Kamp Yerleri

İstanbul’da Kamp Yapılan 6 Nokta Önerisi

İstanbul’da Kamp Yapılan 6 Nokta Önerisi

İstanbul’da kamp yapmak için tavsiye isteyenlerin birçoğu, sıkıcı şehir hayatından bunaldıkları için huzur dolu bir tatil arayışında. İstanbul pek çok kişinin aklında beton yığını olarak yer etse de, henüz keşfedilmemiş doğa güzellikleri barındıran bir bölge. Üstelik bu yerlerde kamp atmak da mümkün. İstanbul kamp yerleri ve fiyatları gün geçtikçe daha çok araştırılmaya başladı. Bu kamp yerlerinin en iyi 6 noktası ise şu şekilde sıralanıyor:

ile kampŞile:

İstanbul’da yaşayanların ortalama 1 saatte ulaşabildiği bu sakin yer, birçok kamp alanı barındırıyor. Sahilleri ve temiz havasıyla, huzurla kamp yapmak isteyenlerin kaçış noktalarından biri. Ayrıca İstanbul’dan Şile’ye giden belediye otobüsleri bile bulunuyor.

 

ağvaAğva:

Şile’ye bağlı bir mahalle olan Ağva, İstanbul kamp alanları arasında en sessiz sakin yer olma özelliğini taşıyor. Burada kamp atarak, yıldızları seyredebilirsiniz. Şehrin kalabalığından uzak bu bölgenin denizi de oldukça temiz. Ama hafta sonları deniz bir hayli kalabalık oluyor.

İlgili Makaleler

 

 

polonezköy kampPolonezköy:

Polonezköy de İstanbul’un sakin kamp alanlarından biri. Ancak burada çadır kurmak isteyenlerin hafta içini tercih etmesi daha mantıklı olacaktır. Hafta sonu birçok kişi piknik yapmak için Polonezköy’ü tercih ediyor ve kalabalıklar büyüyor. Orman yürüyüşü de buraya gelenlerin gerçekleştirdiği aktivitelerden biri.

 

kilyos kampKilyos:

1 saatlik yol gitme imkanınız olmasa bile, İstanbul’da kamp yapabileceğiniz sakin noktalar bulunmaktadır. Bunlardan biri de Kilyos’tur. Kilyos, deniz, güneş ve kumun bir arada olduğu bölgelerden biri. Kamp tatilinde denizi arayanların tercih sebebi.

 

Silivri Semizkumlar kampSilivri, Semizkumlar:

İstanbul’a yakın kamp bölgelerinden biri olan Semizkumlar, daha çok denizin tadını çıkarmak isteyenler için birebir. Pek çok kamp yeri bulunan bu alanda, duş, elektrik gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz. Denizi sığ ve kumluk olduğu için, giden herkes burayı beğeniyor.

 

 

hacıllı kamp

Hacıllı Köyü:

Şile’de bulunan bu köy, Hacıllı Şelale’sine de ev sahipliği yapıyor. Yeşilliklerin arasından akan bir nehrin kenarında kamp yapmak isterseniz, Hacıllı tam size göre olacaktır. Şile, birçok kişi için deniz kenarında kamp yapma yeri olsa da, Hacıllı Şelalesi yanında kamp yapmak daha sakin bir tercih olacaktır. Burada bulunan mağaralarda da yürüyüş yapabilirsiniz.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu