Kamp Yerleri

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Hakkında Bilgi 2021

Erikli Şelalesi Hakkında Bilgi:

Yalova çok güzel kamp alanlarına ev sahipliği yapan bölgemizdir. Doğa kampı yapmayı seven kamp severler tarafından sıkça tercih edilen uğrak bir noktadır. Yalova’da kampçıların en çok ziyaret ettiği yer ise Çınarcık’ta bulunan Erikli Şelalesi Kamp Alanı olarak dikkat çekmektedir.

 

Bu bölgeye ulaşımın kolay olması da en çok tercih edilme sebeplerinden birisidir. Bilindiği gibi Yalova ve İstanbul arasında olan süre 1.5 saat civarı kadardır. Hatta İstanbul’da yazın İDO seferleri ile direkt olarak Çınarcık’a gitmeniz bile mümkün. Çınarcık vardığınız zaman bölgede bulunan minibüsler ile direkt olarak Erikli Şelalesine gidebilirsiniz. Veya Yalova içerisinden kalkan birçok araçta bulunuyor.

erikli selale
Erikli Şelalesi Kamp Alanı

 

İlgili Makaleler

Erikli şelalesinden kısaca bahsetmemiz gerekir ise denizden 600 metre yükseklikte olup, küçük bir yaylada bulunmaktadır. Aman küçük dedik diye şevkiniz kırılmasın sakın. Kamp yaparken dip dibe olmayacaksanız korkmayın.  Erikli şelalesi doğası ve renk renk çiçekleri ağaçları ile uzun süre kamp yapmak isteyeceğiniz bir yer. Erikli şelalesi tamamen doğal bir alan fakat bölgede daha rahat kamp yapmak isteyenler içinde farklı kamp alanları mevcut. Nasıl kamp yapmak istediğiniz tamamen size kalmış.

 

Erikli Şelalesi Gezilecek Yerler

  • Delmece Yaylası: Çınarcık İlçesi’ne bağlı Teşvikiye Beldesi’nden çıkılan ve sahilden 17 km içeride olan eşsiz bir yayla.
  • Dipsiz Göl
  • Çifte Şelale

Erikli Şelalesine gittiyseniz bu yerlere de kesinlikle uğramanızı tavsiye ediyoruz. Bu bölgelere bir bisiklet veya araç ile çok rahatlıkla gidebilirsiniz.

 

erikli selalesi kamp
Erikli Şelalesi Kamp Alanı 2

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Hakkında

  • Bisikletiniz ile eşsiz bir doğa turu yapabilirsiniz.
  • Kamp alanında çok güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.
  • Doğa yürüyüşü yaparak harika bir gezi yapabilirsiniz.
  • Düz ve temiz bir zemine çadırınızı kurarak rahat ve güvenli bir kamp yapabilirsiniz. Çadır gecelik ücreti 25-40 TL arasında fakat yine arayıp bir öğrenmenizde fayda var.
  • Kamp alanında ki işletmelerde market ve restoran bulunmaktadır. Çok fazla yanınıza yiyecek ve içecek getirmenize gerek yok.
  • WC, duş ve elektrik, internet gibi tüm imkanlar da mevcut. Fakat kamp alanında telefon ve internet çok fazla çekmediğini de belirtelim.

Erikli Şelalesi Kamp Alanı Nerede?

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu