«

Muğla’da Kamp Yapmak için 5 Nokta

Muğla’da kamp için öneriler sıralanırken, bu tavsiyelerin başında Akyaka’yı görmek yer alır. Kamp yapmayı sevenlerin en çok ziyaret ettiği noktalardan biri olan Muğla, doğa güzellikleriyle dolu koylar barındırıyor. Hem denize yakın olmayı istiyorsanız hem de doğayla iç içe bir konaklama tercih ediyorsanız Muğla tam size göre. Çadır kamp yerleri ve fiyatları açısından da oldukça uygun olan Muğla’da kamp yapmak için en iyi 5 nokta şu şekilde sıralanabilir:

Kabak Koyu:

Muğla’nın en sevilen noktalarından biri olan Kabak Koyu, özellikle gençlerin tercih ettiği bölge. Yaz aylarında oldukça kalabalık olsa da, berrak denizi ve güzel doğasıyla her sene ziyaretçileri çekmeyi başarıyor. Kabak Koyu içerisinde pek çok kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanları elektrik, duş, tuvalet gibi birçok imkanı da sunmaktadır.

 

Akyaka:

Artık oldukça popüler bir yer haline gelen Akyaka, Muğla’nın en çok ziyaret edilen noktalarından. İçerisinde milli parkın da yer aldığı bölgede, kamp kurabileceğiniz pek çok bölge yer alıyor. Akyaka kamp imkanları açısından da oldukça zengin. Elektrik, duş gibi ihtiyaçlarınızı cevap veren birçok kamp alanı olan bölgede, 8 adet koy bulunmaktadır.

 

Ölüdeniz:

Yıllardır turistlerin de bir numaralı bölgelerinden olan Ölüdeniz, kamp yapmak isteyen tatilcilerin de gözde yerlerinden. Ölüdeniz bölgesinde fiyatlar genel olarak yüksek olsa da, hemen hemen her imkana ulaşabilirsiniz. Elektrik, su, duş gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz kamp alanları, bu bölgede oldukça fazla. Aynı zamanda Kelebekler Vadisi’ne de çok yakın.

 

Marmaris:

Çubucak ve İnbükü’yle ününe ün katan Marmaris’te kamp atabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Sayısız plajları ve masmavi deniziyle her sene birçok kişi tatil yapmaya buraya geliyor. Kamp yapmak isteyenler için de, çok sayıda kamp alanı bulunduran Marmaris’te, ücretini ödediğiniz takdirde, su, elektrik, tuvalet gibi imkanlardan da faydalanabilirsiniz.

 

Katrancı Koyu:

Popüler yerlerden uzaklaşıp daha sakin bir kamp hayali kuruyorsanız, Katrancı koyu tam da size göre olabilir. Katrancı Tabiat Parkı içinde yer alan bu alan, festival dönemlerine denk gelmezseniz sakin olabiliyor. Ancak festival dönemlerine denk gelirseniz, buradaki kamp alanlarına gelmeden evvel rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.  Katrancı Koyu, Fethiye karayolu üzerinde bulunuyor.

 

Bir Cevap Yaz

Kamp Kafası Hakkında

avatar

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *