«

Muğla’da Kamp Yapmak için 5 Nokta

Muğla’da kamp için öneriler sıralanırken, bu tavsiyelerin başında Akyaka’yı görmek yer alır. Kamp yapmayı sevenlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri olan Muğla, doğa güzellikleriyle dolu koylar barındırıyor. Hem denize yakın olmayı istiyorsanız hem de doğayla iç içe bir konaklama tercih ediyorsanız Muğla tam size göre. Çadır kamp yerleri ve fiyatları açısından da oldukça uygun olan Muğla’da kamp yapmak için en iyi 5 nokta şu şekilde sıralanabilir:

Kabak Koyu:

Muğla’nın en sevilen noktalarından biri olan Kabak Koyu, özellikle gençlerin tercih ettiği bölge. Yaz aylarında oldukça kalabalık olsa da, berrak denizi ve güzel doğasıyla her sene ziyaretçileri çekmeyi başarıyor. Kabak Koyu içerisinde pek çok kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanları elektrik, duş, tuvalet gibi birçok imkanı da sunmaktadır.

 

Akyaka:

Artık oldukça popüler bir yer haline gelen Akyaka, Muğla’nın en çok ziyaret edilen noktalarından. İçerisinde milli parkın da yer aldığı bölgede, kamp kurabileceğiniz pek çok bölge yer alıyor. Akyaka kamp imkanları açısından da oldukça zengin. Elektrik, duş gibi ihtiyaçlarınızı cevap veren birçok kamp alanı olan bölgede, 8 adet koy bulunmaktadır.

 

Ölüdeniz:

Yıllardır turistlerin de bir numaralı bölgelerinden olan Ölüdeniz, kamp yapmak isteyen tatilcilerin de gözde yerlerinden. Ölüdeniz bölgesinde fiyatlar genel olarak yüksek olsa da, hemen hemen her imkana ulaşabilirsiniz. Elektrik, su, duş gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kamp alanları, bu bölgede oldukça fazla. Aynı zamanda Kelebekler Vadisi’ne de çok yakın.

 

Marmaris:

Çubucak ve İnbükü’yle ününe ün katan Marmaris’te kamp atabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Sayısız plajları ve masmavi deniziyle her sene birçok kişi tatil yapmaya buraya geliyor. Kamp yapmak isteyenler için de, çok sayıda kamp alanı bulunduran Marmaris’te, ücretini ödediğiniz takdirde, su, elektrik, tuvalet gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

 

Katrancı Koyu:

Popüler yerlerden uzaklaşıp daha sakin bir kamp hayali kuruyorsanız, Katrancı koyu tam da size göre olabilir. Katrancı Tabiat Parkı içinde yer alan bu alan, festival dönemlerine denk gelmezseniz sakin olabiliyor. Ancak festival dönemlerine denk gelirseniz, buradaki kamp alanlarına gelmeden evvel rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.  Katrancı Koyu, Fethiye karayolu üzerinde bulunuyor.

 

Bir Cevap Yaz

Emrah CANKAR Hakkında

avatar

Emrah CANKAR

Merhabalar ismim Emrah 24 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır webmasterlık yapıyorum. 2 yıla yakın bir süredirde bulduğum her fırsatta doğaya kaçıp kamp yapıyorum.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *