«

Erdek İstanbul ve çevre illerden yakın olmasından dolayı yerli turistlerin oldukça sevdiği bir kamp bölgesi. Kapıdağ yarımadasının çok büyük bir kısmı bozulmamış doğası ile tam bir oksijen kaynağı. Yazımızda Erdeğe bağlı Küçükova Koyu , Büyükova Koyundan bahsedeceğiz.

Küçükova Koyu

İlhan köyü ile Doğanlar köyü arasında olan Küçükova Koyu, bölge insanı ve gelen yerli turistlerin izdihamına uğruyor son günlerde. Durum böyle olunca kamp yapmayı bilmeyen vatandaşlar ne yazık ki bu güzelim koyu kirletmek için ayrı bir çaba sarfediyorlar resmen. Denizi için aynı şeyi söyleyemiyoruz tabii ki, oldukça temiz ve sıcak olan denizi bölgeye akının sebebi diyebiliriz. Hafta içi çok güzel sakinliğe sahip olan Küçükova Koyu, hafta sonu tam bir piknik alanına dönüyor. Bölgede çok sık ağaç olmasa da, ağaçların altına çadırınızı atıp kamp keyfinizi sorunsuz devam ettirebilirsiniz. Bölgede en yakın işletme araba ile 5 dakikalık mesafede, wc ve duş gibi imkanlarda bulunmuyor.

Küçük Ovaya ulaşım’da bir nebze zor aslında, koya aracınız ile inmek için 4×4 bir araca veya yüksek ve güçlü bir araca sahip olmanız gerekiyor. Koya giriş yolu oldukça bozuk. Bizim size tavsiyemiz koyun yukarısında ki yola aracınızı park edip, eşyalarınızı sırtlayıp 5 dakikalık yürüme mesafesinde yürüyerek kamp alanınıza ulaşmanızdan yana olacaktır.

Küçükova Koyu İmkanları:

 • WC
  bulunmuyor.
 • DUŞ:
  bulunmuyor.
 • ELEKTRİK:
  bulunmuyor.
 • WIFI:
  bulunmuyor.
 • MARKET:
  bulunmuyor.

Küçükova Koyundan Görseller:

Küçükova Koyu Nerede?

Bir Cevap Yaz

Emrah CANKAR Hakkında

avatar

Emrah CANKAR

Merhabalar ismim Emrah 24 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır webmasterlık yapıyorum. 2 yıla yakın bir süredirde bulduğum her fırsatta doğaya kaçıp kamp yapıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

 1. Selin E.

  Çok güzel bir koy gibi görülüyor gerçekten.