Kamp Yerleri

Ege’de Çadır Kamp için En İyi 6 Yer

Ege’de Çadır Kamp için En İyi 6 Yer

Ege’deki en iyi kamp yerleri denizi ve doğayı iç içe yaşayabileceğiniz en iyi bölgelerden. İster denize sıfır bir kamp alanı tercih edin, isterseniz bir dağın başında. Ege’de kamp yapmanın en güzel tarafı, yılın neredeyse 6 ayında ılıman bir iklime sahip oluşu. İzmir’den Çanakkale’ye kadar birçok şehirde birbirinden güzel kamp alanı bulunuyor. Bu kamp alanlarının en çok tercih edilenleri ise şu şekilde listeleniyor:

bozcaada kampBozcaada, Çanakkale:

Bozcaada, Çanakkale’nin en çok sevilen tatil bölgelerinden. Birçok şehirden ulaşım imkanı bulunan bölgeye, feribotla bile gelmeniz mümkün. Bozcaada içerisinde birçok kamp alanı bulunuyor. Bu kamp alanlarında duş, elektrik gibi imkanlar da mevcut. Ege kamp rotası içerisinde atlanılmaması gereken yerlerden olan Bozcaada, en çok ağustos ayında tercih ediliyor.

akyaka kampAkyaka, Muğla:

Muğla merkeze oldukça yakın olan bu bölgede, çadır kampı açısından imkanlar çok çeşitli. Hem denize yakın hem de doğayla iç içe olabileceğiniz bir çadır kampı arayışındaysanız, Akyaka tam da size göre olabilir.

 

İlgili Makaleler

 

lüdeniz kamp minÖlüdeniz, Muğla:

Ölüdeniz, yabancı turistleri de ağırlayan bir bölge olduğu için, burada ücretsiz kamp alanları bulmak neredeyse imkansız. Birçok kamp alanına göre burada fiyatların biraz daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Ancak doğası ve tarihiyle Ölüdeniz, Ege’deki en iyi kamp yerlerinden biri olma özelliğini koruyor.

 

eski foça minEski Foça, İzmir:

Foça tarihi geçmişiyle ve denizinin berraklığıyla oldukça ünlü bir yer. Kedilerin ve rüzgarın fazlaca olduğu bölgede, çadır kampı yapmak oldukça kolay. Birçok alanda ücretsiz kamp alanı bulunuyor. Bu bölgelerin başında İngiliz Burnu geliyor. Ayrıca Yeni Foça ve Eski Foça arasında bulunan koylarda da kamp alanları bulunuyor. Bu kamp alanlarında, elektrik, duş gibi imkanlar da mevcut.

 

datça minDatça, Muğla:

Datça, doğanın korunmasına önem veren yerlerden biri. Masmavi denizi ve doğa güzellikleriyle çadır kamp için de en çok tercih edilen bölgelerden biri. Burada kendi imkanlarınızla kamp atabileceğiniz gibi, kamp alanlarında da tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

urla minUrla, Demircili Koyu:

İzmir’in birçok ilçesinde mavinin her tonuyla karşılaşmanız mümkün. Ama sessiz sakin bir şekilde kamp yapmak istiyorsanız, Urla Demircili Koyu tam size göre olabilir. Burada balık tutup, yürüyüş yapabileceğiniz gibi tertemiz denizin keyfini de çıkarabilirsiniz. Ama duş, elektrik gibi imkanlar burada bulunmuyor.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu