Kamp Yerleri

Mudanya Kapanca Korsan Limanı’nda Kamp Yapmak

Mudanya Kapanca Korsan Limanı Hakkında Bilgi :

Mudanya ile Eşkel arasında yer alan Kapanca Korsan Koyu, Antik kent ve Liman kalıntıları olan bir alandır.  Antik Kent ve Liman olan bu kalıntı antik çağ zamanlarında Britanya ülkesinin toprak parçalarının içerisindeydi. Osmanlı Devleti, Bizans İmparatorluğu ve Roma gibi büyük devletler bu limanı önemle kullanırlardı.  Liman, Hilal şeklini andıran körfezin çevresinde yer alıyordu. Antik Çağ’da bulunan Caesarea Germenice diye bilinen yerleşke büyük bir olasılıkla Kapanca Korsan Koyu olduğu sanılıyor.  

Mudanya Kapanca Korsan Limanı Nasıl Gidilir? 

Eğer kendinize ait aracınız var ise Google Maps’i açarak alana doğrudan gidebilirsiniz. Eğer kendi aracınız yok ise Emek istasyonundan kalkan 1/M otobüsüne binebilirsiniz veya hızlı gitmek istiyorsanız Organize Sanayiden kalkan Mudanya minibüslerine binebilirsiniz. (Otobüse göre fiyatı biraz yüksektir.)   Mudanya’ya vardıktan sonra BUDO (Bursa Deniz Otobüsü) karşısında bulunan duraktan Tirilye minibüsüne binip Tirilye merkezde inin.  İndikten sonra yukarı doğru çıkmaya başlayın ve bir okul göreceksiniz okulun arasından yukarı devam edin ve yol bitiminde soldan devam edin karşınıza toprak yol çıkacak hiçbir yere sapmadan devam ederseniz Eşkel, Ketendere ve Kapanca tabelaları karşınıza çıkacaktır. Bu tabelalar kafanızı karıştırmasın siz hiçbir yere dönmeden patika yolu takip etmeye devam edin. Kapanca’ya metreler kala Korsan Liman tabelası karşınıza çıktığında alana varmış olacaksınız.

Mudanya Kapanca Korsan Limanı
Kapanca Korsan Limanı

Mudanya Kapanca Korsan Limanında Kamp Yapmak : 

Korsan Koyunda kamp yapmak gerçekten güzel bir seçim, yürüyerek vardıysanız doğa oluşumları, doğadaki dik dağ eteklerinden denizi seyretmek gibi bir çok doğa harikasına şahit olacaksınız. Biz ekip olarak Eylül ayında gitmemize rağmen Korsan Liman Koyunda ki deniz suyu abartmıyoruz musluk suyundan daha berrak ve netti. Denizde yüzerken size eşlik eden deniz canlıları oldukça çoktur. Lütfen korkmayın ve zarar vermeyin!  

Mudanya Kapanca Korsan Limanı Koyunda, Kamp yapacak dostlarımıza şimdiden iyi eğlenceler. Temiz TUT, Temiz BUL! 

İlgili Makaleler

Mudanya Kapanca Korsan Limanından Görüntüler : 

Mudanya Kapanca Korsan Limanın Haritada Görünümü :

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. öncelikle bu websiteden gaza gelip kamp malzemelerimizi sularımızı falan ne varsa sırtlanıp evden çıktık. metrodan indikten sonra 1m otobüsüne binip mudanyada indik. trilye minibüslerine binip trilye merkezde indik. sonrasında okulu bulduk, o yolu da bulduk fakat yolun en fazla 1 2 km olduğunu düşünüyorduk. sırtımızda 20şer kilo malzemeyle(sular dahil) yayan şekilde o toprak yolda yürüdük. yaklaşık 8 km bi güzel yürüdük. perişan şekilde kampımızı yapıp söve söve geri döndük. lütfen yürüme mesafesinin 8km olduğunu blogda belirtiniz.

  2. Kontrollü bir şekilde mangal veya etrafında sohbet edebileceğimiz bir ateş yakabilme imkanımız var mı cevaplarsanız çok sevinirim.

  3. hafta sonu yasagında gidebilir mıyız ucretlı kamp alanı mı kamp alanları dısında kamp yapmak yasak tam ögrenmeden gitmek istemiyoruz

    1. Merhabalar, bölgede her hangi bir tesis bulunmuyor. Normal zamanda kamp yapmanın bir sakıncası yok fakat. Hafta sonu yasaklarında sorun teşkil eder mi bilmiyoruz. İsterseniz bölgenin jandarmasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu