bulunmamaktadır. Yiyecek ve içeceklerinizi kendiniz getirmeniz gerekiyor.

Akvaryum Koyu

didim kamp yerleri
Akvaryum Koyu

Didim ve Akbük arasında olan Akvaryum Koyu, mükemmel bir denize sahip. Tertemiz denizi ve sakinliği ile kamp yapmayı tercih edenlerin mekanı olan Akvaryum Koyu son dönemlerde popülerleşmesi ile birlikte kampçıların sıkça tercih ettiği didim ücretsiz kamp yerleri arasında başlarda geliyor. Özellikle hafta sonları çok fazla kalabalık olan bu kamp yerine hafta içi gitmenizi öneriyoruz. Bölgede bir adet yüzen market mevcut ve fiyatları biraz tuzlu olduğunu belirtelim. Size tavsiyemiz eğer kendi aracınız ile gelme imkanınız var ise malzemelerinizi merkezden alıp o şekilde gelmeniz daha uygun olacaktır. Temmuz ve ağustos aylarında deniz suyunun çok fazla soğuk olduğunu da özellikle belirtelim.

Akbük Koyu

 

Didim ücretsiz kamp yerleri arasında listelediğimiz Akbük Koyu, doğa harikası kamp ve karavan için bir çok yerin bulunduğu. Ücretli veya ücretsiz olarak konaklama yapabileceğiniz mükemmel bir koydur. Fakat bu bölgenin tek sorunu olarak işletmelerin insanları kazıklamaya yönelik olmasından dolayı sıkça sorun yaşayan kampçı dostlarımızın olduğunu biliyoruz. 30 – 40 lira otopark ücreti isteyen işletmelere bile denk geldiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Onun haricinde ücretsiz kamp yerlerinde kamp yapmayı tercih edecekseniz tüm imkanlarınızı hazırlayıp kimseye muhtaç olmadan güzel bir kamp yapabilirsiniz. Denizi ve manzarası son derece güzel kaliteli bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Mustafa Dayının Kamp Alanı

didim kamp yerleri
Mustafa Dayının Kamp Alanı

Didim ücretsiz kamp yerleri arasında yer alan Mustafa Dayının Kamp Alanı kampçılar tarafından yeni keşfedilen bir yer diyebiliriz. Mustafa dayı kimdir adı neden böyledir bilmiyoruz fakat. Bölgede Mustafa dayı diye birisi yok bunu söyleyebiliriz.  Didim ücretsiz kamp yerleri arasında yer alan Mustafa Dayının Kamp Alanı kampçılar tarafından yeni keşfedilen bir yer diyebiliriz. Mustafa dayı kimdir adı neden böyledir bilmiyoruz fakat. Bölgede Mustafa dayı diye birisi yok bunu söyleyebiliriz. Karavan veya çadır kampı olarak kamp yapabilirsiniz. Suyundan bahsetmek gerekir ise son derece temiz ve dalgasız. Ulaşım biraz zorlu yokuşlu ve çok büyük deliklerin olduğu bir yol yüksek arabayla rahatlıkla gidebilirsiniz fakat alçak araba ile gidecekseniz son derece dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Köy Hizmetleri Kampı

didim ücretsiz kamp yerleri
Köy Hizmetleri Kampı

Didim Köy Hizmetleri doğa ile iç içe sessiz bir yer arayanların tercih edeceği bir yer. Denizi oldukça temiz ve sıcak fakat bölgede işletmenin olmayışı ve insanların çöplerini her ağaç kenarına bırakmasından dolayı güzelliğini örtmesinden dolayı çok fazla kampçılar tarafından tercih edilmiyor. Fakat kamp yapacağınız alanı ufak bir temizlik yaparak kendinize sakin bir kamp ortamı kurabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Didim Ücretli Kamp Yerleri

 

Tavşan Burnu Orman Kampı

tavsan burnu orman kampi

Ulaşımı ve yeri son derece güzel olan Tavşan Burnu Orman Kampı alanında sakin ve güvenli kamp yapmayı sevenlere tercih etmesini önerdiğimiz bir kamp alanı işletmesidir. Kamp alanı plaja oldukça yakın. Deniz plajında duş alma yeri de mevcut. Çadırları kurduğunuz bölge denize yakın olduğu için gece yattığınızda denizin dalga seslerini çok rahat bir şekilde duyabiliyorsunuz.  Devlet işletmesinde olan kamp yerinde duş, tuvalet, market, elektrik ve kiralık buzdolapları gibi bir çok imkan mevcut. Elektrik girişte vermiş olduğunuz fiyata dahil fakat uzatma kablosunu kendiniz getirmelisiniz. Aile ve bekar olarak kamp yapanların yerlerini ayırmış işletme. Günübirlikçilerin kamp alanına giriş yapması yasak. Şahsi aracınızı çadırınızın hemen yanına bırakabiliyorsunuz bu oldukça güzel bir detay.

Yeşil Sahil Karavan ve Çadır Kamp Alanı

Didim ücretli kamp yerleri
Yeşil Sahil Karavan ve Çadır Kamp Alanı

Denize sıfır olan Yeşil Sahil Karavan ve Çadır Kamp Alanı pırıl pırıl denizi ile kamp severlerin yeni yeni uğradığı kamp alanlarından birisi olmaya başladı. Tesiste sadece aile veya bayan öğrencileri aldıklarını belirttiler. Wc, duş ve market gibi imkanlar mevcut. Gitmeden önce işletmeyi Google üzerinden aratarak yer sormanızda fayda var.

 

Diğer şehirler için paylaşmış olduğumuz kamp yerleri listelerine bakmak isterseniz sitemizi gezerek bilgi alabilirsiniz. Bulunduğunuz kamp alanlarını lütfen kamp kültürüne uygun ve kendinize yakışan şekilde bırakmayı unutmayın. Doğayı sev, doğayla kal!

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu