Kamp Yerleri

Ericek Göletin’de Kamp Yapmak – 2021

Merhabalar arkadaşlar, salgın döneminde maalesef ki birçoğumuz evimize kapandık ve doğadan uzaktayız. Son günlerde salgının biraz daha kontrol altına alınmasını fırsat bilerek hafta içi yoğunluğun az olacağını düşündüğümüz için Kamp Kafası ekibi olarak Ericek Göleti giderek 3 günlük bir kamp yaptık. Ve hemen tecrübelerimiz taze iken bu güzel yeri sizlerle paylaşmak istedik.

Ericek Göleti Hakkında Bilgiler

Ericek göleti şehirden uzakta sakin bir kamp yapmayı hedefleyen kampçı, balıkçı ve fotoğrafçılar için oldukça ideal bir yer. Alana girişte araç başı 5 TL ücret alındıktan sonra sessizliği ve doğası ile mükemmel bir kamp deneyimi sizleri bekliyor. Ericek Göletine hafta sonları Bursa merkezinden gelen piknikçilerle biraz kalabalık olabiliyor. Bu yüzden eğer imkanınız var ise hafta içi sorunsuz bir şekilde sakince kampınızı yapıp doğayla iç içe bir kamp yapabilirsiniz.

Gürsu Adrenalin Park

Ericek Göletinin hemen yanında Gürsu Belediyesi tarafından işletilen bir Adrenalin Parkı da bulunuyor. Adrenalin Park içerisinde özel kamp alanları, bungalov evler, zipline, atv safari turları ve çeşitli tırmanma parkurları ile çeşitli aktiviteler de yapabilirsiniz. Biz gittiğimizde bakımda olan bu parkta bungalov ev fiyatları 6 kişi günlüğü 250 TL olarak söylendi. Baktığımız zaman bu güzellikte bir yer için oldukça uygun olduğunu düşünüyoruz.

Ericek Göleti Nasıl Gidilir?

Ericek göletine kendi aracınız ile gitmek için Bursa – Ankara yolu üzerinden Gürsu ilçesine gidiyorsunuz. Merkeze geldikten sonra Hasanköy yolundan devam ederek, İğdir tünelinden geçerek Dışkaya köyü yolundan devam ediyorsunuz. Hasanköy’den sonra yaklaşık 20 km gidip Ericek Göletine ulaşabilirsiniz. Google Haritalarda ki konum direkt olarak göle götürüyor.  Yollar standart bir arabanın gideceği şekilde düzgün sorunsuz bir şekilde alana ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Ericek Göleti Fotoğraflar

ericek göletiericek göleti04a4c093 29a3 4a9f 8bc5 a59f0e81f8aaericek yoluericek göletiericek göleti

Diğer ücretsiz kamp yerleri makaleleri için kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu