Kamp Yerleri

İzmir Kamp Yerleri – 2021

İzmir Kamp Yerleri

Denizi, sahilleri, turistik yerleri, küçük kasabaları ve daha birçok özelliği ile Türkiye’nin en değerli ve tatil için en çok tercih edilen şehirlerinden. Şehrin kalabalığından, işlerin yoğunluğundan ve problemlerinizden birkaç gün olsa da kaçmak doğayı, insanları ve çevreyi keşfetmek istiyorsanız İzmir kamp yerleri çok doğru bir tercih olacaktır. Peki İzmir sadece otelde kalıp gezi turuna çıkabileceğiniz bir şehir mi? Kesinlikle hayır! Kamp yapmayı, ateş başında sevdikleriyle sohbet etmeyi seven kişiler İzmir’de birbirinden farklı kamp yerleri mevcut. Yeşilliklerin içinden tutunda denizin eşsiz manzarası ve dalga sesine kadar birbirinden farklı bölgelerde kamp yapmak mümkün. Şimdi İzmir’in kamp bölgelerini tanıyarak maceraya başlayalım!

Kaynaklar Köyü
izmir kaynaklar köyü kamp

Doğa ile iç içe olmak isteyen, bir günlüğüne de olsa şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğanın güzelliklerini keşfetmek isteyenler için Buca ilçesine bağlı Kaynaklar Köyü sizin için harika bir fikir olabilir. İster hafta içi ister hafta sonu bu köyde kampınızı kurabilirsiniz. Hafta içi köy halkı ile birlikte sessizliği ve huzuru bulurken hafta sonu kamp ortamın da komşunuzu bulabilir, eğlenceli ve güzel vakit geçirebilirsiniz. Kamp alanı köy ortamından 400 m uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca köy alanında gözleme yiyebilir, doya doya çay içebilir ve farklı birçok içeceği tüketebilirsiniz. Belli zamanlarda düzenlenen dağ tırmanışı ile sporcuların da tercih ettiği bir köy… İşin en güzel tarafı köy bakkalları bu fırsattan faydalanıp faydalanıp ürünlerine asla zam yapmıyor. Anlayacağınız her haliyle doğal bir ortam.

Delikli Koy
delikli koy kamp

İzmir’in keşfedilmemiş cennetlerinden birini keşfetmeye ne dersiniz? Tek bir fotoğrafına bakmanız sizi büyülemeye, içine çekmeye yeter de artar bile! Alaçatı harikalarından biri olan Delikli Koy, son zamanların sık sık tercih edilen mekanlarından biri. Tasarım harikası diyebileceğimiz bu Koy, masmavi denizi, bembeyaz kayaların birbiriyle uyumu ile sizi kampa çağırıyor. Sakinliği ve huzuru bulmak, birkaç günlüğüne de olsa kafanızı dinlemek istiyorsanız en doğru adres Delikli Koy olacaktır. Ben yine de sizi bazı konularda uyarmak istiyorum. Eğer Koy’a gitmeye karar verdiyseniz oraya giden bir yol yok, yemek ve içecek siparişi verebileceğiniz özel servis yok, özel ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız yerler de bulunmamakta. Ama bu olumsuzluklar sizi bu harikadan alıkoymasın.

Su Uçuran Şelalesi
su uçuran kamp

“Su Uçan Şelalesi” olarak da anılan bu şelale İzmir kamp yerleri harikalarından biri. Özellikle yaz aylarında birçok İzmirli ve İzmir dışındaki insanlar tarafından tercih edilen bir yer. Şehrin kalabalığı ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için bulunmaz bir fırsat. Kamp yapmak istiyorsanız eğer tercihleriniz arasına buranın ismini de ekleyin. Su Uçuran Şelale; Yerli Aliağa Karakuzu Köyü, Menemen Çukur Köy ve Manisa Türkmen Köyü üçgeni içinde yer almaktadır. Sadece kamp için değil farklı ve çeşitli aktiviteler için de bu mekanı tercih eden çok… Kamp yapmak için bu mekanı seçtiyseniz, servisten diğer ihtiyaçlarınıza kadar her şey sizin sorumluluğunuza ait ama buna rağmen kamp yapmaya değeceğine eminim.

İlgili Makaleler

İngiliz Burnu
ingiliz burnu kamp

Foça’da yapılan 2014 müzik festivallerinden bu ismi mutlaka duymuşsunuzdur. Festival için gelmiş olanlar da bu alanda kamp yapmayı tercih etmişler. Çünkü kamp yapmak için oldukça müsait bir yer. İsterseniz özel kamp hizmetinden yaralanabiliyorsunuz. İsterseniz de kendiniz kampınızı özel ağaçlık alanlara ve daha birçok farklı yere kurabilirsiniz. Tercih tamamen size ait. Özel alanda kampınızı yapmak isterseniz; kamp alanı, duş, tuvalet ve elektrik ihtiyacınızın hepsi karşılanmaktadır.

Balaban Gölü
İzmir kamp yerleri

İzmir Kamp Yerleri dediğimizde aklımıza Göl kenarında 1 hafta geçirmek… Düşüncesi bile harika değil mi? Her şeyden uzaklaşmak, sessiz bir ortam arıyorsanız; işte! O fırsat Balaban Gölü’nde saklı. Menderes’in Yeniköy mahallesinde olan bu eşsiz göl, aslından sulama için yapılmış bir baraj gölü… Bir hafta size yetecek olan erzağınızı ve kamp malzemelerinizi hazırladıktan göl kenarına çadırınızı kurabilirsiniz. Kuşların sayesinde gününüz harika başlayacak, temiz hava ile zinde olacaksınız.

Teos Sanat Kampı
İzmir kamp yerleri

WiFi hizmeti sunan bir kamp alanı duydunuz mu hiç? Ya da çamaşır servisi olan… bunların dışında birbirinden farklı etkinlikler de var. Kamp yapan diğer insanlarla tanışıp, şişe fırın gösterisi, canlı müzik, tiyatro buluşması, bahar piknikleri ve sinema geceleri gibi etkinliklere katılabilirsiniz. WiFi hizmeti ve çamaşır yıkama dışında; servis otobüsü hizmetinde de bulunuyorlar.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu