Kamp Yerleri

Salda Gölü Hakkında Bilgiler & Kamp Yapmak

Salda Gölü Hakkında Bilgiler : 

Herkesin genellikle Türkiye’nin Maldivleri diye adlandırdığı Salda Gölü, Burdur’un Yeşilova ilçesi içinde kalıyor. Yeşilova ilçesine yaklaşık olarak 4 km uzaklıktadır. Burdur il sınırları içerisinde kalmasına rağmen Denizli ve Antalya illerimizin ortasında denebilecek bir konumda kalıyor.

Salda Gölü, dünyanın en temiz gölleri listesinde beşinci sırada yer alıyor. Yaklaşık olarak 185 metre derinliğe sahip bu gölümüz ülkemizin en derin gölü, dünyanın ise üçüncü en derin gölü olarak biliniyor.

Salda Gölünün çevresinde yaklaşık olarak 100+ kuş türünün varlığı tespit edilmiştir. 75 tanesi Bern Sözleşmesi ile koruma altına alınmıştır. Ayrıca gölde yaşayan Burdur endemiği, Salda Yosunbalığı ve Otbalığı ev sahipliği yapıyor.

 

İlgili Makaleler

Salda Gölüne Nasıl Gidilir?

Salda Gölüne, başta Burdur olmak üzere Denizli, Isparta ve Antalya illerimize yakın bir konumda olduğunu unutmayalım. Bu dört şehirden kalkan şehirlerarası otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Salda Gölüne araçsız ulaşmak isterseniz Antalya ve Denizli illerinde bulunan havalimanları sayesinde hava yolundan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Isparta ve Burdur’da otogarlardan kalkan Salda istikametine giden otobüslere binebilir veya Antalya ve Denizli’den uçakla geldikten sonra Salda Gölüne giden minibüslere binebilirsiniz.

 

Salda Gölünde Kamp Yapmak :

Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen bu yerde Kamp yapmak gerçekten en güzel kamp deneyimlerinizden olacaktır. Beyaz kum tanelerinin üzerinde yürüyüşler yapmak, tepelere çıkmak, gölde yüzmek eğer bisikletiniz var ise gölün etrafından bisiklet ile turlayabilirsiniz.  Eğer ki bisikletiniz yoksa plajda bulunan bisiklet kiralama yerlerinden bisiklet kiralayabilirsiniz.

Gölün etrafını dolaşan 40 km yol ile yüksek kesime çıkabilir yukarıdan Salda Gölünü izleyerek çay keyfi yapabilirsiniz.

Salda Gölünde, sabahleyin erkenden kalkmanızı tavsiye ediyoruz. Burada gün doğumunu izlemek çoğu yerden daha keyifli, bir başka canlı dostlarımızı kendi doğasında hiç bu kadar net ve samimi görmeyeceksiniz!

 

Salda Gölünden Görüntüler : 

Salda Gölü Haritadaki Konumu :  

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu