Kamp Yerleri

İstanbul Kamp Yerleri – 2021

İstanbul denildiğinde aklımıza hep kalabalık, büyük, stresli ve karmaşık bir yer gelir. Fakat öyle değil, İstanbul kamp yerleri  İstanbulun kalabalığından sıkıldığınızda ve uzaklaşmak istediğinizde gidebileceğiniz ve İstanbul’a oldukça yakın kamp alanları bulunuyor.

Bazı kamp alanları denize sıfır iken, bazı kamp alanları da çam ormanları arasında kuş seslerinin eksik olmadığı yemyeşil tabiat içerisinde bulunuyor.

İstanbul Kumköy Kilyos Alanı

kilyos kamp alani
Kumköy Kilyos

Kumköy Kilyos İstanbul Kamp Yerleri arasında bulunuyor.  Şehrin nadide yerlerinden olan Kumköy Kilyos, İstanbul’un Karadeniz’in kıyısında bulunan Sarıyer İlçesine bağlıdır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 40 km uzaklıkta olan Kilyos’a, toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlama mümkünüdür. ,

Yazın kavurucu sıcağından sıkılıp gidebileceğiniz, Karadeniz’in tatlı esintisini iliklerinize kadar hissedebileceğiniz, doğanın ve denizin keyfini çıkarabileceğiniz Kumköy Kilyos kamp alanına giriş tamamen ücretsizdir. Duş, WC, elektrik, soyunma kabini gibi imkânlar kamp alanında bulunmuyor.

İstanbul Balaban (Duru Göl) Kamp Alanı

balaban kamp alani
Balaban Kamp Alanı

Balaban gölü bir diğer ismiyle Duru Göl, İstanbul Arnavutköy sınırları içerisinde yer alan ve şehir merkezine yaklaşık olarak 90 km uzaklıkta olup toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanabilen kamp noktasıdır. Şehir kalabalığından uzaklaşıp, doğanın sesini dinlemek için ideal bir yer. Balaban Gölüne giriş tamamen ücretsizdir. Çeşme, WC, yiyecek ve içecek, elektrik ve duş imkânı bulunmuyor.

Karakiraz Köyü

istanbul kamp yerleri
Karakiraz Köyü

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşıp, sessizliğin ve ıssızlığın hâkim olduğu bir yerde kamp yapmak istiyorsanız Karakiraz köyü tam sizlik bir yer. Şileye yaklaşık olarak 35 km uzaklıkta olan Karakiraz köyü, çok nadir bilindiğinden buraya sadece çevre köylerde yaşayan köy halkı gelir. Oldukça geniş alana sahip Karakiraz da rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. WC, duş, elektrik ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer mevcut değildir.

Bozhane Köyü

Şehir merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta olan Bozhane köyü, insanlar tarafından az bilinen bir kamp alanıdır. Bozhane köyüne topluma taşıma araçlarıyla ulaşım sağlamak mümkündür. Bir tek sizin olduğunuz, sessiz ve huzurlu bir yerde kamp yapmak istiyorsanız Bozhane tamda size göre bir yerdir.

Giriş tamamen ücretsizdir. Duş, WC ve elektrik ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer mevcut değildir. Yeme ve içme marketsel ihtiyaçlarınızı köyün içerisinden karşılayabilirsiniz.

Sazlı Bosna Gölü Kamp Alanı

İstanbul kamp yerleri listesine bir başka doğa harikası Sazlı Bosna, şehir merkezine yaklaşık olarak 45 km uzaklıkta olup toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlamak mümkündür.  Çadır kurmak, kontrollü ateş yakmak için alanlar mevcuttur. Ancak WC, duş alma, çeşme, elektrik, yeme ve içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir yer mevcut değildir.

Burgazada Madam Martha Köyü

İstanbul’dan uzaklaşmak istemiyorsunuz ama kampa mı çıkmak istiyorsunuz Burgaza tam da size göre bir yer. İstanbul’un içerisinde olan adalar arasında en çok sevilen yerlerden biridir. Deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için Madam Martha köyü en ideal yerlerden biridir.

Giriş tamamen ücretsiz olup ada vapurlarıyla ulaşım da oldukça kolaydır. Tuvalet ve duş imkânları bulunmamaktadır. Yeme, içme ihtiyaçlarınızı da çevre esnaflardan kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Fava Camp Çekmeköy

Çadır kurmakla uğraşmak istemiyorsanız, karavanınızla gelip ormanın tadını çıkarmak için harika bir yer.  Fava Camp Çekmeköy’e ulaşım oldukça kolaydır. Karavan kamp alanları arasında en çok tercih edilen kamp noktalarından biridir. İlçe merkezine de oldukça yakındır. Giriş ücretlidir. WC, yeme ve içme imkânları verilir.

Çadırla konaklamak ve geceleri ses yapmak yasaktır. Eğer karavanınız yoksa hiç üzülmeyin Fava Camp Çekmeköy’e gelerek karavan kiralatabilirsiniz. Kamp alanı oldukça küçük olduğundan karavanlar birbirilerine yakındır. Kontrollü ateş yakmak şartıyla belirlenen bölgelerde ateş yakılabilir. Fakat dediğimiz gibi kesinlikle kontrollü ateş yakmanızı şiddetle öneriyoruz.

Sizinde İstanbul’da keşfettiğiniz yeni kamp alanları var ise bu gönderinin altına keşfettiğiniz alanın imkanlarını ve bir kaç fotoğrafını göndererek listeye eklememizi isteyebilirsiniz.

 

 

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu