Kamp Yerleri

Şile Kamp Yerleri Listesi – 2021

Şile’de Kamp Yapılabilecek Yerler

Şile kamp yerleri İstanbul’un yoğunluğundan ve stresinden kısa süreliğine de kaçmak isteyenler için eşsiz bir alternatif sunuyor. İstanbul’a yakın oluşu sayesinde günü birlikçiler tarafından bile tercih edilebilecek bu alanlar gününü doğa ve denizle iç içe geçirmek isteyenler için güzel bir imkan tanımaktadır.

İstanbul’un gürültüsünden, stresinden ve karmaşasından kaçıp Şile kamp yerleri listesi ile dolu dolu bir gün geçirmek için tercih edebileceğiniz başlıca kamp alanları:

  • Ağva
  • Sahil Kamp İstanbul
  • Ağva Hacıllı Şelalesi
  • Darlık Barajı vb.

Şile deyince akala gelen ilk alanların dışında özellikle Ağva ve çevresinde birçok farklı kamp ve mesire alanı bulmanız mümkündür. Şile’den sonra ortalama yarım saatlik bir mesafede olan Ağva, doğal güzellikleri ve sessizliği ile İstanbul’un içinde ancak bir o kadar da İstanbul’un dışındadır.

Sahil Kamp İstanbul İle Deniz ve Doğa Bir Arada

Sahil Kamp İstanbul Şile’ye varmadan hemen önce 15 km önce tercih edebileceğiniz deniz ve doğayla iç içe bir kamp alanıdır. Bir tarafı deniz bir tarafı orman olan Şile Sahil Kamp İstanbul, çeşitli sosyal etkinlik alanları ve sakinliğiyle dikkat çeker. Yaklaşık olarak 35 hektar orman arazisi üzerinde kurulu kamp alanı, çam ağaçlarının altında platformlar üzerinde kamp kurulması olanağı tanır.

İlgili Makaleler

Çadırla konuklama olanağı sunana kamp alanı; büfe, tuvalet, duş ve cafe gibi olanakları bir arada sunmasıyla alternatifleri arasında ön plana çıkmıştır. Özellikle kamp yapmaya yeni başlayanların deneyim kazanmaları ve doğrudan doğada tek başına kalmak yerine alternatif kamp alanlarını tercih etmesi için son derece güvenli ve doğayla iç içe bir kamp alanıdır. Şile kamp yerleri arasında Sahil Kamp İstanbul ön plana çıkar.

Ağva Şelalesi Kamp Alanı

şile kamp yerleri

Ağva Hacıllı Şelalesi İstanbul’a yakınlığı ve doğal güzelliği ile dikkat çeken bir diğer kamp alanıdır. Çadır kampı için güzel bir lokasyon olan Hacıllı Şelalesi, ücretsiz kamp yeri arayanlar için güzel bir alternatif olabilir. Hacıllı Köyü’nde bulunan kamp alanlarını veya doğrudan eşsiz doğasıyla bilinmeyen yönlerini keşfedebileceğiniz Hacıllı Şelalesi, Ağva yolunda Şile’ye yaklaşık 26 km mesafe uzaklıkta ve Ağva’ya 15 km uzaklıkta saklı kalmış bir cennettir. Nehir, orman ve şelale yanına çadırınızı kurarak benzersiz bir kamp deneyimi yaşamanız mümkündür. Tam bir doğa kampı olacağı için tuvalet, banyo, büfe vb. unsurlar bulunmamaktadır. Bu nedenle kamp rotasını bu alana çevirecek olanların temkinli gitmelerinde yarar var.

 

Temiz Havası ve Doğasıyla Ağva’yı Tercih Edebilirsiniz

Ağva kamp alanları ve kamp alanlarının dışında İstanbul ve çevresinde doğası, temiz havası ve saklı kalmış yanlarıyla kampçılar tarafından tercih edilebilir. Kamp yapabileceğiniz pek çok farklı alan olmasının yanı sıra tek başınıza Hacıllı Şelalesi veya orman içlerinde bir alanda sadece doğayla beraber kamp yapmanız mümkündür. Şile’den sonra ortalama 20 – 30 dakikalık bir mesafe daha giderek Ağva’ya ulaşabilirsiniz.

 

Doğayla İç İçe Darlık Baraj Gölü Kampı

Şile Kamp Yerleri

Darlık Baraj Gölü kamp yapmak isteyenler için özellikle son dönemde güzel bir alternatif haline gelmiştir. Özellikle havaların ısındığı bahar ve yaz dönemlerinde çok sayıda piknikçi İstanbul’dan kaçarak bu Darlık Baraj Gölü’ne akın ediyor.

Yolun toprak zemin olması nedeniyle ulaşım konusunda zaman zaman zorluklar yaşanabilir. Baraj’a ulaştıktan sonra ortalama olarak 1 km sonrasında göle ulaşmak için toprak yoldan seyretmeniz gerekiyor. Hem doğası hem de temiz havasıyla Şile kamp yerleri doğayla iç içe bir kaçamak yapmanız için güzel bir alternatif olacaktır.

Kamp Kafası

Bizler tıpkı sizler gibi doğa ile iç içe olmayı seven arkadaş topluluğuyuz. İçmeyi, gezmeyi, sevmeyi, keşfetmeyi seven kişileriz. Her ne kadar sürekli doğada kalmayı arzulasak da malesef ki şehir hayatının içerisindeyiz. Kendimize yarattığımız her fırsatta doğaya kaçmaya bayılan bir ekibiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu