Kamp Yerleri

En İyi 5 Kamp Yeri

Kamp Alanları

Hepimiz belli bir zaman içinde bulunduğumuz bina yığınlarından ne kadar metropol de olsa dünyanın en güzel şehri de olsa sıkılabiliyoruz. Böyle zamanlarda insanı çağıran ilk şey doğanın kendisidir. Ülkemizin kamp alanları yönünden zengin olduğunu düşünürsek biraz da şanslıyız aslında. Doğaya kendimizi bırakıp çadırlarımızı ormanın kucağına atıp kamp yapmak bizi birkaç gün de olsa şehrin bunalımından uzaklaştırabilecek yegane aktivitedir desek yanlış bir şey söylemiş olmayız. Her yeri binalaştıran insanoğlunun dokunmadığı güzellikleri keşfedip aslında var olduğumuz doğaya döndüğümüz tatiller güzel yenilenmelerdendir.

Hem kendimizi yenilediğimiz hem de ekonomimizi de düşündüğümüz en özel aktivitedir kamp yapmak. Ailecek ya da tek başına ya da arkadaşlar veya sevgiliyle çıkacağımız bu yolculuk ilişkilere güzel anılar katan bir şeydir. Çadırınızda deniz kokan bir sabaha uyanma şansını minimum harcamalarla verebilen bir otel bulmak çok zordur. Bu yüzden kendi imkanlarınızla tatilinizi özgürleştirmek sizin elinizde. Güzel ülkemizde bir sürü doğal güzellik sizi beklemekte. Tek yapmanız gereken çadırınızı kapıp yola çıkmak. Peki yolun sonu neresi olmalı bu yazımızda ülkemizdeki gözde kamp alanlarından bahsedeceğiz.

Akbük Koyu, Muğla

En İyi 5 Kamp Yeri
Akbük Koyu – Muğla

Akbük koyu turkuaz deniziyle görülmeye değer nadide ve popüler koylardan biridir. Sit alanı olmakla birlikte tekne turlarının ve meraklılarının uğrak noktalarından biri haline gelmiştir. Harika deniziyle Akdeniz’in maki ağaçlarının gölgesinde kamp yapmak için birebir bir alandır. Kamp alanları arasında en popüler olanlardandır. Bölgede ihtiyaçların karşılanabilmesi için çeşitli imkan ve seçenekler bulunmaktadır. Güneşin güzel Akdenizin sularıyla buluştuğu bu bölge fazlasıyla revaçta. Siz de bu güzellikten mahrum kalmayayım diyorsanız Muğla yolcusu kalmasın!

Cunda Adası Kamp Alanları, Ayvalık, Balıkesir

cunda adasi kamp
Cunda Adası

Cunda Adası kampçılar için yaratılmış bir yeryüzü cennetidir diyebiliriz rahatlıkla. Adada izlenen güzel gün batımı, muhteşem deniz doğa ve güzel Ege yemekleriyle Cunda Adası tatilciler kadar kampçıların da bolca tercih ettiği yerler arasında konumunu sağlamlaştırmıştır. Kamp yapabileceğiniz alanlar ve tesisler mevcut olan adada ihtiyaçlarınız göz ardı edilmemiş size seçenekler sunulmuştur. Size de güzel günbatımını içeceklerinizi yudumlayıp, yüzünüze bir gülümseme yerleştirerek izlemek kalıyor.

İlgili Makaleler

Bozcaada Kamp Alanları, Bozcaada

bozca ada kamp
Bozcaada

Adalardan bahsetmişken şarap bağlarıyla meşhur, ülkemizin bir diğer cennet adası Bozcaada’dan bahsetmeden geçemeyeceğiz. Bozcaada deyince akılda beyaz butik oteller canlansa da bu güzel adada yeşilin denizle buluştuğu güzel kamp alanları da mevcuttur. Her türlü ihtiyacınıza uygun tesisler mevcut olan adada hem kamp yapıp hem de meşhur plajları görmeye gidebilir güzel balık çeşitleriyle kampınızı daha da güzelleştirebilirsiniz.

Kabak Koyu Kamp Alanları, Fethiye

kabak koyu kamp
Kabak Koyu

“Kamp alanları denince akla ilk gelebilecek yerlerden biri neresidir?” sorusuna verilebilecek ilk yanıtlar arasına girebilecek bir güzelliktir Kabak koyu. Kampçılar ve tatilciler tarafından çoktan keşfedilmiş ve bolca misafiri masmavi denizinde konuk etmeye hızla devam etmektedir. Hem Akdeniz’in güzel esintisiyle bir çam ağacı gölgesinde denizi izleyebileceğiniz hem de sevdiklerinizle tatilinizi mükemmel kılabileceğiniz sayılı koylardandır. Görmeniz gereken yerler top 5 listenize almanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Aktur Koyu Kamp Alanı, Datça, Muğla

aktur koyu kamp
Aktur Koyu

Aktur Koyu tam olarak Datça’da sayılmasa bile Datça yolu üzerinde bulunan muazzam bir koydur. Muğla’nın tüm koylarının kusursuz olduğunu var sayarsak buna şaşırmamak gerekiyor sanırım. Aktur Koyu’nda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz çeşitli tesisler bulunmaktadır. Bunun yanında kamp alanlarında yapabileceğiniz aktivite seçenekleriniz de oldukça fazladır. Güzel bir doğa yürüyüşü, balık avlamak, manzaranın keyfini çıkarmak yapabileceklerinizden sadece birkaçı. Berrak buz mavisi deniziyle sizi büyüleyecek tipik bir Akdeniz koyu daha diyebiliriz. Tercihleriniz arasına çok popüler olmayan yerleri alan kampçılarsanız bu koyu düşünmeden tatil plan yapmadan çantaları hazırlamayın deriz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu