«

Ege’de Çadır Kamp için En İyi 6 Yer

Ege’deki en iyi kamp yerleri denizi ve doğayı iç içe yaşayabileceğiniz en iyi bölgelerden. İster denize sıfır bir kamp alanı tercih edin, isterseniz bir dağın başında. Ege’de kamp yapmanın en güzel tarafı, yılın neredeyse 6 ayında ılıman bir iklime sahip oluşu. İzmir’den Çanakkale’ye kadar birçok şehirde birbirinden güzel kamp alanı bulunuyor. Bu kamp alanlarının en çok tercih edilenleri ise şu şekilde listeleniyor:

Bozcaada, Çanakkale:

Bozcaada, Çanakkale’nin en çok sevilen tatil bölgelerinden. Birçok şehirden ulaşım imkanı bulunan bölgeye, feribotla bile gelmeniz mümkün. Bozcaada içerisinde birçok kamp alanı bulunuyor. Bu kamp alanlarında duş, elektrik gibi imkanlar da mevcut. Ege kamp rotası içerisinde atlanılmaması gereken yerlerden olan Bozcaada, en çok ağustos ayında tercih ediliyor.

Akyaka, Muğla:

Muğla merkeze oldukça yakın olan bu bölgede, çadır kampı açısından imkanlar çok çeşitli. Hem denize yakın hem de doğayla iç içe olabileceğiniz bir çadır kampı arayışındaysanız, Akyaka tam da size göre olabilir.

 

 

Ölüdeniz, Muğla:

Ölüdeniz, yabancı turistleri de ağırlayan bir bölge olduğu için, burada ücretsiz kamp alanları bulmak neredeyse imkansız. Birçok kamp alanına göre burada fiyatların biraz daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Ancak doğası ve tarihiyle Ölüdeniz, Ege’deki en iyi kamp yerlerinden biri olma özelliğini koruyor.

 

Eski Foça, İzmir:

Foça tarihi geçmişiyle ve denizinin berraklığıyla oldukça ünlü bir yer. Kedilerin ve rüzgarın fazlaca olduğu bölgede, çadır kampı yapmak oldukça kolay. Birçok alanda ücretsiz kamp alanı bulunuyor. Bu bölgelerin başında İngiliz Burnu geliyor. Ayrıca Yeni Foça ve Eski Foça arasında bulunan koylarda da kamp alanları bulunuyor. Bu kamp alanlarında, elektrik, duş gibi imkanlar da mevcut.

 

Datça, Muğla:

Datça, doğanın korunmasına önem veren yerlerden biri. Masmavi denizi ve doğa güzellikleriyle çadır kamp için de en çok tercih edilen bölgelerden biri. Burada kendi imkanlarınızla kamp atabileceğiniz gibi, kamp alanlarında da tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Urla, Demircili Koyu:

İzmir’in birçok ilçesinde mavinin her tonuyla karşılaşmanız mümkün. Ama sessiz sakin bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız, Urla Demircili Koyu tam size göre olabilir. Burada balık tutup, yürüyüş yapabileceğiniz gibi tertemiz denizin keyfini de çıkarabilirsiniz. Ama duş, elektrik gibi imkanlar burada bulunmuyor.

Bir Cevap Yaz

Emrah CANKAR Hakkında

avatar

Emrah CANKAR

Merhabalar ismim Emrah 24 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır webmasterlık yapıyorum. 2 yıla yakın bir süredirde bulduğum her fırsatta doğaya kaçıp kamp yapıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *