Kamp Yerleri

İzmir Kamp Yerleri Listesi

 İzmir Kamp Yerleri

İzmir, büyüklüğü, kalabalıklığı, üniversitesi, denizi, doğası ve daha bilinmeyen bir çok yönü ile adını hafızalarımıza kazıdığımız illerimiz arasındadır. İzmir’de yaşıyorsanız ya da İzmir’de kamp yapmak için bir yer arıyorsanız yazımızın ilerleyen bölümlerinde İzmir Kamp Yerleri hakkında kısa açıklamalarda bulunarak sizlere rehberlik etmeyi uygun bulduk.

İzmir’de gidilebilecek kamp alanlarından bazılarının isimlerini sıraladıktan sonra sizlere yol gösterici olabilecek bir kaç tanesi hakkında da kısa bilgiler hazırladık.

  • Hitit Kabarması Kamp Alanı,
  • Foça Çanak Koyu,
  • Pırlanta Plajı,
  • Delikli Koy Kamp Alanı,
  • Kaynaklar Kamp Alanı,
  • Su Uçuran Şelaleleri Kamp Alanı,
  • Bergama, Gökçeyurt Köyü,
  • Nazarköy Kamp Alanı.

 

Foça, Çanak Koyu Deniz ve Kamp Eğlencesi

İzmir Kamp Yerleri
İzmir Kamp Yerleri

İzmir’in Foça ilçesini bilmeyen yoktur. Bu ilçede bulunan Çanak Koyu ise haftasonları keyifli zaman geçirmek isteyenlerin sıklıkla ziyaret alanı haline gelmiş bulunmaktadır. Bölgede hem denizin keyfini çıkarıp hem de kamp yapmak harika zamanların geçirilmesi sağlanmaktadır. Oldukça kalabalık olan bu kamp alanı sadece eğlenmeyi sevenler tarafından tercih edilmelidir. Aksi taktirde sadece sessiz sakin ve huzurlu bir zaman geçirmek istiyorsanız yanlış bir tercih olacaktır.

İlgili Makaleler

Foça’dan dilerseniz toplu taşıma araçları kullanarak da bu koya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer kamp yapıp geceyi burada geçirecekseniz size bir sır vermek doğru olacaktır. Koyun bulunduğu bölgeden güneşin batışını izleyerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Delikli Koy İle Huzurlu Bir Kamp İmkânı

Delikli koy adının nereden geldiğini merak edip bu eşsiz manzarayı ve kamp alanını ziyaret etmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple, ziyarete gitmeden önce bu ismin koya nereden geldiğini anlatmak doğru olacaktır. Denizin ortasında bulunan ayrıca kıyı ile denizin birleştiği alandaki kaya zamanla dalgalardan dolayı aşınarak içerisinde delik oluşmuştur. Bu sebeple de bu bölgeye delikli koy adı verilmiştir.

Delikli koyda herhangi bir tesis alışveriş imkânı, tuvalet, duş gibi imkânlar yer almamaktadır. Ayrıca deniz oldukça çakıllı olması sebebi ile yetişkinler için daha uygun bir kamp alanıdır. Kamp eğlencesi yanı sıra deniz keyfi de yaşamak istiyorsanız ve deniz ayakkabısı kullanarak denize girmeniz daha doğru olacaktır. Denizin dalgalı olması ve birden derinleşen bir yapıya sahip olması sebebi ile çocuklu ailelerin İzmir ücretsiz kamp yerleri arasından bu bölgeyi çıkarması önem arz etmektedir.

Yorucu bir iş haftasından sonra haftasonu arkadaşlarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz sessiz, sakin ve huzur dolu bir kamp alanı arıyorsanız Delikli koy sizin için uygun olabilir. Ancak, tekrar hatırlatmakta yarar görmekteyiz ki burada deniz diğer koylara göre bir miktar daha soğuk, plaj ise bir miktar daha fazla rüzgârlı olmaktadır.

Bergama Kestel Barajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

kestel barajı
Bergema

İzmir ilimizin sıcak geçen günleri herkesçe bilinmektedir. Sıcaktan bunalınca hemen kendimizi bir gölgeye, serin bir yerlere atmak isteriz. Özellikle de çalışan nüfus içerisindeyseniz, yaz aylarının sıcaklarında bir an önce izine çıkmak ya da hafta tatilini beklemek zorunda kalırsınız. Bu gibi durumlarda gidilebilecek en ideal yerlerden biri de Bergama Kestel barajı demek doğru olacaktır. Çam ağaçlarının yaydığı müthiş çam havası içerisinde kuracağınız kamp çadırında huzurlu bir uykunun garanti olacağını söylememiz mümkündür.

Bergama Kestel Barajını kamp alanı olarak tercih ediyorsanız bilmeniz gereken bir kaç püf noktasından bahsetmekte yarar olacaktır. Bu bölgede fazlası ile yer alan yaban domuzlarının sizi ve arkadaşlarınızı korkutmasını istemiyorsanız kamp çadırınızı barajın sırt bölümüne kurmanızı tavsiye ederiz. Alçak bölgeler tehlikeli alanlar arasında olduğu için kamp keyfinizi ve huzurunuzu kaçıracak adımlar atmamanız yararınıza olacaktır.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu