Kamp Yerleri

Erdek Küçükova Koyu’nda Kamp Yapmak

Erdek İstanbul ve çevre illerden yakın olmasından dolayı yerli turistlerin oldukça sevdiği bir kamp bölgesi. Kapıdağ yarımadasının çok büyük bir kısmı bozulmamış doğası ile tam bir oksijen kaynağı. Yazımızda Erdeğe bağlı Küçükova Koyu , Büyükova Koyundan bahsedeceğiz.

Küçükova Koyu

İlhan köyü ile Doğanlar köyü arasında olan Küçükova Koyu, bölge insanı ve gelen yerli turistlerin izdihamına uğruyor son günlerde. Durum böyle olunca kamp yapmayı bilmeyen vatandaşlar ne yazık ki bu güzelim koyu kirletmek için ayrı bir çaba sarfediyorlar resmen. Denizi için aynı şeyi söyleyemiyoruz tabii ki, oldukça temiz ve sıcak olan denizi bölgeye akının sebebi diyebiliriz. Hafta içi çok güzel sakinliğe sahip olan Küçükova Koyu, hafta sonu tam bir piknik alanına dönüyor. Bölgede çok sık ağaç olmasa da, ağaçların altına çadırınızı atıp kamp keyfinizi sorunsuz devam ettirebilirsiniz. Bölgede en yakın işletme araba ile 5 dakikalık mesafede, wc ve duş gibi imkanlarda bulunmuyor.

Küçük Ovaya ulaşım’da bir nebze zor aslında, koya aracınız ile inmek için 4×4 bir araca veya yüksek ve güçlü bir araca sahip olmanız gerekiyor. Koya giriş yolu oldukça bozuk. Bizim size tavsiyemiz koyun yukarısında ki yola aracınızı park edip, eşyalarınızı sırtlayıp 5 dakikalık yürüme mesafesinde yürüyerek kamp alanınıza ulaşmanızdan yana olacaktır.

Küçükova Koyu İmkanları:

 • wc WC
  bulunmuyor.
 • dus DUŞ:
  bulunmuyor.
 • elektrikELEKTRİK:
  bulunmuyor.
 • wifWIFI:
  bulunmuyor.
 • marketMARKET:
  bulunmuyor.

Küçükova Koyundan Görseller:

Küçükova Koyu Nerede?

İlgili Makaleler

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu