Kamp YerleriGezi Rehberleri

Mustafa Kemal Paşa Suuçtu Şelalesi Kamp & Gezi Rehberi

Mustafa Kemal Paşa Suuçtu Şelalesi için Gezi Rehberi

Mustafa Kemal Paşa Suuçtu Şelalesi, Bursa ilimize yaklaşık olarak 17-18 kilometre doğusunda bulunmaktadır. Muradiyesarnıç köyü yakınlarında, Karadere üzerindeki fay hattının çökmesi sonucu oluşan bu şelale Mustafa Kemal Paşa ilçesinin içme suyunu karşılayan, 38 metre yükseklikten dökülen bir şelaledir.

Suuçtu Şelalesinin ismi günümüz ismini almadan önce Rum kadından gelen Kirmastary adını taşıyordu.

Mustafa Kemal Paşa Suuçtu Şelalesi İçin Kamp Rehberi

Bursa’nın en iyi kamp alanlarından olan bu harika tabiat Suuçtu Şelalesi, doğanın tamamı ile kendiliğinden yükselen ve gelişen o uzun Kavak Ağaçları, Çam Ağaçları ve Kayın Ağaçları ile bölgede serin bir hava, şelale sesi ve harika doğa sesleri ile ideal bir kamp mekanıdır.

Arkadaşlarınız veya Aileniz için piknik alanları su ve doğa ile birlikte harika kahvaltı alanları bulunuyor.  Ayrıca Şelalenin yukarılarına gitmek için oluşturulmuş patikaları takip ederek daha bakir yerlere keşfedebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Şehrin gürültüsü ve iş stresinden kurtulmak için bu doğa harikası olan Suuçtu Şelalesi sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

 Mustafa Kemal Paşa Suuçtu Şelalesine Nasıl Gidilir?

Şelaleye gitmek isterseniz Bursa ilimizin merkezinden kalkan toplu taşıma araçları veya kendi aracınız ile şelalenin bulunduğu bölgeye gidebilirsiniz.

Kendi aracınız ile gitmeyi tercih edersiniz gidiş yolunun bozuk olmasından dolayı yüksek bir araca sahip olduğunuzu düşünüyor iseniz, şelalenin tepesinde Alabalık Lokantası bulunmaktadır. Aileniz veya Arkadaşlarınız ile temiz havada iştihanızı rahatlıkla giderebilirsiniz.

Mustafa Kemal Paşa Suuçtu Şelalesi İçin Öneri

Eğer ki gezmek için Suuçtu Şelalesini tercih etti iseniz, meşhur Suuçtu Şelalesi önünde fotoğrafınızı çekip manzaranın tadını çıkarttıktan sonra, artık kendinizi Suuçtu Şelalesinin güzel patika yollarına atabilirsiniz. Suuçtu şelalesinin en güzel yanı ise patikaların birden fazla şelaleye çıkıyor olması. Eğer kaybolma korkunuz var ise kesinlik ile bilen bir arkadaşınız ile gezmenizi tavsiye ederiz.

 Suuçtu Şelalesinden Görüntüler

Suuçtu Şelalesi Nerede?

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu