Kamp Yerleri

Fethiye Kamp Yerleri – 2021

Fethiye kamp yerleri, Kelebekler Vadisi, Katrancı, Kabak Koyu, Ölü Deniz, Cennet Kamp alanlarıdır. Fethiye kamp yerleri hakkında detaylı bilgileri ise alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Fethiye kamp yerleri

Kelebekler vadisi kamp bölgesi, Fethiye’nin Faralya Kayalıkları arasına gizlenmiş olan, gürültüden uzak alandır. Muğla’da yer alan bu kamp alanı, 80’in üzerinde endemik kelebek türünü ev sahipliği yapar. Ölü Deniz’e yakın bölgede ve vadi için de kamp yapmak için en uygun seçenekler arasında yer alır.

Bu alanda günü birlik denize girme, güneşlenme ve uzun süreli kamp yapma imkanı sunulur. Bölgede kamp alanı için elektrik ihtiyacı kolaylıkla karşılanır. Sıcak su ise bölgede yer alan güneş panellerinden alınır. Ücretli konaklama için alanda çadır evler de tercih etme imkanı bulunur. Fethiye merkezde yer alan otobüsler ile Faralya mevkine ulaşım gerçekleştirilerek, kamp alanına varış sağlanır.

İlgili Makaleler

Katrancı Koyu Kamp Alanı
katrancı koyu kamp alanı

Katrancı Koyu kamp bölgesi, çam ağaçlarının ve okaliptüslerin bulunduğu, iki farklı koy alanından denize girme imkanı bulunan ve Fethiye’de yer alan kamp alanıdır. Muğla Katrancı kampı olarak diğer bir ismi ile tanınana mekan, Fethiye merkeze yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunur. Bu alanda kamp, karavan veya çadır ile yapılır. Fethiye en iyi çadır kamp yerleri arasında bulunan Katrancı, piknik masaları, duş, tuvalet, soyunma odası, çevresinde yer alan restoranlar ile her türlü ihtiyaca cevap veren bir bölgedir.

Kamp ardından minik ve şık bir tatil yapılmak istendiğinde ise Katrancı’nın birkaç km ilerisinde yer alan bungalov evlerde kalma imkanı bulunur. Fethiye merkezden Göceğe sefer düzenleyen minibüsler ile Katrancı kamp yoluna ulaşım sağlanır. Bu yoldan 2 km’lik yürüme mesafesi ardından ise çadır alanına varış gerçekleştirilir.

Kabak Koyu Kamp Alanı
kabak koyu kamp alanı

Kabak Koyu kamp bölgesi, etrafı dağlarla çevrili, ön kısmı ise hilal şeklinde denize açılan müthiş bir koy alanıdır. Bu alan çevresinde Likya Yolu boyunca devam eden irili ufaklı şelaleleri, temiz plajları ve akarsuları gözlemlemek mümkündür. Kamp alanı çevresinde bu akarsularda vakit geçirilebildiği gibi, belirlenen alanlardan denize girme imkanı bulunur.

Çevrede elektrik, restoran, sıcak su hizmetleri bulunur. Çakıllı bir sahile sahip kamp alanı, bir koyun ağız kısmına doğru açılır. Bu alan ulaşım için Fethiye merkez’den minibüs ile Faralya mevkine yolculuk yapılır. Ölü Deniz seferleri ile kamp yoluna ulaşım ardından, 40 dakikalık patika yol yürünerek Kabak koyu kampına ulaşılır.

Ölü Deniz Doğa Kampı

lü deniz doga kamp alanı

Ölü Deniz doğal kamp, Ölü Deniz’e 3 km uzaklıkta yer alan ve kendine ait plaj şeridine sahip olan bir kamp bölgesidir. Alanda, zeytin ve çam ağaçları masmavi deniz ile uyum eşliğinde yer alırlar. Gürültüden tamamen uzak olan Ölü Deniz Doğa kampı, güneş enerjisi panelleri içerir. Bu kapsamda sıcak su kullanımı kolaylıkla karşılanır.

Bu kamp alanına 1 km’lik uzaklıktaki plaj şeridi sonundan tekne turu, dalış, safari, paraşüt gibi etkinlikleri katılmak mümkündür. Kampa ulaşım için Fethiye merkezden, Faralya Kayalıklarına giden minibüslere binerek son durakta iniş yapılmalı ve patika yol üzerinden 20 dakika yürüyüş ardından Ölü denize en yakın kamp noktasına ulaşılması gerekir.

Cennet Kamp Alanı

cennet kamp alanı

Cennet Kamp bölgesi, Fethiye’nin en güzel koyları arasında yer alan Cennet Koyun’da bulunan, şirin bir alandır. Huzurlu, sakin ve el değmemiş olan bu koyda kamp yapmak, şehir stresinden uzaklaşmayı sağlar. Hemen yanı başında ise tarihi Likya Yolu yer alır.

Fethiye en iyi çadır kamp yerleri arasındaki Cennet kamp’a Ulaşım için Fethiye merkez’den teksi veya minibüs ile Likya Yolu mevkine ardından Cennet Koyuna ikinci bir minibüs seferi ile geçiş yapmak gerekir.

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu