Kamp Yerleri

Karadeniz’de En İyi 6 Kamp Noktası

Karadeniz’de En İyi 6 Kamp Noktası

Karadeniz’deki kamp yerleri yeşilin ve mavinin buluştuğu nadir noktalardan biridir. Sıcak bir tatil yapmak yerine, serin yaylarda vakit geçirmek isteyenlerin tercih sebebidir. Artvin’den Trabzon’a birçok şehirde kamp yapabileceğiniz bölgeler bulunur. Oksijen konusunda zengin olan bu yerlerde, kendi imkanlarınızla kamp kurabileceğiniz gibi, kamp alanlarından da faydalanabilirsiniz. Karadeniz’de kamp yapılabilecek en iyi 6 nokta şu şekilde sıralanabilir:

borçka kampBorçka Karagöl, Artvin:

Artvin, kartpostallardan görmeye alışık olduğunuz manzaraları deneyimlemenizi sağlıyor. Karadeniz kamp rotasının vazgeçilmezlerinden olan Artvin, Karagöl kamp alanıyla da huzur dolu bir tatil imkanı sunuyor. Burada balık tutmak yasak. Kışları da çok soğuk geçiyor. Ancak doğasıyla herkesi büyülediğinden, yaz aylarında kampçıların uğrak yerlerinden biri haline geliyor.

 

ayder yaylasıAyder Yaylası, Rize:

Çamlıhemşin’de bulunan Ayder Yaylası, gün geçtikçe doğa güzelliklerini imara teslim ediyor. Bu yüzden mutlaka Ayder’i görmeniz önerilir. Çadırlarınızın önünde banklar bile bulunuyor. Yayla içerisinde bulunan marketlerden de günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün. Kamp alanlarından belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yenice OrmanlarıYenice Ormanları, Karabük:

Karabük ilinin Yenice ilçe sınırları içerisinde bulunan bu alan, Türkiye’nin en güzel kamp alanlarından. Burada kamp yapabileceğiniz pek çok doğal yer bulunuyor. Bu yerlere örnek olarak; Sorgun yaylası, Şekermeşe, Kamp Ormanı, Eğriova Göleti, Darıyazı gibi yerler sayılabilir. Bu alanlarda elektrik, su gibi imkanlara ücretli kamp yerlerinden ulaşabilirsiniz.

 

Uzungöl Tabiat ParkıUzungöl Tabiat Parkı, Trabzon:

Doğa güzellikleri bakımından Ayder Yaylası’yla benzerlik gösteren Uzungöl’de, kamp yapabileceğiniz pek çok alan mevcut. Birçok tesisin de yer aldığı bu alanda, elektrik, su gibi ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

 

 AbantAbant, Bolu:

Abant Gölü’nün yakınlarında kamp kurmak, kampçılar arasında oldukça popüler. Abant Gölünün üzerindeki nilüfer manzarası da buradaki doğa güzelliklerini daha da ilginç hale getiriyor. Doğayla iç içe kamp kurma düşüncesindeyseniz, Abant’ta her türlü ihtiyacınıza yönelik kamp alanları mevcut.

 

Torkul GölüTorkul Gölü, Düzce:

Torkul Gölü çevresinde herhangi bir tesis bulunmuyor. Ancak kendi imkanlarıyla kamp kurmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Batı Karadeniz kamp alanları arasında yer alan bu bölgeye gelirken, yanınıza her türlü ihtiyacınızı almalısınız. İmkanların bu denli sınırlı olduğu bir bölgede kamp kurmak, doğayla bütünleşmenin en iyi yollarından biri.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu