Kamp Yerleri

Marmaris En İyi Çadır Kamp Yerleri Önerileri – 2021

Marmaris en iyi çadır kamp alanları tavsiyeleri, Bozburun, Hisarönü, Çubucak, Akyaka, Günnücek kamp bölgeleridir. Yaz sıcağından etkilenmeden temiz havada vakit geçirilip, denize girme ve yakın alanlardan ihtiyaçları karşılama imkanı elde edilen Marmaris en iyi çadır kamp yerleri hakkında detaylı bilgileri ise alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Bozburun Koyu Kamp Alanı
Marmaris en iyi çadır kamp yerleri

Bozburun Koyu kamp bölgesi, Marmariste yer alan ve şehir yaşantısının etkilerinden tamamen uzak olan, kısa bir yürüyüş mesafesi ardından koyda denize girme imkanı bulunan alandır. Bu alanda dağların deniz ile birleştiği koy noktasında çadır ile kamp yapma şansı elde edilir. Orman içinde yürüyüş yapmak ve gökyüzünde yıldızları en net halleri ile izleme için ideal bir alandır. Temiz havası ve berrak deniz ile dikkat çeker.

Marmaris merkezden ilçe çıkışına doğru yol alınıp, Datça yönünde kalan Hisar önü sapağına giriş yapıldığında Kamp alanına ulaşılır. Bu bölgeye özel araç ile ulaşım sağlanır. Kamp alanın 2 km uzaklığında ihtiyaçları karşılamak için duş, restoran ve market alanları bulunur.

Hisarönü Körfez Kamp Alanları
hisarönü körfez

Hisarönü Körfez kamp bölgeleri, dağlar ile denizin buluştuğu Hisarönü koylarının yer aldığı, muhteşem manzaralı, ormanlık alanlardır. Hisarönü Körfez’de yüksek sıcaklıklardan etkilenmeden, denize yakın konumda ve ağaçların altına çadır kurarak kamp gerçekleştirilir. Marmaris en iyi çadır kamp yerleri arasından Hisarönü çevresinden, ihtiyaçları karşılamak için 3 km uzaklıkta yerli halkının çalıştırdığı marketlere ulaşım sağlanır.

İlgili Makaleler

Masmavi ve renkli taşlara ev sahipliği yapan berrak bir denize girme şansı bulunan bu stresten uzak kamp alanına, Marmaris ilçesi girişinde yer alan Hisarönü sapağından ulaşım sağlanır. Özel araç ile Marmaris girişinde, Hisarönü sapağından 30 dakikalık sürüş mesafesi kat edilerek, kolaylıkla ulaşım gerçekleştirilir.

Çubucak Orman Kampı Alanı
ubucak orman

Çubucak orman kampı bölgesi, Marmaris ilçesinden Datça yoluna girildiğinde 23. km’de yer alan ve koy içerinde kamp yapma imkanı bulunan, karavan ve çadır ile konaklamaya uygun bölgedir. Farklı çeşitlerde ağaçlar ve koyların berrak suları bu alanda iç içe gözlemlenir. Orman örtüsünün çeşitliliği yanında, 1000 metre uzunluğunda kıyı şeridi Çubucak kamp bölgesinde dikkat çeken bir detaydır.

Alanda çarpıcı Çam ormanları, şerit boyunca devam eden birden fazla sığınaklı koy, geniş sahil bandı, çadırlar için ağaçlar altında özel alanlar bulunur.

Akyaka Orman Kampı Alanı
akyaka

Akyaka Orman kampı bölgesi, Marmaris merkeze 40 dakika uzaklıkta yer alan, birden fazla ağaç çeşidine ve temiz denize ev sahipliği yapan kamp alanıdır. Özel araç ile Marmaris merkezden Çetipeli, Akçapınar mevki takip edilerek ulaşılan bu kamp bölgesi, el değmemiş koyları ve çadırların yaz sıcağından etkilenmesini önleyen serin ağaçlık alanları ile dikkat çeker.

Yeşilin her tonu, koyların renkli taşları ile bu alanda buluşurken, iç kesime doğru 3 km’lik uzaklıkta ihtiyaçları gidermek ve alışveriş yapak için marketlere ulaşım sağlanır.  Bu kamp bölgesinde geceleri açık bir gökyüzünü gözlemlemek ve temiz havayı deneyimlemek mümkündür. Özellikle gökyüzü meraklıları bu alanda kamp gerçekleştirirken, teleskop ile muhteşem bir seyir imkanı edinirler.

Günnücek Kamp Alanı

günnücek

Günnücek kamp bölgesi, ağaçların arasında muhteşem patika yolları bulunana, insana fantastik bir filde olduğunu hissettiren, Marmaris yakınlarında ki cennet mekandır. Kamp alanı çevresinde plaj şeridinde veya koy seçeneklerinde yürüyüş yolu ardından denize girmek mümkündür. Ağaçların altına kurulan çadırlar ile yaz sıcaklığından etkilenmeden, temiz hava eşliğinde kamp gerçekleştirilir.

Marmaris en iyi çadır kamp yerleri arasından Günnücek mevkine, Marmaris Merkezden binilen minibüsler ile 3 km’lik yolculuk ardından ulaşım sağlanır.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu