Kamp Yerleri

Küreklidere Şelalesinde Kamp Yapmak

Küreklidere Şelalesi Hakkında Bilgiler:

Küreklidere Şelalesini ilk gördüğünüzde rakımın çok yüksekte olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. 82 metre yükseklikten akan Küreklidere Şelalesi dört basamaklı bir merdivene benzetebiliriz. İnternette gördüğünüz resimler, şelalenin ikinci basamağının başlangıcıdır. Başlangıçta sol tarafta Seyir tabelası bulunuyor, bu tabelayı takip ederek terasa varmış oluyorsunuz. Seyir Terasından baktığınızda insanların şelalede yüzdüğünü rahatlıkla görebilirsiniz. Seyir Terasının altından devam ederek orada bulunan kayış ile kolay bir şekilde tırmanabilirsiniz. Yaz aylarında vazgeçilmez olan Küreklidere Şelalesindeki buz gibi suda yüzmek size gerçekten çok iyi gelecektir. Küreklidere Şelalesinde de şelale suyundan beslenen balıkları göreceksiniz, aileniz ve arkadaşlarınız ile bu doğa harikası yerde bulunan, Alabalık tesislerinde karnınızı doyurabilirsiniz.

Küreklidere Şelalesinde Nasıl Gidilir?

Küreklidere Şelalesine ulaşmak için iki farklı yol bulunuyor. İlki Kent Ormanında bulunan patikalar, bir diğeri ise Derekızık – Saitabat yolundandır.Kent Ormanı içerisinde bulunan patikanın başlangıç noktası şehir merkezine yaklaşık olarak 17 km uzaklıktadır. Otosansit’i geçtikten sonra Cumalıkızık köyü yolundaki kavşaktan sağa, dönen asfaltı takip ederek, karşınıza çıkan mezarlıktan sola dönerek yaklaşık olarak 5 km yol gittikten sonra tabelaları takip ederek Küreklidere Şelalesine varmış olacaksınız.

Küreklidere Şelalesinde Kamp Yapmak:

Küreklidere Şelalesinde kamp yapmak istiyorsanız, girişten itibaren şelaleye kadar olan 2 km’lik yolda şelaleye ulaştığınızda solda bulunan basamakları göreceksiniz, eğer seyir teraslarına tırmanmayı göze alırsanız harika bir manzara eşliğinde kamp sizi bekliyor olacak. Eğer ki sessiz ve huzurlu bir kamp yapmak ve rahatsız edilmemek istemiyorsanız, bizim size önerimiz hafta içidir, hafta sonları günübirlikçilerin istilasına uğrayan şelalede mangal ve ses kirliliği yoğun olduğu için hafta sonu kamp yapmanızı tavsiye etmiyoruz.Küreklidere Şelalesinde kamp yapmak için en güzel nedenlerden birisi havası ve doğasıdır, ayrıca şelalenin üst kısımlarına tırmanırsanız önü açık olan bir suda yüzme imkanınız da var. Yaz aylarında bu kadar güzel doğası olup, serin bir şelalede yüzmeyi kim istemez değil mi? Küreklidere Şelalesinde kamp yapmanın bir diğer nedenide keşfedilecek çok yeri olmasıdır. Patikaları veya insan oluşumu yolları takip ederek harika manzaraları ve şelaleyi keşfedebilirsiniz. Aileniz veya arkadaşlarınızla yapabileceğiniz pek çok fırsatı sunan bu doğa harikası yeri görmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Küreklidere Şelalesinden Görüntüler:

Küreklidere Şelalesinin Haritada Görünümü:

İlgili Makaleler

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu